Soru 600.000 Tl Bütçe Ile Ne Iş Yapılır? Ne Tavsiye Edersiniz?

Bu konuyu okuyanlar

PreroGative

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar 600.000 TL ile 700.000 TL arası bir bütçem var. Normal şartlarda kır düğün salonu açmayı planlıyordum fakat bütçem yetmiyor malesef. Siz olsanız 600.000 TL’ye ne iş yapardınız? 600.000 TL bütçe ile ne iş yapılır?

Melih beyefendi.

a.k.a nihai Yandex savunucusu
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
Usta yemekçi (esnaf lokantası ya da normal restoran) ya da kıyafet dükkanı açacaksın.
Her yer onlarla dolu ve iyi de iş yapıyorlar.
Not: Sanaldan iş aslında daha da iyi olabilir. Çünkü salgın döneminden geçiyoruz, vakalar ne yazık ki hızla artıyor. (7.000 olduk bile)
Onun için, Trendyol ya da Hepsiburada da sanal dükkan açıp sipariş alın, UPS kargo ya da farklı kargo şirketleri ile de anlaşırsanız iş iyice basitleşir. Çünkü, salgın internetten sipariş veriyor bir çok insan.

Reaksiyon puanı
1,768
O parayla ne tavuk üretme tesisi açılır he :D
(tavuğa takıntılıyım bu aralar)
Üretim yap reis birileri eline para geçince "butik bir kafe açıp ömrümün sonuna kadar işletirim" diye romantik hayaller kuruyor. Kim üretim yapacak soruyorum size?

(not: tavuk işine girersen sağlam bir jeneratör almayı unutma elektrik kesilirse binlerce tavuğun telef olur)

doganeren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
O parayla ne tavuk üretme tesisi açılır he :D
(tavuğa takıntılıyım bu aralar)
Üretim yap reis birileri eline para geçince "butik bir kafe açıp ömrümün sonuna kadar işletirim" diye romantik hayaller kuruyor. Kim üretim yapacak soruyorum size?

(not: tavuk işine girersen sağlam bir jeneratör almayı unutma elektrik kesilirse binlerce tavuğun telef o

Arkadaşlar 600.000 TL ile 700.000 TL arası bir bütçem var. Normal şartlarda kır düğün salonu açmayı planlıyordum fakat bütçem yetmiyor malesef. Siz olsanız 600.000 TL’ye ne iş yapardınız? 600.000 TL bütçe ile ne iş yapılır?
paranın hepsiyle degil ama bir kısmıyla denenebilecek işler yap. Alışveriş merkezlerinde büfe vari yerler alabiliyorsun. Herşey olabilir takı, dondurma. kahve vb. Tavukçuluk anlamıyosan zor. Ama bütçenin bir kısmını böyle iş veya meslek denemek için ayırabilirsin.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
bayilik alabilirsin. özellikle trend olan firmaların (peynirci baba gibi)

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Eviniz yoksa ilk önce ev, alabilirseniz arsa, almazsanız dükkan almaya çalışın. Daha sonrasında iş yapma imkanin dahada artar

xWhozz

Doçent
Reaksiyon puanı
346
Bu soruyu kendinize sormanız lazım ben ne iş yapabilirim diye ?

Mesela ben o paraya sanayide aksesuar veya parçacı dükkanı açardım.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Ben olsam alim satım yapardım araba olabilir ama ytd

doganeren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
araç haberlerde de okuyoruz çok riskli abara kesip birleştirip insanlara satıyolar. Dediğim gibi ben yine alışveriş merkezlerindeki satış büfelerini öneririm. Herşey satabilirsin çiğ köfte, takı, dondurma, soğuk içecek sıcak içecek. araştırmanı önerrim.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Hatay usulü tavuk dürümcü. Bu aralar çok rağbet var.

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Kamyon alıp ihalelere katılaabilirsiniz.Kaarda olur.Okulların ve tekstillerin ihalesi oluyor.

PreroGative

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Usta yemekçi (esnaf lokantası ya da normal restoran) ya da kıyafet dükkanı açacaksın.
Her yer onlarla dolu ve iyi de iş yapıyorlar.
Not: Sanaldan iş aslında daha da iyi olabilir. Çünkü salgın döneminden geçiyoruz, vakalar ne yazık ki hızla artıyor. (7.000 olduk bile)
Onun için, Trendyol ya da Hepsiburada da sanal dükkan açıp sipariş alın, UPS kargo ya da farklı kargo şirketleri ile de anlaşırsanız iş iyice basitleşir. Çünkü, salgın internetten sipariş veriyor bir çok insan.
Tamamda ne saticaz soru o :D ?

folroad

Asistan
Reaksiyon puanı
15
sahil kenarı bufe + açık hava dugun salonu + fotoğrafçı acabilirsin ucu de son donumlerde yukselıste

Reaksiyon puanı
1,768
Ben tavuk işinde ısrarcıyım :D
Bari 50bin lira yatırım yapaydın tavuk işine
Gerisi başka işlere

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Hatay usulü tavuk dürümcü. Bu aralar çok rağbet var.
Kendine has bir sos ve güzel bir döner hazırlanırsa ve bu iş bilinirse bütün kitleyi üzerine toplayabilir. Mesela oturduğumuz bölgede bir tane bile güzel bir dönerci yoktu ve en merkeze üç katlı büyük bir yer açtılar ve komple doluyor. Tadı ve sosu harika, yanında acı biber ile çok güzel gidiyor.

Reaksiyon puanı
1,768
Yemek sektörüne girersen şunu söyliyim reis
Kofteci Yusuf var bilirsin belki
Adamlar önce köfteciyi açtı biraz büyüdüler ondan sonra köftenin kıymasının yapıldığı hayvanı bile kendileri yetiştirmeye başladı (en azından ben öyle biliyorum) bunun sayesinde 10 lira maliyetli ürün 5 liraya düştü eskiden 15 liraya satarken şimdi 10 liraya satıyorlar hem ucuzluktan kazandılar kofteci yusuf dolup taşıyor hem de kâr payları değişmedi böylece hızlıca büyüdüler
Güzel taktik

tavuk işinde ısrarcıyım :D ama yemek sektörüne girersen tavuğa para kalmaz?

Elberucmakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Al sat yapmalısın . Gerek araba gerek ev normal fiyatının altında ne yakalarsan alıp biraz süsleyip daha üstüne satacaksin.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Üniversite okudunuz mu? Okuduysanız hangi üniversite?

doganeren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
alışveriş merkezlerinde büfe dondurma içecek takı telefon aksesuar vb. herşey satılabilir.