800TL Ekran Kartı Önerir misiniz ?

SincapÇocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar başlıktanda anlaşıldığı gibi ben 800 tl ye bi ekran kartı almak istiyorum.Öncelikle arkadaşlar sağolsun sistemi topladım ama önerdikleri ekran kartlarını almadım çünkü daha güçlü bir ekran kartı istiyorum.Şimdi arkadaşlar ben bu ekran kartını oyun için alacağım.Benim Aklımda MSİ GTX 960 Gaming 2G Var.Siz daha güçlü birtane öneriyorsanız söyleyin lütfen.

SincapÇocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar başlıktanda anlaşıldığı gibi ben 800 tl ye bi ekran kartı almak istiyorum.Öncelikle arkadaşlar sağolsun sistemi topladım ama önerdikleri ekran kartlarını almadım çünkü daha güçlü bir ekran kartı istiyorum.Şimdi arkadaşlar ben bu ekran kartını oyun için alacağım.Benim Aklımda MSİ GTX 960 Gaming 2G Var.Siz daha güçlü birtane öneriyorsanız söyleyin lütfen.[/QUOTE

MSİ 4GB R7 370 GAMİNG Mi alayım yoksa Sapphire R7 270 NİTRO Dual-x mi alayım hangisi daha iyidir ?

SincapÇocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar başlıktanda anlaşıldığı gibi ben 800 tl ye bi ekran kartı almak istiyorum.Öncelikle arkadaşlar sağolsun sistemi topladım ama önerdikleri ekran kartlarını almadım çünkü daha güçlü bir ekran kartı istiyorum.Şimdi arkadaşlar ben bu ekran kartını oyun için alacağım.Benim Aklımda MSİ GTX 960 Gaming 2G Var.Siz daha güçlü birtane öneriyorsanız söyleyin lütfen.
yardım edin arkadaşlar lütfen acelee.

SincapÇocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
senin verdiğinle nitro arasındaki fark nedir ?

Nitroya ne bakıyorsun hocam sen birisi r7 serisi kart diğeri r9 serisi bir kart. R7 370 ile r9 380 arasında ki performası biliyormusun? :D

Ha sorduğun soru eğer sapphire modelinin nitro versionu nedir diye merak ediyorsan yani şu karttan bahsediyorsan: Sapphire R9 380 NITRO Dual-X 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Şöyle açıklıyım:

Nitro olanının çekirdek ve bellek hızları daha yüksek yani fazla fps verir.

Nitro olanının Vram belleği 4GB'dır nitro olmayanın 2gb'dır.

Böylece oyunlarda vram'i kullanan yani ekran kartının GB'nı kullanan oyunları daha rahat oynayabilirsin.

Örnek Shadow of mordor. Ultra Texture ayarlarda 6gb vram istiyor. 2GB ile ultrada 50fps alırsan, 4gb'lık aynı kart ile bu sefer alıcağın fps artar çünkü hafıza kafasına kadar dolup şişme yapmaz.

Eğer 900tl'ye çıkabiliyorsan Nitro olanını mutlaka al.

Hem nitro olanın soğutmasında bakır borular var daha iyi 380'e göre.

Bu arada şunuda belirtiyim bu kart daha fazla fps verir: Sapphire R9 280X VAPOR-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Fakat şöyle bişi var bu kart 200 serisi, r9 380 olan 300 serisi yani daha yeni bir karttır ve dx 12 ile geliyor, hani ömrüde daha uzun olucaktır. Zaten r9 280x'in de 12 desteği var orası ayrı bir olay.

280x bir tık daha önde performans olarak fakat ekran kartınıza oc yaparak arada ki farkı çok rahat kapatabilirsiniz.

Oc yapmak artık çocuk oyuncağı, bin bir çeşit programlar var örnek Asus Gpu Tweak 2 ile yapabilirsiniz. Kartınızın asus olmasına gerek yoktur.

Yada en sağlam olsun dersen AMD CCC'den yapabilirsiniz kendi yazılımından.

Fakat Asus GPU Tweak 2'den yapmanızı öneririm çünkü oradan fan hızlarını ısı derecelerine göre ayarlayabiliyorsunuz çok kullanışlı ve güzel bir programdır.

