Soru 7k monitör tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Smony

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, oyun için 144 hz 2k monitör kullanıyorum o yüzden Hz değerinin pek önemli olmadığı sadece film ve dizi izlemek için 4k monitör arıyorum. 2 monitör arasında kararsız kaldım bütçem en fazla 6500 TL'ye kadar çıkabilir önerileriniz nelerdir?

bütçemi aşıp 7.5k bu monitörü almam mantıklı mı

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903

Smony

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Konuyu acan kisi sadece film - dizi izleyecegim demis. Hz ve ms ile isi yok onemli olan iyi bir goruntu kalitesi.

O monitör referans monitör düzeyinde bir monitör. Film-dizi içinde çok mantıklı değil. 8ms sıkıntı yapacaktır. Ayrıca o monitörleri zaman geçtikçe kalibre etmek gerekiyor.

Smony

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Linki guncelledim hocam. O esnada 2K monitorlere de bakiyordum yanlis urunu paylasmisim.
Şuan attığınız monitör de ips değil va panel HDR bile yok, benim linkini attığım monitörler teknik özellik olarak bundan daha iyi değil mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

O monitör referans monitör düzeyinde bir monitör. Film-dizi içinde çok mantıklı değil. 8ms sıkıntı yapacaktır. Ayrıca o monitörleri zaman geçtikçe kalibre etmek gerekiyor.
Sizin önerebileceğiniz bir monitör var mı yada attıklarımdan hangisi daha mantıklı

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Şuan attığınız monitör de ips değil va panel HDR bile yok, benim linkini attığım monitörler teknik özellik olarak bundan daha iyi değil mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizin önerebileceğiniz bir monitör var mı yada attıklarımdan hangisi daha mantıklı

https://www.amazon.com.tr/dp/B08SJH6F6L

Bu alınabilir. HDR400'e bakmayın boş sertifikasyon. En az HDR600 olmalı ki zaten onlar bu bütçede bulunamaz.

Smony

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
https://www.amazon.com.tr/dp/B08SJH6F6L

Bu alınabilir. HDR400'e bakmayın boş sertifikasyon. En az HDR600 olmalı ki zaten onlar bu bütçede bulunamaz.
HDR400 ün pek bir işe yaramadığını hatta daha kötü olduğunun farkındayım fakat, HDR sertifikası olmamasına rağmen teknik özelliklerinin de güzel olmamasından dolayı öyle söyledim. 31.5" olduğu için büyük ihtimal panel özelliklerinden kısılmış arkadaşın attığı monitörde

Smony

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0