9750H 1065G7 10510U

Bu konuyu okuyanlar

yamaçkoçovalı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Laptop almayı düşünüyorum intel i7 yanında böyle şeyler yazıyor 7bin civarı iyiden kötüye sıralar mısınız hangisi en iyisi neye bakmaliyim bunlarda

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
9750H aralarında en iyisi, H serisi ve 6 çekirdek 12 izlek işlemci bir kere. U serisi işlemciler ile bir tutamazsınız. Yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Sizin laptopu ne amaçla kullanmak istiyorsunuz?

yamaçkoçovalı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
9750H aralarında en iyisi, H serisi ve 6 çekirdek 12 izlek işlemci bir kere. U serisi işlemciler ile bir tutamazsınız. Yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Sizin laptopu ne amaçla kullanmak istiyorsunuz?
Mühendislik programları için. önerdiğin bir laptop var mı tipi oyuncu bilgisayarı gibi olmasın renkli klavye falan da olmasın monster falan istemiyorum şimdiden teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide şunu düşünüyorum sizce nasıl

Son düzenleme:

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Mühendislik programları için. önerdiğin bir laptop var mı tipi oyuncu bilgisayarı gibi olmasın renkli klavye falan da olmasın monster falan istemiyorum şimdiden teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide şunu düşünüyorum sizce nasıl

Mühendislik programları için i7 daha iyi olacaktır. ryzen 7 de kullanabilirsiniz

Kutto

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Bahsettiğiniz cihaz özelliklerine göre tuzlu,onun yerine GTX1650 ekran kartlı bir cihaz alırsınız.Fiyat farkı olacağını da düşünmüyorum.Bu arada GTX1050 ile GTX1650 arasında oyunlarda yaklaşık olarak 15-20 fps değişikliği oluyor.

yamaçkoçovalı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bahsettiğiniz cihaz özelliklerine göre tuzlu,onun yerine GTX1650 ekran kartlı bir cihaz alırsınız.Fiyat farkı olacağını da düşünmüyorum.Bu arada GTX1050 ile GTX1650 arasında oyunlarda yaklaşık olarak 15-20 fps değişikliği oluyor.

Mühendislik için bakıyorum aşırı oyun oynayan biride değilim işlemci daha önemli değil mi ekran kartından programlar için tavsiyen var mı varsa laptop linki atar mısın

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Eğer oyunla çok bi işiniz olmayacaksa bu bilgisayar sizi için idealdir. Ancak bütçenizin üstüne 1000 TL daha eklemelisiniz. Alan kullanıcılar da yorumlarda memnun olduğunu söylemiş.

Son düzenleme:

Kutto

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Mühendislik için bakıyorum aşırı oyun oynayan biride değilim işlemci daha önemli değil mi ekran kartından programlar için tavsiyen var mı varsa laptop linki atar mısın
O fiyata aynı işlemcide daha iyi ekran kartlı laptop bulabilirsiniz anlamında yazmıştım fakat oyun oynayan biri değilseniz MacBook almanızı öneririm.Çünkü MB bu işler de en iyi performansı verir.

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Bence oyuncu bilgisayarı almalısınız klavye ışıkları kapanabiliyor, bende programlama için kullanıyorum sade beyaz ışık açıyorum. Monster alın pişman olmazsınız.
Bu işinizi görür