A Disk read error occurred hatası?

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Arkadaslar az once deamon toolsu yuklerken pc dondu bir daha islemedi reset attim sonra A Disk read error occurred hatası vermeye basladi ctrl alt delete yapiyorum yine ayni ekran geliyor kablolari kontrol ettim biosu default ayarina getirdim duzelmedi arkadaslar acil cozum istiyorum windows 7 kullaniyorum ana ekrana dahi gelemiyorum

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
format cdsini takıp başlangıç onarması yap onaramazsa sistemi geri yükle

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
bios'u normal ayarlara döndür
hard diski bağlantılarını konrol et düzelmezse değiştir

- - - Mesaj Güncellendi - - -

1. Run CHKDSK /R /P from the recovery console (it will typically find no error)
2. run FIXBOOT from recovery console (typically has no result)
3. run FIXMBR from recovery console (typically has no result)
4. Run the manufacturer's diagnostic utility, downloaded from their website (it will typically find no error)
5. Changing the drives from cable select to Master/Slave may fix it.
6. Replacing the data cable may fix it, but usually not.
7. Setting the BIOS to use defaults may fix it, but usually not.
8. Changing the BIOS drive settings from auto to user-specified, ensuring that LBA is selected may fix it.
9. Pulling the CMOS battery to let the BIOS lose it settings may work.
tomshardware.com dan aldım

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Suan xp cd si buldum kurulum yapiyor bakalim sorunsuz bitecek mi tuhaf olan windows 7 cdsi calismadi

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
win 7 cdsini takınca cd'den önyükleme için bir tuşa basın çıkmıyor mu? çıkmıyorsa boot seçeneklerinde Cd-rom'u seçin

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
O zaman cd çizik olmalı bir iso indir cd'ye yaz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya benım bılgısayarda a dısk hatası verıyor nasıl duzeltebılırım bıos la olmuyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bendede konudaki hata verdi bir pc. PC Weis diye pc koruma prgramı yüklemiştim. ondan olduğunu sanıyorum. Ghost atmak için ikinci bir HDD takım makineyi onla açtım. Açarken Disk gözden geçirme çalıştı. Çalışmayan HDD yi düzeltti. Daha sora tek olarak hata veren HDD yi taktım hata vermeden açıldı. Çözüm çalışam bir HDD ile beraber sorunlu HDD bağlayıp açılaınca sorun olan sürücülere sağ tıklayıp sürücü hataları denetlemek. Açılışta ya direk denetler. Denetlemezse manuel olarak açıldıktan sonra denetlemek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaşlar a disk read error occurred press ctrl+alt+del hatasını çözemedim yardımcı olur musunuz