9 Çift Daha Kpss De Rekor Kırmış

Bu konuyu okuyanlar

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Öğretmen adaylarını bekleyen tehlike 23 Ağustos 2010 13:15
Eğitim 0 yorum
637 okunma
A A A A A A
Bu haberi yazdır
Favorilerine Ekle
KPSS'den yüksek puan alan 9 çift daha olduğu idda edildi. Kopya çektikleri iddiasıyla kimlik bilgileri forumlarda yayınlanan öğretmen adaylarını ise büyük tehlike bekliyor.

İlgili Haberler

Öğretmen adaylarını bekleyen tehlike CHP, KPSS için 'Meclis Araştırması' istedi Türk Eğitim Sen'den KPSS için suç duyurusu Kanıtlanırsa öğretmen atamaları iptal! Yüksek puan alanlar dershanelerden Tartışılan son KPSS mahkeme yolunda MHP: KPSS'de pis koku olduğu muhakkak ÖSYM: KPSS'ye yönelik iddiaları araştırıyoruz ÖSYM'den 'KPSS'den pis kokular' yanıtı KPSS'den ortalığa nahoş kokular saçıldı

KPSS sınav sonuçlarıyla ilgili kopya iddiaları devam ederken, birçok adayın kimlik bilgileri çeşitli forumlarda ve sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesinden sadece T.C kimlik numarasıyla öğretmenlik başvurusu yapılabilmesi çeşitli sorunlar da doğuruyor.
Kimlik bilgileriyle YSK’dan adres bilgisi bulunabilirken, ÖSYM’nin sıralaması için kullanılan kullanıcı adı ve şifre de elden ele dolaşıyor.
TEHDİT MESAJLARI VAR
Yüksek puan aldıkları gerekçesiyle kopya çektikleri iddia edilen adayların Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesindeki başvuru sayfalarının görüntüleri alınarak sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılırken, bu paylaşımların altına da bu kişilere yönelik tehdit içerikli mesajlar yayınlanıyor.
BÜYÜK TEHLİKE!
Yine bu kişilerin her türlü iletişim bilgisi açıkça ortaya konuluyor. Bu kimlik numaralarıyla öğretmen adayların yerine tercih yapılabileceği gibi, tercihlerinde değişiklik yapmak da mümkün görünüyor.
ADRESLER DE ÖĞRENİLEBİLİYOR
Kişilerin T.C kimlik numaralarıyla Yüksek Seçim Kurulu’nun web sitesinde giriş yapılarak oturdukları adresler de tespit edilebiliniyor.
SIRALAMALAR ELDEN ELE DOLAŞIYOR
ÖSYM’nin sitesinde kurum ve kuruluşlar için oluşturulan bilgi dağıtım alanının kullanıcı adı ve şifresi de elden ele dolaşmaya başladı. Bu kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapıldığında tüm sıralamayı görebiliyorsunuz.
BAŞARILI ÇİFTLER
Evli bir çiftin sınavda eğitim bilimlerinde tüm soruları yapması ve tam puan almaları dikkat çekerken bu şekilde toplam 9 çift olduğu ortaya atıldı.
L.Ç ve S.Ç’nin ardından evli olduğu iddia edilen çiftlerin eğitim bilimlerinden yaptıkları sorular ve KPSS 10’dan aldıkları puanlar şöyle: H.A 119 doğru 1 yanlış 95 puan; S.A 119 doğru 1 yanlış 97,550 puan. M.S 116 doğru 3 yanlış 91 puan eşi M.S 113 doğru 3 yanlış ile 90 puan. R.Y 120 doğru ile 94 puan; eşi Z.Y 120 doğru ile 93 puan. A.Ç116 doğru 4 yanlış ile 85 puan; İ.Ç 119 doğru 1 yanlış ile 95 puan. A.Ö 111 doğru 3 yanlış ile 92 puan; eşi E.Ö 117 doğru 3 yanlışla 92 puan. N.S 120 doğru ile 93 puan; eşi A.S 120 doğruyla 93 puan aldı.

(Haber 7)

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
beraber kpss 'ye hazırlanmak üzere evlenilecek kadın aranıyor
müraccaat : ben

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Gidip evlenip öyle gireceğim sınava. Torpil yapıyorlar galiba :D

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Bir de ilginçtir sonradan cevabı yanlış olan bir soru full yapanlar hepsi aynı cevabı vermiş.
Yani cevap B olmasına rağmen full yapanlar hepsi C yapmış :)

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Bir de ilginçtir sonradan cevabı yanlış olan bir soru full yapanlar hepsi aynı cevabı vermiş.
Yani cevap B olmasına rağmen full yapanlar hepsi C yapmış :)

Yanlış sorular herkes için doğru kabul edilmiş olabilir mi?

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Soruyorum bu olasılık nedir? 9 Çiftin full yada fulle yakın yapmasını nasıl olurda inanmamı bekliyorsunuz...

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Cumhuriyet Başsavcısı soruşturma açmış. Soruşturma açılması çok iyi oldu. Savcılık kanalıyla olması çok daha iyi oldu.

Son mesajlar