6s plus,mi9 lite

ertugrul1903

Asistan
Reaksiyon puanı
33
iphone 6s plus veya mi9 lite alcamada 6s plus doğru mantık mı

Kararsız23

Profesör
Reaksiyon puanı
2,124
6s Plus almak saçmalık olur.

Mi 9 Lite yerine Mi 9T veya Rn 8 Pro'ya geçilebilir.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
iphone 6s plus veya mi9 lite alcamada 6s plus doğru mantık mı
Bunu gerçekten soruyor musun ?
Bu saatten sonra değil 6s plus 8 plus bile alınmaz
RN8 Pro al yoluna bak derim 6s plus alarak paranı çöpe atma 2020'ye girecez %60 ekran gövde oranı nedir mübarek yapma gözünü seveyim

ertugrul1903

Asistan
Reaksiyon puanı
33
İphone almak istetsem ne önerirdiniz

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Farketmiyo 3300 tl ye kadar bütcem var
3300'e adam akıllı İPhone yok ki senin yerinde olsam 300 daha ekler Mİ9T Pro alırdım hem İPhone ülkemize uygun bir telefon değil sırf bir işletim sistemi için 9-10 bin gibi paralar vermek bana mantıklı gelmiyor

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Bu saatten sonra 6S+ hiç mantıklı değil...

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bu hesaba göre 8 alanlarla 6S+ alanların arasında bir fark yok hocam :D
Geçen sene 8 almak istiyordum hatta bu senenin başında XR almak istiyordum çok şükür İPhone hastalığımdan kurtuldum artık daha sağlıklı düşünebiliyorum
İPhone 5s benim ilk ve son İPhone'um oldu bu saatten sonra bir daha asla İPhone almam onun yerine OnePlus alırım hem OnePlus benim daha çok hoşuma gidiyor

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
hocam iphone alacaksan bütçen minimum 7000 olacak insanlarda sana iphone 11 diyecek konu kapanacak 3300 iyi para git m9 t pro al her yönden o fiyata alacağın iphone dan üstün olur 3600 lere çıkamam diyosan mi 9 t al

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
hocam iphone alacaksan bütçen minimum 7000 olacak insanlarda sana iphone 11 diyecek konu kapanacak 3300 iyi para git m9 t pro al her yönden o fiyata alacağın iphone dan üstün olur 3600 lere çıkamam diyosan mi 9 t al
Hocam İPhone'cu ya laf anlatmak zordur istediğin kadar konuş işe yaramaz duvara konuşmuş olursun inan bana değmez
Bir de neden İPhone kullanıyorsun diye sorulduğunda abiiii Ayfon yaaaaaaa diyenlere de ıslak odun ile dalmak isterdim :cool:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu hesaba göre 8 alanlarla 6S+ alanların arasında bir fark yok hocam :D
Bu saatten sonra 7-8 plus alanlara ne demeli benim okulumda 7-8 plus kullanan kız sayısı çok fazla

7000 tl param olsa ben Mİ9T Pro veya OnePlus 7T alırdım artan para ile ihtiyaçlarımı karşılardım

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Alacağın fiyata, bütçeye göre değişir, aynı paralar ise hangisini depolaması daha yüksek ise onu tercih et derim. Ekran/kasa orani takıntın var ise uzak dur derim 6s+’tan (kullananı olarak), on kamerayı çok fazla kullanan birisi isen bırak 6s’i 8’i bile almak çok mantıklı değil (MP oranları dusuk), malzeme kalitesi ise birinci sıran m9 lite ne kadar sağlam olsa da 6s Plus daha saglamdir (mi 9 değil de mi8 lite kullanan arkadaşımın ekranı tuzla buz olmuşken ben 2,5 yıldır 6s+‘i sapa sağlam kullanıyorum, nesiller arasında uçurum fark olmayacağından 6s daha sağlam diye düşünüyorum) (Ben olsam ne mi 9 lite alırım ne 6s Plus)

