A31 mi A72 mi?

Bu konuyu okuyanlar

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Yine de maksimum sınır 2. Yani 1,5 olması yüksek bir değer olsa da sağlığa aşırı zararlı olsa zaten satışa sunmazlar

Mars!

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
439
@Mars komik olan ne? Anlat bilelim.Sana öneri sunuyorum gülüyorsun.Ne halin varsa gör.
Vatan/Teknosa/MediaMarkt stoğunda olan bir şey önerirseniz çok mutlu olurum:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de farkındayım bu durumun ancak ailem müsaade etmiyor:(
Yine de maksimum sınır 2. Yani 1,5 olması yüksek bir değer olsa da sağlığa aşırı zararlı olsa zaten satışa sunmazlar
Yani bu beni kuşkulandırdı biraz. Ama baktım iPhone 7 de 1.38'miş SAR değeri.

FFrozéNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Öyle demek doğru olmaz, uzun vadede büyük sıkıntı. Ayrıca o sınır dediğin satış sınırı, mesela o sınır Avrupa'nın aksine Amerika'da 1,6.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Yani bu beni kuşkulandırdı biraz. Ama baktım iPhone 7 de 1.38'miş SAR değeri.
Yine de sar değeri gerçekten yüksekmiş sen Samsung al ben de fikrimi değiştirdim. Vücut sar değeri önemli değil de baş sar değerinin de yüksek olması sıkıntı

FFrozéNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Neye göre "Daha iyi" diyorsun ki.

Yine de sar değeri gerçekten yüksekmiş sen Samsung al ben de fikrimi değiştirdim
:D

Her türlü SAR değeri sıkıntılı bir mevzudur, her zaman dikkat edilmeli. Daha şekil telefon kullanmak uğruna sağlınızdan vazgeçmeyin.

Mars!

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
439
SAR değerinin baş için 1'in altında olması gerekmiş.

Mars!

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
439
Daha performanslı ve daha verimli bir işlemci, nispeten daha iyi pil performansı ve daha hızlı şarj, 4K video, stereo hoparlör. A31'in tek avantajı ekranı.
SAR değerini değerlendirir misiniz peki?

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
SAR değerini değerlendirir misiniz peki?
O değerlere bakıp kendinizi korkutmayın onlar sürekli olarak yayılan radyasyon oranı değildir. Onlar en kötü ihtimal. Ayrıca zaten kanunlar gereği sağlık sınırı üzerinde radyasyon yayan cihazlar pazarlara sokulmaz. Apple bile sar değeri olarak bakıldığında yüksektir mesela.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
SAR değerine çok takılmayın belli bir sınırı var o sınırın üstündeyse cihaz zaten piyasaya sürülmüyor.

Oppo A72 öneririm.

Mars!

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
439
O değerlere bakıp kendinizi korkutmayın onlar sürekli olarak yayılan radyasyon oranı değildir. Onlar en kötü ihtimal. Ayrıca zaten kanunlar gereği sağlık sınırı üzerinde radyasyon yayan cihazlar pazarlara sokulmaz. Apple bile sar değeri olarak bakıldığında yüksektir mesela.
Tolga Cem Küçükyılmaz bir YT videosunda baş için SAR değerinin 1'in altında olması gerektiğinden bahsetmiş.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Ben de baktım yabancı kaynaklarda 0.48
O zaman kesinlikle A72

FFrozéNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
SAR değeri normal olmayan cihazlar zaten satılmıyor.
Sar değeri normal yada anormal diye birşey yok, Avrupada ve Amerikada SAR değeri satış sınırı farklıdır. Artı olarak yükseldikçe sağlığa zararlıdır yani 1.6 zararlı ama 1.5 zararsız diye birşey yok.

Mars!

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
439
Sar değeri normal yada anormal diye birşey yok, Avrupada ve Amerikada SAR değeri satış sınırı farklıdır. Artı olarak yükseldikçe sağlığa zararlıdır yani 1.6 zararlı ama 1.5 zararsız diye birşey yok.
Ama bu değerlerin sağlık açısından pek tehlikesi yok bence, haksız mıyım?