%97 güvenlik

Bu konuyu okuyanlar

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
En azından önlem için Windows Defender’ı açın bence. Bende antivirüs kullanmıyorum.
demek antiyi kapatan tek ben değilim:)ama zamazingoda adamlarin istediği şeyler de yok ,hep hdd yedekli

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
demek antiyi kapatan tek ben değilim:)ama zamazingoda adamlarin istediği şeyler de yok ,hep hdd yedekli
Aynen bende de hepsi bilgisayara takılı olmayan disklerde yedekli. Diskin içini de zaten sadece güvenli modda açıyorum. Bilgisayarda şifre de saklamıyorum.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
İyi geceler arkadaşlar. Az önce forumda geziyordum. Artı olarak Youtube müzik açıktı. Bir arkadaş driver önerisi istedi. Ona baktım falan sonra çıktım. Chrome kapadım. Masaüstünde chrome ismi değişmiş. ''virüsto'' olmuş. Hemen bir telaş Eset İnternet Security tarama çalıştırdım. AdwCleaner tarattım. Chrome ayarlarından bir tarama yapılıyor. Onu yaptım. Hiç bir şey çıkmadı. CCleaner ile temizlik yaptım. Görev yöneticisine baktım. Hiç bir belirti veya sorun yok. Artı olarak chrome malwarebytes eklentisi var. Durum bu. Sizce var mıdır bir şey? Ne yapabilirim?

Sitenin virüstotal verisi:

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
İyi geceler arkadaşlar. Az önce forumda geziyordum. Artı olarak Youtube müzik açıktı. Bir arkadaş driver önerisi istedi. Ona baktım falan sonra çıktım. Chrome kapadım. Masaüstünde chrome ismi değişmiş. ''virüsto'' olmuş. Hemen bir telaş Eset İnternet Security tarama çalıştırdım. AdwCleaner tarattım. Chrome ayarlarından bir tarama yapılıyor. Onu yaptım. Hiç bir şey çıkmadı. CCleaner ile temizlik yaptım. Görev yöneticisine baktım. Hiç bir belirti veya sorun yok. Artı olarak chrome malwarebytes eklentisi var. Durum bu. Sizce var mıdır bir şey? Ne yapabilirim?

sitede reklama filan tıklamadiysan
site den değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaspersky tarama yap bide

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
sitede reklama filan tıklamadiysan
site den değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaspersky tarama yap bide
Reklam çıkmıyor zaten de bir tane driver indirme linkine tıkladım kopyalayım derken ama hemen kapadım. Daha sahur yapamadım. Çok acil değilse sabah yapsam olur mu kaspersky taramasını? Çünkü çok sorun yok gibi.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Reklam çıkmıyor zaten de bir tane driver indirme linkine tıkladım kopyalayım derken ama hemen kapadım. Daha sahur yapamadım. Çok acil değilse sabah yapsam olur mu kaspersky taramasını? Çünkü çok sorun yok gibi.
burdaki cevap yaz butonuyla bile virüs bulaşabilir şu ana kadar Kaspersky ı geçeni görmedim

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
burdaki cevap yaz butonuyla bile virüs bulaşabilir şu ana kadar Kaspersky ı geçeni görmedim
Bir tane sanal PC vardı. İndirdim oraya. Malwarebytes vardı, tarattım bir şey çıkmadı. İsim değişikliği veya görev yöneticisinde de bir değişiklik olmadı. Şu anlık içim biraz daha rahatladı. Yarın deneyeceğim artık Kaspersky.