66 aylık çocuğa okulda kötü muamele[!!!]

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Bayrampaşa Murat Mahallesi’nde bulunan Mustafa Itri İlköğretim Okulu’nda iki hafta önce 1. sınıfa başlayan 66 aylık (beş buçuk yaşındaki) Eren B. geçtiğimiz gün aynı okulun 3. sınıfında eğitim gören bir kız öğrenci tarafından dövüldü. Anne Dilek B., çocuğunu okuldan almak için saat 16.00’da okula gidince oğlunun yüzündeki morlukları fark etti.
devamını vermiyorum linkten okuyan kardeşimiz yapanında bir çocuk olduğunu hatırlayarak yorumlasın
http://www.posta.com.tr/3Sayfa/HaberDetay/66-aylik-cocuga-okulda-iskence.htm?ArticleID=141629

benim dikkat çekmek istediğim konuyu 5n1k de detaylı dinledim çocuk 3 saat o vaziyette donmuş insan üstünü örter değişytirir hemen hastaneye götürür çoçuk polisine haber verir hayır geviş getiren sığırlar gibi oturmuşlar

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben de işkenceyi yapan kızın 3.sınıfa gidiyor olmasına takıldım.Nasıl bir şeydir bu?Küçüklere şaka yapalım mantığında bir olay mı ki?Muhtemelen ceza almayacaktır ve de ruh hastalıklarına gönderilecektir.Bu arada bir şey yapmamalarının sebebi de korkudandır.

Reaksiyon puanı
188
Türkiye'deki habercilik anlayışına hayranım. Saçma sapan haberleri büyük bir habermiş gibi lanse ediyorlar ya neremle gülsem bilemiyorum...

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
posta'dan ne bekliyorsunuz ki zaten :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
sonuçta çoçuk ama unutmayalımki geçenlerde bir öğretmen yine bir çoçuk tarafından öldürüldü !!

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
3'e giden çocuk 1'e giden çocuğa işkence yapmış. önce okudum, sonra bastım kahkahayı :D:D

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Ne büyük olay ama

Detaylara bakıldığında litaratüre girecek bir olay.Anne videoyu anlatıyor ben onları girmedim işin suyu çıkar yani hoş bir şey değil ve o çocuk ömür boyu hatırlar
Eğer çocuğunuz varsa evet veya diğer çocuklarıda sahiplenebiliyorsanız evet

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Buna benzer bir çok olay oluyor okullarda basına yansımayan. Bunlar çok ciddi konular, okullardaki güvenlik ve kontrolun ne kadar zayıf olduğunun birer göstergesi, olayı küçümseyen arkadaşların inşallah ileride kendi çocuklarının başına gelmez benzer durumlar. Bunu ancak okula çocuğunu gönderen kişiler anlar.

Ben de geçen hafta burada bir okulda olan bir olaydan bahsedeyim. Yine ilk okul, iki kız öğrenci kavga ediyor ve biri birini dövüyor. Daha sonra dövülen kızın annesi okula gelip diğer öğrenciyi tutuyor ve kendi kızına şimdi de sen onu döv diyerek dövdürüyor. Ve bu öğrencilerin gözü önünde oluyor. Hani güvenlik, nöbetçi öğretmen vs. vs. Sonuçta veli tarafından tutularak dövdürülen kızın ailesi; tutan veliyi ve tüm okul yönetimini mahkemeye verdi.

Duyarsız kalmayalım. çocuklarımızın huzur ve güven içinde okullarında ders görmesi için en küçük bir ayrıntıya bile takılalım.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Yaşanan olayın büyük ya da küçük olması hiç fark etmez; hadd-i zatında basit bir olay: "çocuklar kavga etmiş". Fakat uzun vadede zaten suyu çıkmış toplum ahlakının daha da çamura batmasından başka bir şey getirmeyecek uygulamaların da temel taşıdır. Bugünü düşündüğünüz müddetçe geleceğiniz perişan olacak. Bu sözde eğitim düzenlemesinin de hedefi zaten bugünkü çocukları kurtarmak aydınlatmak falan değildir; bundan 20-30 yıl sonra komple tek kafada salak bir toplum yetiştirmektir.

