64 GB mi 128 mi?

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
İnşallah bir kaç gün sonra iPhone se2020 alacağım. Apple’ın sitesinde 64 gb 128 GB ve 256 gb depolama seçenekleri var lakin aralarında bariz 400 TL fiyat farkları var. Şu an 32 gb lık 7 plus kullanıyorum ve depolamasından hiç memnun değilim. Alacağım telefonunda ömürlük olmasını istiyorum. 64 gb uzun vadede sıkıntı yaşatır mı? Veya hangisini almalıyım? Bu Arada sık ekran görüntüsü alan ve fotoğraf video çeken insanım.

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Eğer bütçeniz yetiyorsa 128'i tercih edin. Uzun ömürlü kullanımlarda fazla alan daha iyi olur.

Hocam bütçemi zorlayarak alabilirim ama aralarında dediğim gibi 450 tl lik bir fark var. Ve artık 7 Plus ile bir şey yapılmıyor. En ufak bir işlemde hop alev gibi ısınıp şarjı su gibi bitiyor. Artı şarjı yavaş doluyor. Bu yüzden tez zamanda se2020’ye geçmek istiyorum. Belki sizin dediğiniz gibi biraz daha para biriktirip 128 alabilirim ama işte para sıkıntı...

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Hocam bütçemi zorlayarak alabilirim ama aralarında dediğim gibi 450 tl lik bir fark var. Ve artık 7 Plus ile bir şey yapılmıyor. En ufak bir işlemde hop alev gibi ısınıp şarjı su gibi bitiyor. Artı şarjı yavaş doluyor. Bu yüzden tez zamanda se2020’ye geçmek istiyorum. Belki sizin dediğiniz gibi biraz daha para biriktirip 128 alabilirim ama işte para sıkıntı...
senin kullanım şekline bağlı. bende ucu ucuna yetiyor mesela 64 gb. rahatsızım diyemem ama biraz daha alan olsa iyi olurdu. gerçi android olduğum için sd card da takabilirim ? çok video çekip oyun yükleyeceksen 128 daha iyi olabilir. ama 64 ün de pişman edeceğini pek düşünmüyorum

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Normal şartlarda aslında 64 yeter, yani bana yetiyor en azından. Ancak telefonunuza çok uygulama yüklüyorsanız ya da çok sık video, fotoğraf çekiyorsanız düzenleme yedekleme yapmadığınız sürece belli bir süre sonra sıkıntı yaşarsınız. 450 lira fark iyi para, ihtiyacınıza yönelik değip değmeyeceğine dair kararı artık siz verirsiniz. Ben olsam ihtiyaç duymadığım için vermem.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Aslında 64 az değil ama şimdi çok video ve fotoğraf çeken biriyim dediğiniz için riske atmak olmaz sizi. Eğer başka bir yerde saklarım filan derseniz o zaman riske girip 64 alınabilir. Ama işin güncelleme kısmı da var mesela daha beta olmasına rağmen iOS 14 3.53 GB. O yüzden net konuşamam.
Alacaksanız da bir an önce alın. Çünkü yakında iPhone 12'ler çıkacak ve dolar kuru artış gösterdiği için Apple zam yapabilir.

luckyslevın

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Çok fotoğraf ve video çekiyorum diyosanız 128 sizin için daha iyi olur.

KagloT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Ben çok fotoğraflar çeken birisiyim ve iPhone 11 Pro Max kullanıyorum . Bundan önce iPhone 7 Plus kullanıyordum 32 GB’lık ve o hiç yetmiyordu . 11 Pro Max aldım 64 GB’lık ve şu anda saklama alanım doldu ve sorun yaşıyorum ama iPhone 11 Pro serisinde 128 GB yok ve 64’ün hemen üstü 256 GB ve ben alırken 1299₺ fiyat farkı vardı ben de o fiyat çok fazla diye almamıştım ama şimdi diyorum ki keşke 256’lık alsaydım . Eğer sen de saklama alanını çok fazla kullanacak şeyler yapacaksan kesinlikle 128 GB derim . Ben sonradan pişmanlık yaşadım senin de yaşamaman için bunu söyledim :)

ahmetaltun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
İnşallah bir kaç gün sonra iPhone se2020 alacağım. Apple’ın sitesinde 64 gb 128 GB ve 256 gb depolama seçenekleri var lakin aralarında bariz 400 TL fiyat farkları var. Şu an 32 gb lık 7 plus kullanıyorum ve depolamasından hiç memnun değilim. Alacağım telefonunda ömürlük olmasını istiyorum. 64 gb uzun vadede sıkıntı yaşatır mı? Veya hangisini almalıyım? Bu Arada sık ekran görüntüsü alan ve fotoğraf video çeken insanım.
Ben 64gb kullanıyorum fakat fotoğraflarımı icloud drive da güncelliyorum. O yüzden bende sıkıntı olmuyor fakat bu ücretli depolama alanına göre fiyatlar değişiklik gösteriyor. Google drive ücretsiz fakat ben icloud drive'ı tercih ettim ve memnunum tavsiye ederim:) Eğer fotoğrafları veya videoları güncellemeyeceksen bütçen el veriyorsa 128 gb ı tercih etmelisin.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Kişiden kişiye değişir bana 16 bile yetiyor normal şartlarda.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Uzun kullanımda 128 gb olanı almak daha mantıklı.

Charismax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
hafızası yüksek telefonlar diğer düşük hafızalara göre sistem farklılıgı yani performans etkikeşimi oluyor.. münkün oldugunca yüksek hafızalı cihazlara yönelin.