850-999 TL Arası Bilgisayar Kasası Arıyorum: Önerileriniz (İzoly-Turbox Düşünceler) - Mayıs 2019

Bu konuyu okuyanlar

mrshayber

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, 850-999 TL arası bir bütçemiz var ve sadece bir masaüstü bilgisayar kasası arıyoruz. Bu fiyatların arasında büyük, bilinen markalardan kasa almak olanaksız gibi duruyor. Yeni firmalar veya internet üzeri satış yapan firmalar konusunda sizlerin tavsiyesini ve önerilerini almak istiyorum.

Şu an için Turbox ve İzoly marka toplama bilgisayar kasaları dışında bir çözüm bulamadım. Turbox ve İzoly marka kasalar içerisinde i3 ve i5 eski nesil işlemciler kullanarak kasa toplama yaptıklarını da kısmen biliyorum. Bu fiyat aralıklarında bu markaların kasalarına baktığım vakit çoğunlukla Intel Core i5 520M kullandıklarını görüyorum. Tabii ki i5 yazdığı için bu kısmı direk ana referans kabul etmek istemiyorum.

Genel olarak i3 hatta i5, Pentium göre daha üstün olduğunu biliyorum ama özel olarak model kıyasladığımda yani CPU karşılaştırması yaptığım vakit Intel Pentium G6950 tipi Intel Core i5 520M göre çok daha iyi oluyor. Bu örnekten hareketle nesiller arası fark veya nm düzeyi farkla hangi işlemci iyi hangi kasa ideal bulmakta gerçekten zorlanıyorum.

Bilgisayar kasası kullanım amacı olarak Zula, Pubg, GTA V gibi belli başlı oyunları çalıştırmasını veya Adobe CS6 Adobe AI gibi çeşitli görsel düzenleme yazılımlarının biraz eski sürümlerini çalıştırmasını istiyorum. İşletim sistemim olduğu için önereceğiniz bilgisayar kasaları FreeDOS olsun fiyatın düşmesi açısından.

Ben kendim şunu buldum ama hiç de emin değilim: İzoly M188 Intel® Core™ i5-560m İşlemci 2.66GHz Turbo 3.20GHz 3MB 8GB RAM DDR3 Paylaşımlı Intel® HD Graphics 1.6GB Ekran Kartı Önerilerinizi bekliyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bu zayıf laptop işlemcili makinalara ,bi de ,e.kartsız haliyle bu parayı vereceğinize 2.el tek tek parça alıp toplayın. Çok daha iyisi toplanır.
veya direkt satan, kasa olarak ,2.ellere bakın.

mrshayber

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu zayıf laptop işlemcili makinalara ,bi de ,e.kartsız haliyle bu parayı vereceğinize 2.el tek tek parça alıp toplayın. Çok daha iyisi toplanır.
veya direkt satan, kasa olarak ,2.ellere bakın.
Bahsettiğiniz şekilde satın alabileceğim satış yapan bir platform var mı? Açıkçası kendim toplama imkanım yok çünkü pek de anlamıyorum. 2. el de bölgemde güvenilir satıcı olmadığı için internet üzeri aramaktayım.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bulunduğunuz şehir neresi.İstanbul falansa ,imkanınız çok artar.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
sahibinden.com a bak o zaman.İyi makinalar satılabiliyor.