O yüzden dün neyi küçümsediyseniz başınıza geldi; bugün de neyi küçümsüyorsanız yarın başınıza gelecek.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bizim çocukken yediğimiz dayakları bugünkü çocuklar yese kıyamet kopar herhalde.Bu görüntüleri sanki ilk defa oluyomuş gibi sunanlar hiç okulda dayak yemedi herhalde.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
13 yasindaki bi cocuk da ogretmenini oldurmus ayni gun sanirim .

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ailelerde çocuğuma bir şey olmasın mantığı gibi başkasına zarar vermsin mantığı da olmalı. 3. sınıfa giden birisi küçük değil, öğretilemeyecek yaşta değil.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
alt tarafı 5.5 yaşındaki bir çocuk devletin okulunda işkence görmüş... gerçekten de mühim bir haber değil!..

nasıl bir toplum olduk böyle?...

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bu habere gülen arkadaşlar var yani. Bu kadar duyarsız olmayın. Kendi çocuğunuz olsa sanıyorum ki böyle davranmayacaktınız.

Ciddi bir haber olması için ölüm mü olması gerekiyor o konu üzerinde? Ancak o zaman diyelim birşey var diye değil mi?

13 yaşındaki bir öğrenci, öğretmeni annesi okuldayken bıçaklıyor.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Değerli kardeşlerimiz
Bu olayın tatsız bir boyutu vardır değinmediğimiz yanlız misal verelim ki anlaşılabilsin
bizim 20 yaşında eriştiğimiz olgulluğa[!!!]şimdiki çocuklar daha erken hatta çocukken yetişiyorda değil çocukluğunu yaşamıyor ergen oluyor.Kızda bizim çocuğumuz tv de gördüklerini uygulamış ama tv de biliyorsunuz bazı şeyler+ şiddet var çocuk zannediyorki dayaksız olmaz Aslında iki çocuğunda hiç vakit geçirilmeden pediatri deneti,mine alınması lazımdı olmamış her iki çocukta ömür boyu hatırlayacak
ancak bizim işaret ettiğimiz bir diğeer boyut var
Demekki çocuklar korumasız bir çocuk diğerini taciz edebiliyor ya çocuk daha büyük ve erkek olsaydı
Bir eşşeklikte haberi gazeteye uyarlayandan çocuğun resmi tam korunmamaış açılıyor o çocuğun durumu ne olacak

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben 1.sınıfta iken öğretmen(-se tabi) kafama sopayla vurup yarmıştı.Kanamaya başlayınca beni tuvalete götürdü kafamı yıkadı sonra derse devam ettik.O zamanlar velet olduğumdan hocanın neden vurduğunu ve ya hocanın bu davranışının yanlış olduğunu bilmiyordum.
Kafamı yarmasının sebebi sanırım önümdeki kızın saçıı çekmemdi.

emekçi

Asistan
Reaksiyon puanı
4
nesil mesil kalmadı bu gidişlede olanlarda kaybolur.devir menfaat devri...kendi çoçuğuna yakınına olsa kıyameti koparırlar.empati yapamıyacak kadar cins bir nesil geliyor,müslümanda merhamet olur

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ben 1.sınıfta iken öğretmen(-se tabi) kafama sopayla vurup yarmıştı.Kanamaya başlayınca beni tuvalete götürdü kafamı yıkadı sonra derse devam ettik.O zamanlar velet olduğumdan hocanın neden vurduğunu ve ya hocanın bu davranışının yanlış olduğunu bilmiyordum.
Kafamı yarmasının sebebi sanırım önümdeki kızın saçıı çekmemdi.
ahaha neden çekiyon kızın saçını :D

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
posta gazetesi böyle saçma sapan olayları bulmada bir numara şahsen inanmıyorum:D