8000-10000 TL (iş için) dizüstü bilgisayar önerisi

Bu konuyu okuyanlar

furkanakbas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Annem için dizüstü bilgisayar almayı planlıyoruz. İş yerinde güncel bir masaüstü sistem mevcut. Pandemi olduğundan bazen evde çalışması gerekebiliyor. Alacağı bu bilgisayarı ana bilgisayarı yapmak istiyor. Bu yüzden güçlü bir sistem arıyoruz.
Umduğumuz sistem özellikleri:
Klavyesinin sağ tarafında rakamlar olması gerekiyor.
SSD'nin 512 GB,
RAM'in 16 GB olması.
İşlemci olarak pek bir fikrim yok açıkçası. (Ana bilgisayarda i7 7700hq var ve bundan kötü bir performans almak istemeyiz. Tabii bütçe yetmiyorsa biraz esneme payı olabilir.)
Maalesef alışverişi Vatan, Mediamarkt, Teknosa gibi alışveriş mağazalarından yapmak zorundayız.
Tabii ben her madde yazdıkça fiyat yükseliyor... Bundan sonrakiler ikinci planda.
Kasasının plastik olmaması.
Çerçevesinin ince olması.
Freedos olması. (Çünkü içinde Windows ile gelince fiyat artıyor.)
10000 TL'lik bütçemiz birkaç yüz lira artabilir.

furkanakbas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu tarz sitelerden FreeDOS alamazsınız yalnız. 10K'yı biraz daha geçebilirseniz bu ürüne bakın derim işlemcisi epey güçlüdür.

LENOVO Ideapad Gaming 3 15.6"/Ryzen 7 4800H/16 GB/512 GB/Full HD Laptop Siyah Notebook (mediamarkt.com.tr)
Annem bu ürünü almak için ısrar etti ama güzelim 1650Ti'ı hiç kullanmayacak bile... Ölüp gidecek içinde kart ve bir sürü para vereceğiz diye düşünmüştüm.

Huaweiler çok şık ama klavyesi malum...

xdal

Asistan
Reaksiyon puanı
78
klavye sıkıntınız olmasaydı ben de huawei önericektim ama yapçak birşey yok
hem ince hem metal hem de numpadli klavyeli notebook çok yok piyasada sanırım

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497
Merhaba
Çok güzel bir indirim var, değerlendirilebilir. Fancy rgb vs. yok, şık düz bir tasarıma sahip. Hem ofis için uygun hem de içinde herşeyi yapabilecek bir canavar var. Ram 8 gb ama ram arttırmak oldukça kolay, bu ürün alınıp bir süre sonra ram arttırımına gidilebilir. Üstelik 16.1 inç.

HP Pavilion Gaming Intel Core i7 10750H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti Freedos 16.1" FHD
Önerdiğim andaki fiyatı: 9.998,99 TL - Son 45 ürün ona göre!