1 Tane video izleyerek oc konusunda pro olabilirsiniz (ekran kartı üzerinde) basit iştir yani :)

Ben olsam R9 380 alır azıcık oc yapardım kartada hiç bir zararı olmaz ısı derecesi artmadığı sürece ve mutlu mesut yaşardım :p

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ha bu arada son olarak R9 280x biraz daha fazla fps verir dedim ama vram belleği 3gb. Artık yeni nesil oyunlar için ideal vram 4gb. O yüzden r9 380 tam sizlik ve oc yapma gereği bile duymazsınız. Eğer benim gibi oc'a takıntılı tipseniz yapabilirsiniz :p

[video=youtube;RIHVQIkY8XY]https://www.youtube.com/watch?v=RIHVQIkY8XY[/video]

Eğer oc yapmak istersen, ekran kartına güvenilir bir şekilde nasıl overclock yapılır? adlı videoyu izlemeni tavsiye ederim :)

Baya uzun oldu ama aklında sorun kalmamıştır umarım :p

Alıcağın ekran kartı için şöyle 600w +80 plus bir psu gerekiyor hatırlatıyım :) bronze sertifikalı olursa tadından yenmez ama +80 plus olmasına dikkat et en önemlisi 12v kanalından kaç watt verdiği önemli çünkü o değer ekran kartını anakartını ve işlemcini besliyor.

Bende zalman z3 plus kasası var 600w psu var +80 plus falan değil 12v kanalından 540watt verebiliyor. R9 270 kullanıyorum gayet yeterli bir psu.

O yüzden sanada 12v kanalında 540 yada 560watt üzeri veren bir psu gerekiyor.

SincapÇocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Nitroya ne bakıyorsun hocam sen birisi r7 serisi kart diğeri r9 serisi bir kart. R7 370 ile r9 380 arasında ki performası biliyormusun? :D

Ha sorduğun soru eğer sapphire modelinin nitro versionu nedir diye merak ediyorsan yani şu karttan bahsediyorsan: Sapphire R9 380 NITRO Dual-X 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Şöyle açıklıyım:

Böylece oyunlarda vram'i kullanan yani ekran kartının GB'nı kullanan oyunları daha rahat oynayabilirsin.

Örnek Shadow of mordor. Ultra Texture ayarlarda 6gb vram istiyor. 2GB ile ultrada 50fps alırsan, 4gb'lık aynı kart ile bu sefer alıcağın fps artar çünkü hafıza kafasına kadar dolup şişme yapmaz.

Bu arada şunuda belirtiyim bu kart daha fazla fps verir: Sapphire R9 280X VAPOR-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Fakat şöyle bişi var bu kart 200 serisi, r9 380 olan 300 serisi yani daha yeni bir karttır ve dx 12 ile geliyor, hani ömrüde daha uzun olucaktır. Zaten r9 280x'in de 12 desteği var orası ayrı bir olay.

280x bir tık daha önde performans olarak fakat ekran kartınıza oc yaparak arada ki farkı çok rahat kapatabilirsiniz.

Oc yapmak artık çocuk oyuncağı, bin bir çeşit programlar var örnek Asus Gpu Tweak 2 ile yapabilirsiniz. Kartınızın asus olmasına gerek yoktur.

Fakat Asus GPU Tweak 2'den yapmanızı öneririm çünkü oradan fan hızlarını ısı derecelerine göre ayarlayabiliyorsunuz çok kullanışlı ve güzel bir programdır.

1 Tane video izleyerek oc konusunda pro olabilirsiniz (ekran kartı üzerinde) basit iştir yani :)

Ben olsam R9 380 alır azıcık oc yapardım kartada hiç bir zararı olmaz ısı derecesi artmadığı sürece ve mutlu mesut yaşardım :p

Ha bu arada son olarak R9 280x biraz daha fazla fps verir dedim ama vram belleği 3gb. Artık yeni nesil oyunlar için ideal vram 4gb. O yüzden r9 380 tam sizlik ve oc yapma gereği bile duymazsınız. Eğer benim gibi oc'a takıntılı tipseniz yapabilirsiniz :p

Eğer oc yapmak istersen, ekran kartına güvenilir bir şekilde nasıl overclock yapılır? adlı videoyu izlemeni tavsiye ederim :)

Alıcağın ekran kartı için şöyle 600w +80 plus bir psu gerekiyor hatırlatıyım :) bronze sertifikalı olursa tadından yenmez ama +80 plus olmasına dikkat et en önemlisi 12v kanalından kaç watt verdiği önemli çünkü o değer ekran kartını anakartını ve işlemcini besliyor.

