700+700 MB'lik CD'lerinizi birleştirip ve 400 MB'lik CD yapma

sasemos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet arkadaşlar biliyorum bir çoğunuzun hayalidir bu belkide atıyorum benim gibi arşivi geniş olanlar kesinlikle böyle birşeyin olmasını çok ister ama elimdeki bir çok programla iki CD'lik bir film sidimi birleştirerek tek bir Cd'ye çevirmek ve onu da çok ufak bir kapasiteye düşürmek isterim elbette ben bunun için çok araştırma yaptım ama yine tam anlamıyla bulamadım kesin cevaplar ya birileri kesik kesik yapar yada çok hızlı bir şekilde sarmasına neden olur. tam anlamıyla istediğime varamadım bunu ne movia maker ne Easy_Video_Joiner ne ulead'ın serileri nede avi_mpg_splitter le yapmadım istediğim sonuçlara tam anlamıyla ve daha kaliteli ulaşmanın yolunu bilip daha önce bununla upraşan arkadaşım varsa lütfen yardımcı olsun çüncü HDD'dem yetmeyecek artık 1Tlb olmasına rağmen hala dıaşarıda kalan filimlerim var

aranızda bununla uğraşan arkadaşlarımızdan yardım bekliyorum.....

başlık içinde özür dilerim....

pHeR-d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence böyle birşey mümkün değil 1.5 gb'ı 400 mb bozmadan yapmak hayal gibi. Neden harda kopyalıyorsun ki hem bence CD'de veya DVD'de saklamak daha sağlıklı.

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
basit bir öneri bir dvd 5-6 adet film alır. bence hiç kesip biçmekle uğraşma 50 ytlye dvd writer al. Yaz gitsin.

ya da benim için çözünürlük önemli değil diyorsan. ipod ya da psp converterlarla mp4 yap.

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya diyelimki birleştirdik
Peki altyazıyı nasıl birleştircez

pHeR-d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cdleri birleştiremezsin ki altyazıları birleştiresin. eğer cdleri birleştirmiş olsan altyazıları ona uygun biçimde zaten birleştirirsin

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
pHeR-d dedi ki:
cdleri birleştiremezsin ki altyazıları birleştiresin. eğer cdleri birleştirmiş olsan altyazıları ona uygun biçimde zaten birleştirirsin
Ulead video studio ile bunu yapıyorum ben kalite kaybı olmadan fakat uzun sürüyo
Hadi sende altyazıyı neyle birleştircez onu soyle ama öyle tek tek saniye saniye değiştirmeden ikisini bir araya getirip birleştirebileceğimiz bi program varmı

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Eğer hayalinizde görüntü kalitesi düşmeden 400mb yapmak varsa bunu unutun bir kere.Elinizdeki videolar divx ise rmvb'ye dönüştürebilirsiniz ama yinede 400mb yapamazsınız aynı kaliteyle.

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sasemos dedi ki:
evet arkadaşlar biliyorum bir çoğunuzun hayalidir bu belkide atıyorum benim gibi arşivi geniş olanlar kesinlikle böyle birşeyin olmasını çok ister ama elimdeki bir çok programla iki CD'lik bir film sidimi birleştirerek tek bir Cd'ye çevirmek ve onu da çok ufak bir kapasiteye düşürmek isterim elbette ben bunun için çok araştırma yaptım ama yine tam anlamıyla bulamadım kesin cevaplar ya birileri kesik kesik yapar yada çok hızlı bir şekilde sarmasına neden olur. tam anlamıyla istediğime varamadım bunu ne movia maker ne Easy_Video_Joiner ne ulead'ın serileri nede avi_mpg_splitter le yapmadım istediğim sonuçlara tam anlamıyla ve daha kaliteli ulaşmanın yolunu bilip daha önce bununla upraşan arkadaşım varsa lütfen yardımcı olsun çüncü HDD'dem yetmeyecek artık 1Tlb olmasına rağmen hala dıaşarıda kalan filimlerim var

aranızda bununla uğraşan arkadaşlarımızdan yardım bekliyorum.....

başlık içinde özür dilerim....

Ayrıca hocam senin anlatmak istediğin 2 adet 700 mb lık DivX filmi 1tane 700mb lık divx filme dönüştürmekse yapman gereken önce Ulead video studio ile filmi birleştir yani 1400 mb yap sonra Gordian Knot Rip (Divx yapma programı) bu programı kullanarak 1400 mb lık oluşturduğun DivX filmi istediğin çözünürlüğe düşürerek 700 mb a indir olay bukadar basit ama çok uzun süren işlemler bunlar haberin ola
Ayrıca eğer altyazı ya çözüm bulamazsan sanırım bi önemi yok ha altyazısız izliyosan filmleri bu yöntemle rahatça işini halledebilirsin

Denenmiştir

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
m1903 dedi ki:
Eğer hayalinizde görüntü kalitesi düşmeden 400mb yapmak varsa bunu unutun bir kere.Elinizdeki videolar divx ise rmvb'ye dönüştürebilirsiniz ama yinede 400mb yapamazsınız aynı kaliteyle.

+1 görüntü kalitesi düşmeden anlattığım işlemler yapılamaz mecburan düşüreceksin