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Alacağın fiyata, bütçeye göre değişir, aynı paralar ise hangisini depolaması daha yüksek ise onu tercih et derim. Ekran/kasa orani takıntın var ise uzak dur derim 6s+’tan (kullananı olarak), on kamerayı çok fazla kullanan birisi isen bırak 6s’i 8’i bile almak çok mantıklı değil (MP oranları dusuk), malzeme kalitesi ise birinci sıran m9 lite ne kadar sağlam olsa da 6s Plus daha saglamdir (mi 9 değil de mi8 lite kullanan arkadaşımın ekranı tuzla buz olmuşken ben 2,5 yıldır 6s+‘i sapa sağlam kullanıyorum, nesiller arasında uçurum fark olmayacağından 6s daha sağlam diye düşünüyorum) (Ben olsam ne mi 9 lite alırım ne 6s Plus)
Ben olsam 300-400 daha ekler Mİ9T Pro alırdım
Bu arada bende 5 yıllık İPhone 5s kullanıcısıyım artık ben İPhone almam
5s benim ilk ve son İPhone'um olacak

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ben 1,5 yıllık 6s + Kullanıcıyım ve fiyatlar böyle giderse benim de son kullandığım Apple ürünü olacak gibi duruyor (kim bilir büyük konuşmamak lazım ama Şahin parasına telefon almak saçma geliyor), bence de biraz daha ekleyip daha iyi cihazlar alınabilir.
Ben olsam 300-400 daha ekler Mİ9T Pro alırdım
Bu arada bende 5 yıllık İPhone 5s kullanıcısıyım artık ben İPhone almam
5s benim ilk ve son İPhone'um olacak

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben 1,5 yıllık 6s + Kullanıcıyım ve fiyatlar böyle giderse benim de son kullandığım Apple ürünü olacak gibi duruyor (kim bilir büyük konuşmamak lazım ama Şahin parasına telefon almak saçma geliyor), bence de biraz daha ekleyip daha iyi cihazlar alınabilir.
Benim İPhone 11 alacak kadar param olsa gider OnePlus 7T alırım hatta param artar bile artan para ile kendi ihtiyaclarımı karşılardım kıyafet falan alırdım
Bir de yeni İPhone modelleri cidden ilgimi çekmiyor bence İPhone'un artık bir albenisi kalmadı 5 sene önceki gibi bende artık heyecan uyandırmıyor bir de IOS benim için 9'dan sonra bitti o kilit ekranındaki kilidi aç oku gitti ben acayip soğudum home tuşuna basıp kilit açmak nedir lan ?
Ben IOS 7 ile başlayan maceramı IOS 10 ile bitirdim

Fiyatların düzeleceği yok boşuna umutlanma ben bundan sonra İPhone almam ben okula giderken yanımda şarj aleti taşımak zorunda mıyım ben sınıfa girdiğimde boş priz var mı diye bakmak zorunda mıyım telefon bana mı alındı prize mi alındı belli değil anasını satayım 5s batarya konusunda bana çok cinnet geçirtti

Son düzenleme:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Benim İPhone 11 alacak kadar param olsa gider OnePlus 7T alırım hatta param artar bile artan para ile kendi ihtiyaclarımı karşılardım kıyafet falan alırdım
Bir de yeni İPhone modelleri cidden ilgimi çekmiyor bence İPhone'un artık bir albenisi kalmadı 5 sene önceki gibi bende artık heyecan uyandırmıyor bir de IOS benim için 9'dan sonra bitti o kilit ekranındaki kilidi aç oku gitti ben acayip soğudum home tuşuna basıp kilit açmak nedir lan ?
Ben IOS 7 ile başlayan maceramı IOS 10 ile bitirdim

Fiyatların düzeleceği yok boşuna umutlanma ben bundan sonra İPhone almam ben okula giderken yanımda şarj aleti taşımak zorunda mıyım ben sınıfa girdiğimde boş priz var mı diye bakmak zorunda mıyım telefon bana mı alındı prize mi alındı belli değil anasını satayım 5s batarya konusunda bana çok cinnet geçirtti
Bana işletim sisteminin tasarımı çok sıkıntılı gelmedi, alışması biraz zor oldu sadece. Fiyatlar için ümitlenmek olunun mezardan çıkmasını beklemek gibi bir şey gibi görünüyor. O pil olayına güldüm açıkçası, bendeki Plus modeli olduğundan pek pil sıkıntısı cekmiyorum ama özellikle iPhone 7 kullanan birçok arkadaşımın senden farklı olmadığını söyleyebilirim (sınıfa 6’li coklayici almışlar boş priz yetmiyor diye gerisini sen düşün).

ertugrul1903

Asistan
Reaksiyon puanı
33
mi9t den başka ne öneriyorsunuz arkadaşlar