Bende zalman z3 plus kasası var 600w psu var +80 plus falan değil 12v kanalından 540watt verebiliyor. R9 270 kullanıyorum gayet yeterli bir psu.

yani bu r9 380 gtx 960 dan dahamı iyi ? ya birde abi ben bu ekran kartrını yurt dışından getirtsem daha ucuza gelir ama nasıl yapacağımı bilmiyorum ablama babama sordum diyorlarki getirtemezsin birşey numarası mı ne varmış ?

Şöyle açıklıyım:

ve abi ben şimdi ben msi r7 370 gaming 4 g alsam daha mı verimli olur yoksa sapphire r7 370 4g nitrodan daha fazla mı iyi olur * ve bu 2 ekran kartından hangisi r9 380 den iyidir gerçi hiçbiri ama şimdi hangisini alayım bu yazıda olan 2 ekran kartından ? r7 370 gaming 4g mi r7 370 4g nitro mu ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=460262]SincapÇocuk[/MENTION] Tabii ki daha iyi, 960 istenilen performansı veremeyen bir kart. Yurt dışından getirtmek ile ilgili bir bilgim yok. Elektronik eşyaların geçmesine izin verilmiyordu sanırım yada bir ücret ödeniyordu galiba.

R7 derken? r7 300 serisi alma R9 300 serisi al diyorum sana. R9 380 2GB alabilirsin yada 100tl daha fazla verip R9 380 Nitro öneririm şu 4GB olan.

R7 serisinden alma kart.

SincapÇocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@SincapÇocuk Tabii ki daha iyi, 960 istenilen performansı veremeyen bir kart. Yurt dışından getirtmek ile ilgili bir bilgim yok. Elektronik eşyaların geçmesine izin verilmiyordu sanırım yada bir ücret ödeniyordu galiba.

R7 derken? r7 300 serisi alma R9 300 serisi al diyorum sana. R9 380 2GB alabilirsin yada 100tl daha fazla verip R9 380 Nitro öneririm şu 4GB olan.

R7 serisinden alma kart.
n
eden r7 serisi almıyayım
===??

n
eden r7 serisi almıyayım
===??
ve gtx 960 iyi deyilmi, ? yani gtx 960 r9 380 den kötümü ?

n
eden r7 serisi almıyayım
===??

ve gtx 960 iyi deyilmi, ? yani gtx 960 r9 380 den kötümü ?
ben msi gtx 960 gaming 2g almaya karar verdim iyi diyorlar ama ? bilmiyorum şimdi bu kartmı yoksa r9 380 mi ve niye o ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=460262]SincapÇocuk[/MENTION] GTX960 İstenilen performansı vermiyor yeterli bir açıklama olduğunu düşünüyorum. GTX970 deseniz 980 deseniz tamam elbette kat kat daha iyide 960 almayın o parayı hak etmiyor bana göre.

R7 serisi almanızı önermiyorum eğer oyun oynamak istiyorsanız r9 serisi öneririm hem uzun ömürlü olması açısından.

Zaten bütçem 800tl dediniz değilmi? o zaman r9 380 alabilirsiniz 2GB olanı 960'dan daha iyi bir kart.

Yok 100tl daha verebilirim diyorsanız R9 380 Nitro olanı alın şu 900tlye satılan Sapphire olanı.

SincapÇocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@SincapÇocuk GTX960 İstenilen performansı vermiyor yeterli bir açıklama olduğunu düşünüyorum. GTX970 deseniz 980 deseniz tamam elbette kat kat daha iyide 960 almayın o parayı hak etmiyor bana göre.

R7 serisi almanızı önermiyorum eğer oyun oynamak istiyorsanız r9 serisi öneririm hem uzun ömürlü olması açısından.

Zaten bütçem 800tl dediniz değilmi? o zaman r9 380 alabilirsiniz 2GB olanı 960'dan daha iyi bir kart.

