9000 Tlye Gaming Laptop Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

evcilpat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba 9000tl max bütçeli laptop arıyorum. Online oyunlarla aram yok ve oynadığım en ağır oyun ac serisi olduğu için aslında gtx 1650 bile işimi görecektir fakat 7 7.5k aralığında gtx1650 alacağıma 9k civarına çıkıp biraz daha uzun önürlü olacak bir bilgisayar almak daha mantıklı geldi. Monster almayacağım. dell g515 model ryzen 5 4600 rx 5500 şu an seçeneklerimin en iyisi gözüküyor. Seçeneklerim arasında tuttuğum linkleri yazıyorum bunlr hakkında yorumunuz veya başka bir tavsiyeniz varsa bilmek isterim seçemediğim için yardıma ihtiyacım var.

syrexdll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
63
MSI işini görür. İlerde bi 8gb ram daha alırsın.

evcilpat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu bütçeye çıkabiliyorsanız bakın derim kesinlikle.
Dell'in ekranı 60 Hz olduğu için önermem. Yoksa ekran kartı 1660 Ti gücünde.
60 hz olması zaten tek sıkıntısı ama her türlü monitörle kullanacağım için o belirleyici değil benim gözümde. Monitörüm de 75 hz ama 27 inch olduğundan dolayı 144hz panelli laptop alsam bile aynı monitörde 75 hzde kullanacağım. Bütçeyi çok zorlarsam bu linke bakabilirim ama aynı fiyat bandında rx 5500 veya 1660ti varken 1650ti olması çok makul gelmedi açıkçası
Mesaj otomatik birleştirildi:

MSI işini görür. İlerde bi 8gb ram daha alırsın.
Bu Msi için de ısınma problemi var diyen çok var. Dellde de aynı problem olduğunu duydum ama aralarında 1000 tl fark var dell alıp 200tlye soğutucu alsam hem ısınmayı bir nebze çözmüş olurum hem de 800 tl cebimde kalmış olur diye düşündüm.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
60 hz olması zaten tek sıkıntısı ama her türlü monitörle kullanacağım için o belirleyici değil benim gözümde. Monitörüm de 75 hz ama 27 inch olduğundan dolayı 144hz panelli laptop alsam bile aynı monitörde 75 hzde kullanacağım. Bütçeyi çok zorlarsam bu linke bakabilirim ama aynı fiyat bandında rx 5500 veya 1660ti varken 1650ti olması çok makul gelmedi açıkçası
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu Msi için de ısınma problemi var diyen çok var. Dellde de aynı problem olduğunu duydum ama aralarında 1000 tl fark var dell alıp 200tlye soğutucu alsam hem ısınmayı bir nebze çözmüş olurum hem de 800 tl cebimde kalmış olur diye düşündüm.
Yapacağın işlere bağlı. Oyunla çok aram yok dediğin için 1650 Ti yeter diye düşünüyorum. Güncel AAA oyunları oynamak istiyorsan orası ayrı. Ancak içerisinde 4800H, i7-10750H'den bile daha güçlü. İşlemci bazlı işler yapıyorsan kesinlikle işine yarayacaktır. Dell ısınıyor ancak fanları turboya alınca darboğaz yapmıyor en azından. Ancak Dell'de yaşayacağın en büyük sorun malzeme kalitesi. O serinin malzemesi pek iyi değil baştan belirteyim.

evcilpat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapacağın işlere bağlı. Oyunla çok aram yok dediğin için 1650 Ti yeter diye düşünüyorum. Güncel AAA oyunları oynamak istiyorsan orası ayrı. Ancak içerisinde 4800H, i7-10750H'den bile daha güçlü. İşlemci bazlı işler yapıyorsan kesinlikle işine yarayacaktır. Dell ısınıyor ancak fanları turboya alınca darboğaz yapmıyor en azından. Ancak Dell'de yaşayacağın en büyük sorun malzeme kalitesi. O serinin malzemesi pek iyi değil baştan belirteyim.
1650ti zaten benim işimi görür derdim o değil de o paraya 1660ti ya da rx5500 alabiliyorken 1650ti almak kafama taktığım nokta. Malzeme kalitesi ne kadar kötüdür veya neyi değiştirir öte yandan lenovonun malzeme kalitesi ne düzeydedir? Ve o lenovonun soğutma performansı nasıl? Masaüstünden ilk kez laptoba geçeceğim neye dikkat edilir nasıl alınır pek bilgim yok o yüzden

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
1650ti zaten benim işimi görür derdim o değil de o paraya 1660ti ya da rx5500 alabiliyorken 1650ti almak kafama taktığım nokta. Malzeme kalitesi ne kadar kötüdür veya neyi değiştirir öte yandan lenovonun malzeme kalitesi ne düzeydedir? Ve o lenovonun soğutma performansı nasıl? Masaüstünden ilk kez laptoba geçeceğim neye dikkat edilir nasıl alınır pek bilgim yok o yüzden
Malzeme kalitesi ürünün ömrüne etki eder direkt. Soğutmaya da etki eder bir miktar. Uzun kullanımda Dell'in G5SE'nin malzemesi yarı yolda bırakabilir. Lenovo soğutma olarak iyi. İşlemci tarafında çift egzoz kullanıyor zaten. Malzeme tarafında ise aman aman bir şey bekleme fiyat bandına göre normal. Ha dersen ki laptopta 60 Hz ekran olması çok önemli değil bu ürüne de bakabilirsin.