Yardım 85 Üstü Ortalama İle Takdir Alamamak?

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet Felek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Selamun Aleyküm forum kullanıcıları ben Mehmet 7. sınıf öğrencisiyim. Size bir sorum var. Ben çoğu dersimden 90 üstü aldım ve büyük ihtimal takdir alacağım ama İngilizce sınavına hasta girdim ve bir etkinliği karıştırdım ve bir etkinliğin başlığını düzgün okuyamadım ve 5 etknlikten 2 tanesi tamamen yanlış yaptım ve çok düşük bir not aldım. Sınavdan 39 almışım . Bir Takdir/Teşekkür hesaplama sitesine girdim ve notlarımı yazdım ve ortalama 89 çıkmasına rağmen site şu mesajı verdi "Maalesef herhangi bir belge almaya hak kazanamadınız (Puan ortalamanız takdir almak için yeterli ancak takdir belgesi alabilmek için ön koşul olarak Türkçe dersinden 55,00, diğer derslerin her birinden 45,00 puandan aşağı bir puanınız olmamalıdır.)" eğer 2. sınavda ingilizceyi yükseltirsem 45 puan üzerine çıkartırsam takdir alabbilirmiyim yoksa alamazmıyım ?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,929
Selamun Aleyküm forum kullanıcıları ben Mehmet 7. sınıf öğrencisiyim. Size bir sorum var. Ben çoğu dersimden 90 üstü aldım ve büyük ihtimal takdir alacağım ama İngilizce sınavına hasta girdim ve bir etkinliği karıştırdım ve bir etkinliğin başlığını düzgün okuyamadım ve 5 etknlikten 2 tanesi tamamen yanlış yaptım ve çok düşük bir not aldım. Sınavdan 39 almışım . Bir Takdir/Teşekkür hesaplama sitesine girdim ve notlarımı yazdım ve ortalama 89 çıkmasına rağmen site şu mesajı verdi "Maalesef herhangi bir belge almaya hak kazanamadınız (Puan ortalamanız takdir almak için yeterli ancak takdir belgesi alabilmek için ön koşul olarak Türkçe dersinden 55,00, diğer derslerin her birinden 45,00 puandan aşağı bir puanınız olmamalıdır.)" eğer 2. sınavda ingilizceyi yükseltirsem 45 puan üzerine çıkartırsam takdir alabbilirmiyim yoksa alamazmıyım ?
Sözlü ile 45 ve üzeri gelir muhakkak notunuz. Bu eğitim sisteminde İngilizce'den kalacağınızı pek zannetmiyorum. Eğer İngilizce ortalamanız 45'in altında ise belge alamazsanız maalesef. 45 ve üzeri ise takdirname belgesini alabilirsiniz.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Hocalarınla konuşsan daha mantıklı gibi…
Biz sınıfı geçme derdindeydik yeni nesil takdir alma peşinde :))

Mehmet Felek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Sözlü ile 45 ve üzeri gelir muhakkak notunuz. Bu eğitim sisteminde İngilizce'den kalacağınızı pek zannetmiyorum. Eğer İngilizce ortalamanız 45'in altında ise belge alamazsanız maalesef. 45 ve üzeri ise takdirname belgesini alabilirsiniz.
yani 2. sınavdan min 51 alırsam takdir alabilirim öyle mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocalarınla konuşsan daha mantıklı gibi…
Biz sınıfı geçme derdindeydik yeni nesil takdir alma peşinde :))
valla bilmiyorum o takdiri getiremessem ailem beni keser :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Not ortalaman takdir getirmeye yetiyor ama belgeyi alamiyorsan ne degisir ki? LGS'ye girerken neticede okul ortalamasi puana etki ediyor, belgeler degil.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,929
yani 2. sınavdan min 51 alırsam takdir alabilirim öyle mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

valla bilmiyorum o takdiri getiremessem ailem beni keser :)
Alamasanız bile sizi geçirebilirler sözlünüze yüksek verip. Ek olarak hangi konudasınız İngilizce'de? Hangi tenseleri görüyorsunuz?

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,097
Alabilirsin çok kafana takma sınav degil toplam puan 45 üstü olmasj lazım mesela ilk sınav 44 ikincisi 70 sozluler 90 90 yine de taktir gelir.

Son düzenleme:

Mehmet Felek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Alamasanız bile sizi geçirebilirler sözlünüze yüksek verip. Ek olarak hangi konudasınız İngilizce'de? Hangi tenseleri görüyorsunuz?
Present Simple, Presenet Contiouns, Past Simple, Past Contiouns, Reflexive pronouns, Present Perfect, Future Tense, Present Perfect, Past Perfect Question Tags, Indefinite Pronouns vb.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,929
Present Simple, Presenet Contiouns, Past Simple, Past Contiouns, Reflexive pronouns, Present Perfect, Future Tense, Present Perfect, Past Perfect Question Tags, Indefinite Pronouns vb.
Sana bir kitap önerebilirim. Adı ELS English Grammar Inside and Out. İşine yaracağını düşündüğüm bir kitaptır kendisi.