Yardım 75 Hz vs 144 Hz

Bu konuyu okuyanlar

NeversMind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam herkese,
"FPS yüksek ama akıcı değil" problemi çoğu kişi monitör kaynaklıdır dedi,
75 Hz vs 144 Hz geçince sizce sorun kalkar mı? Veya neden böyle bir problem yaşanıyor cevaplarınız beklerim hem de bilmeyenler için çözüm olmuş olur.

NeversMind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
144 Hz sorunu çözecektir
Başlarda 1x16 tek slot ram kullanıyordum fps sıkıntısı da yaşıyordum herşeyi ram'e bağlıyordum 2 gün önce 2x8 yaptım ram'i fps yükseldi işte akıcı olmuyor bu sorunla karşılaştım bakayım monitör alınca aynı sorun devam edecek mi bazı kişiler alakası yok diyor bazıları monitör kaynaklı diyor valla ne yapacağımı şaşırdım.

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
122
Ekran kartının ve monitörün modeli ne? Örneğin arkadaşının sistemini senin monitörle denediniz mi?

Kullandığınız ara kablo (HDMI veya DP) dışında bir kablo ile denediniz mi? Ekran kartı ve monitördeki diğer çıkışlardan da deneme yaptınız mı?

Monitör üzerinden Hz ayari yaptınız mı ?

Ayrıca evde herhangi bir elektrikli eşyada elektrik kaynaklı problem var mı ? Çünkü sorun elektrik kaynaklı da olabilir. Bir örnek vereyim somutlastirmak için; yeni tvmize akım koruyucu priz almıştık ve TV'nin fişini buna taktık. Ancak bu priz akımı azalttığı için ve TV'ye yeterli enerji gitmediği için TV, yazıları silik gösteriyordu. Akım koruyucu prizden vazgeçtiğimizde sorun çözüldü. Kısacası elektrik konusunu da araştır derim.

NeversMind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartının ve monitörün modeli ne? Örneğin arkadaşının sistemini senin monitörle denediniz mi?

Kullandığınız ara kablo (HDMI veya DP) dışında bir kablo ile denediniz mi? Ekran kartı ve monitördeki diğer çıkışlardan da deneme yaptınız mı?

Monitör üzerinden Hz ayari yaptınız mı ?

Ayrıca evde herhangi bir elektrikli eşyada elektrik kaynaklı problem var mı ? Çünkü sorun elektrik kaynaklı da olabilir. Bir örnek vereyim somutlastirmak için; yeni tvmize akım koruyucu priz almıştık ve TV'nin fişini buna taktık. Ancak bu priz akımı azalttığı için ve TV'ye yeterli enerji gitmediği için TV, yazıları silik gösteriyordu. Akım koruyucu prizden vazgeçtiğimizde sorun çözüldü. Kısacası elektrik konusunu da araştır derim.
GTX 1070 Tİ 8GB ekran kartım aga , monitörüm everestin bi modeli 24 inç 75 Hz.

2 Farklı kablo denedim aynı sonuç.

Monitör üzerinde Hz ayarı yok hocam.

Elektriğe hiç bakmadım hocam.

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
122
Oyun kısayoluna sağ tıklayın ve buradan uyumluluk sekmesine tıklayın.
"Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak."ın tikli olmadığına emin olun u deneyin hocam. Hangi oyunda yaşadınız bu sorunu bu arada
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitörun Vsync bakın bir de

Sorun hangi oyunda bilmiyorum ama valorantta ise Oyunu orta ayarlara çek gölgeleri düşük yap FPS limitini kaldır V-Sync açıksa kapat bir de ayarlada görsel eklentileri gizle var onu seç sorunun çözülür kenar yumuşatma da kapalı olacak.

Son düzenleme:

NeversMind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun kısayoluna sağ tıklayın ve buradan uyumluluk sekmesine tıklayın.
"Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak."ın tikli olmadığına emin olun u deneyin hocam. Hangi oyunda yaşadınız bu sorunu bu arada

Monitörun Vsync bakın bir de

Sorun hangi oyunda bilmiyorum ama valorantta ise Oyunu orta ayarlara çek gölgeleri düşük yap FPS limitini kaldır V-Sync açıksa kapat bir de ayarlada görsel eklentileri gizle var onu seç sorunun çözülür kenar yumuşatma da kapalı olacak.
Tik işaretli değil knk zaten.

monitörde free sync var açık mı tutayım kapalı mı ?

Çoğu oyunda yaşıyorum aga Apex Legends , Cs Go vb.

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
122
Her türlü 144 Hz satın alın derim ben. İlla bu sorun için değil. İleride başınızı ağrıtacak sorunlardan kaçınmak için

Ayrıca şu video da yararlı olabilir

Vsync açık mi

NeversMind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her türlü 144 Hz satın alın derim ben. İlla bu sorun için değil. İleride başınızı ağrıtacak sorunlardan kaçınmak için

Vsync açık mi
Apex Legends da açıyorum yoksa kırılma oluyor.

Vsync açık mi
Yok be knk pc'den az anlıyorum herşey ayarlı

Son mesajlar