8 Mbit'e kadar parası ödüyorum ama 0.65 Mbit hız veriliyor

turgutcaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar,

8 Mbit yalın adsl'ye abone oldum ancak yarım Mbit internet kullanabiliyorum. Kerelerce arıza kaydı verdim ama sonuç yok. Türk telekom genel müdürlüğüne gidip dilekçe verecekmişim. Ben neden dilekçe vereyim bu sorunu siz çözeceksiniz TTnet.
Türk telekoma diyeceksiniz ki...

"Biz abonemizden 8 Mbit parası alıyoruz ama adama yarım Mbit hız sunabiliyoruz. Müşterimiz mağdur oluyor haksız yere ondan ücret alıyoruz. Değişmesi veya yapılması gereken birşeyler var ise bunu hemen yapıhız."

Bunu sizin söylemeniz gerekiyor Türk telekoma, benim değil. Mağdur durumdayım. Çözüm istiyorum. TTnet müşteri hizmetlerini ne zaman arasam aynı şeyleri söyleyerek konuşma sonlanıyor.

Felix Dzerjinski

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Aynı durum bir önceki evimde başıma gelmişti. Binanın altyapısı 2 megabit bağlantıyı desteklediği için 1.7 mbps civarı hız alabiliyordum.

Tarifem 8 megabit'e kadar olduğu için aynı şikayette bulunmuştum aynen sana verdikleri cevabı verdiler. :)

Yapabileceğin çokta birşey yok.

Ancak yinede https://tuketici.btk.gov.tr/giris/ 'den BTK'nın sitesine kaydolup duruma ilişkin şikayette bulunabilirsin. Şu aşamada en etkili yöntem bu olacaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya şu müşteri hizmetlerini arama kardeşim. adamların bir şey bildiği yok. bir kaç şey öğrenmişler onu tekrarlar.
sen git şikayet var gibi sitelere yaz sorununu anlat yada forumlarda ttnetdestek var onlara anlat derdini, işinin ehli adamlar sana ulaşıp yardımcı oluyor.

turgutcaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şikayet var'a da yazdım aynı şeyi yazıyorlar cevap olarak müşteri ile iletişime geçilmiş bilgilendirilmiştir diye.

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ben 2 megabit bağlantıyı yavaş kabul edip kabullenmezken 15 gündür 0.70 megabit ile bağlanıyorum defalarca şikayet ettim mail attım ama nafile şimdi zozeidon
user-online.png
'ın tavsiyesine uyup bide btk'ya şikayet edelim bakalım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
seni telefonla aradıklarında biraz sert konuş. yoksa hiç ilgilenmiyorlar.
birde bu forumda ttnetdestek vardı. ona da yaz oda yardımcı olsun.
bu devirde bu paraya hız olurmu hiç yahu.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
8 Mb/s 'ye Kadar Diye İbare Var !!! Yapabileceğin Pek fazla birşey yok Aslında Ama Arıza Kaydı Açtır Yinede Sosyal Medya MHT 'den de Faydalan..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yalın internet aldım gecen yıl 8 mb ye kadar
hat çelikip bağlantı yaptık nete girdip ölçtük 1mb/s bileyok ) beni ttnet e üye yapan işyerine durumu aktardım
onlar defalarca müşteri hizmetlerini arayıp durmuşlar neden hız düşük diye
sonunda santralden açtırmışlar hız olayını sonuç 11mb/s 12mb/s olarak 1 yıl hiç aşa düşmedenkullandım şimdi
6mb/s 7mb/s civarlarında sabit işliyor