Yok 100tl daha verebilirim diyorsanız R9 380 Nitro olanı alın şu 900tlye satılan Sapphire olanı.

abi dolar zaten 2.92 dün 3 ü görmüştü o yüzden bir sonraki yılı beklicem hd 6850 ile idare ederim bu yıl zaten yılın bitmesine 3-4 ay kaldı dayanırım 2016 dıda belki gtx 970 bile alabilirim :D tşkler şimdilik gtx 960 ta gözüm :D bitçe artarsa kesinlikle nitroo

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
abi dolar zaten 2.92 dün 3 ü görmüştü o yüzden bir sonraki yılı beklicem hd 6850 ile idare ederim bu yıl zaten yılın bitmesine 3-4 ay kaldı dayanırım 2016 dıda belki gtx 970 bile alabilirim :D tşkler şimdilik gtx 960 ta gözüm :D bitçe artarsa kesinlikle nitroo

Bundan 2 3 ay önce herkese dolay yükseldi inmesini bekle diyorduk şimdi 3'e dayandı. 3-4 ay sonra 3'ü de geçer :) ben bilgisayar topladım yeni vatandan 4 5 gün bile olmamıştır.

Bence elini çabuk tut ve r9 380 al 100tl arttırabilirsen r9 380 nitro al. Gtx 960'a bulaşma.

SincapÇocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bundan 2 3 ay önce herkese dolay yükseldi inmesini bekle diyorduk şimdi 3'e dayandı. 3-4 ay sonra 3'ü de geçer :) ben bilgisayar topladım yeni vatandan 4 5 gün bile olmamıştır.

Bence elini çabuk tut ve r9 380 al 100tl arttırabilirsen r9 380 nitro al. Gtx 960'a bulaşma.
aynn abi benimde gönlüm r9 380 den yana 4gb :D borumu birde abi sağolasın ya :D şey bu r9 380 nin nitro varya onun 3 fanlısı yokmu ya :D şekil duruyor eğer bana 3 fanlısını bulursan verirmisin.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
aynn abi benimde gönlüm r9 380 den yana 4gb :D borumu birde abi sağolasın ya :D şey bu r9 380 nin nitro varya onun 3 fanlısı yokmu ya :D şekil duruyor eğer bana 3 fanlısını bulursan verirmisin.

Olay fan değil soğutma sistemidir. 2 fan ile 3 fanlı soğutmadan daha iyi soğutabilen teknolojiler var. Nitroda bakır borular kullanılmış ve kartta ki 2 fan gayet yeterlidir.

3 Fan olsaydı kart aşırı uzun olurdu yada fanlar küçültülürdü ama sonuç yine 2 fanlı gibi olurdu :) yani sen takılma fanına soğutma teknolojisi önemli.

O Kart'ın soğutması gayet iyidir alabilirsin 3 fanlısıda yoktur zaten.

SincapÇocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Olay fan değil soğutma sistemidir. 2 fan ile 3 fanlı soğutmadan daha iyi soğutabilen teknolojiler var. Nitroda bakır borular kullanılmış ve kartta ki 2 fan gayet yeterlidir.

3 Fan olsaydı kart aşırı uzun olurdu yada fanlar küçültülürdü ama sonuç yine 2 fanlı gibi olurdu :) yani sen takılma fanına soğutma teknolojisi önemli.

abi amd phenom ii x4 970 ve 8gb ram ile bu nito ekran kartını alırsam gtx 5 hangi ayarda kaç fps alırım 1024x720 ayarında oynayacam :Dve
diyer oyunlarda kaç fps alırım tahmini ?

evet abi ? ne dersinzi

kaç fps alırım abi ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=460262]SincapÇocuk[/MENTION] Dostum o işlemci hakkında bir bilgim yok, buradan baktım: AMD Phenom II X4 970 (rev. C3) vs Intel Core i5-4460

İ5 4460 kullanıyorum ben. i3 civarı bir performansı var bu işlemcinin galiba. [MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION]'ya sormak lazım onu.

Eğer i3 gibi bir performansı varsa o ekran kartını besler. Fps konusuna gelirsek kötü bir tabirle hayvan gibi fps alırsın :)

SincapÇocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Draker

Doçent
Reaksiyon puanı
60

Bütçeni biraz daha zorlayarak R9 380 alman en doğrusu. Performans olarak GTX 960 ve R7 370'den çok daha iyidir. Tüm oyunları sorunsuz oynarsın.

MSI R9 380 GAMING 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar