6 X Chrome = 1 X Firefox

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Windows 98 kullanın o zaman en az ram i o harcıyor... Ram i çok kullanması kötü anlamına gelmez. Ayrıca chrome uda savunmayın, gereksiz yere harddiski tarıyor... Hem işlemciyi harcıyor, hem harddiski/sistemi yoruyor çok gerek varmış gibi taramaya ?

tolgay007

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Internet Explorer Ram'i koklayarak kullanıyor. Tek sayfada Facebook ram kullanımı

28hde08.jpg

Chrome'a baktım 35-40K arası. Ama yine de en hızlısı chrome :)

Yanlız ie her sekmeyi ayrı gösteriyor orda yeme bizi :lol: en düşük olanı göstermişsin kaç tane iexplore.exe var orda ? :glare:

Forever Mozilla Firefox O KADAR!!:clap:

GurenGursel

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Chrome efsanevi bir şey... Google nasıl yapmışsa, becermiş yani...

beyazad

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Hız için chrome iyidir... Ama güvenlik ve eklentilerdede firefox iyidir...
Yanılıyorsun, güvenlikte expleorerdan daha iyisi yok. o yüzden güncellemesi çok nadir yapılır.
Webkit dünyanın en hızlı/tepki süresi olan tarayıcı motorudur.
Siz Firefox'cular tarayıcıları sadece eklenti bakımından karşılaştırdığınız için sözleriniz oldukça değersizdir.
Sözleri değersizdir demeyelim de Firefoxçular diye bi fanatik grup hakkaten oluştu artık. eklentiden başka bişi bilmiyolar. Saplantı derecesinde fanatikler

iki kıytırık tarayıcı için birbirinizi kırmayın :d
Kırıcak bişi yok gençler görüş bildiriyor ;)
Windows 98 kullanın o zaman en az ram i o harcıyor... Ram i çok kullanması kötü anlamına gelmez. Ayrıca chrome uda savunmayın, gereksiz yere harddiski tarıyor... Hem işlemciyi harcıyor, hem harddiski/sistemi yoruyor çok gerek varmış gibi taramaya ?
Hacı biz XP'nin devri bitti derken sen bizi Cilalı taş devrne götürmeye çalışıyosun yahu:clap:
Chrome efsanevi bir şey... Google nasıl yapmışsa, becermiş yani...
Efsanevi olmasa da en hızlı tarayıcı ünvanı tescillidir.

Yanlız ie her sekmeyi ayrı gösteriyor orda yeme bizi :lol: en düşük olanı göstermişsin kaç tane iexplore.exe var orda ? :glare:

Forever Mozilla Firefox O KADAR!!:clap:
Birkaç tane pencere açıktı. Pencerelerde de birsürü sekme açıktı. Ben sadece tek bir ayrı sayfa açıp facebook'a girdim. O sayfanın değeridir seçili olan. İnanmazsan deneyebilirsin. Ben o hatayı yapacak bir kullanıcı değilim kardeş. :dirol:

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Bu sayfayı opera, firefox ve chrome da açınca fark belli oluyor.
opera en yüksek ram tüketimine sahip
firefox da ikinci

Operanın varsayılan olarak getirdiği özellikleri düşününce bu tarayıcı için sistem bile yenilenir diyor insan

ssbro.jpg

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Ben chrome 1 kullanıyom sanıyordum 3. sürümü kullanıyormuşum:DNeyse chrome az diyorsunuz ama siz bilgisayarınızı aşırı derecede yavaşlatın ve de chromeu tekrar açın bende bilgisayarda kaspersky vardı yavaştı bilgisayar kasıyordu chromede 4 sekme açtım sonuç chrome bellek kullanımı:447.0... mb.

Orcnd kardeş chrome o temayı nasıl yaptın?

omegama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
opera'ya çoktan geçeceğim de facebook ana giriş sayfasındaki butonları çalıştıramadım gitti, ben de sildim firefox'a geçtim eklentilerimle birlikte 2 tab açıkken 94 mb şuan ama operayı bahsettiğim sebepten kullanamıyorum ne çare...

usrnm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla tek bildiğim firefox video gösterirken en çok kasan browser. ama yine de eklentileri yüzünden firefox kullanıyorum. video izleyeceksem başka browser a geçiyorum

lorboloji

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Chrome u bende seviyorum ama firefox tan kopamıyorum eklentileri çok iyi

XRaiNow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle, Opera'yı diğer tarayıcılarla direkt olarak karşılaştıramazsınız. Testlerde önemli unsur aynı şartlarda sunulan performansı ölçmektir. Yani Opera'da bulunan özellikler diğer tarayıcılarda da olması lazım. O zaman istediğiniz testleri yaparsınız.

Safari, Chrome, Internet Explorer ve Firefox karşılaştırmalarını ise temiz bir kurulumdan sonra yapabilirsiniz.

Ben bir kullanıcı olarak testler üzerinden değil, kendi deneyimlerim üzerinden tarayıcıları anlatmak istiyorum.

Benim gözümde bu tarayıcılar arasında en hafif tarayıcı Chrome. WebKit motorunun avantajını çok iyi kullanıyor ve tarayıcı diğer Google uygulamaları gibi sade tasarlandığından durum böyle. Şu an eklenti desteği yok fakat ekleneceği söyleniyor, ama eklenmesinin bu tarayıcıyı olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum.

Biraz daha ağır bir tarayıcı olan Safari ise en hızlı tarayıcıdır. Özellik istemiyorsanız ve biraz da olsa görsellik istiyorsanız seveceksiniz. "Top Sites" özelliği Opera'nın Speed Dial'ının en iyi varyasyonu ve Speed Dial'dan daha iyi.

Firefox ise önceden çok kullanılan "hızlı" ünvanını çoktan kaybetti. Kullananlar eklentileri nedeniyle kullanıyor, yada web tasarımıyla/kodlama ile uğraşanlar bazı küçük özelliklerini seviyorlar. Benim düşüncem ise tarayıcının eklentilerle çok şiştiği ve ağırlaştığı yönünde.

Internet Explorer'dan çok bahsetmek istemiyorum. Çok saçma hataları var; yeni sekmelerde bazen sitelere bağlanmayabiliyor, tarayıcı açıldıktan sonra bekletiyor... En kötü özelliği ise ağır bir tarayıcı olması.

Opera da dahili özellikleriyle ve bellek kullanımının bu kadar özelliğe rağmen düşük olmasıyla övünüyor. Fakat web sitelerini görüntülemede problemler yaşayan bir tarayıcı; uyum sorunları mevcut. Ayrıca Firefox'daki gibi gerçek anlamda eklenti desteği mevcut değil - gerçi kullananlar "bu kadar özellik var daha ne eklenti istiyorsun" diyecektir ama objektif davranmalıyız : ) - . Eklenti yerine "Widgets" adı verilen küçük uygulamalar kullanılıyor.

Sıralama yapmamı isterseniz; 1 numarada Opera, 2 numarada Chrome, 3 numarada ise Safari diyorum.

Bu mesajla tarayıcıları karşılaştırmaya çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
6 adet Chrome anca 1 tane Firefox mu ediyor? :D

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Google Chrome kullanıyorum ilk çıktığından beri ve bir kere olsun yanıltmadı beni. Hem çok hızlı hem de arkadaşında gösterdiği üzre RAM kullanımı oldukça düşük.

poverri

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Chrome benim işimi görüyor hem de hızlı. Şunu da belirteyim hangisi işimi görüyosa en iyisi odur benim için

kemalbyk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu güne kadar safarı firefox opera chorme iexplore 7-8 kullandım chorme diğrelerine göre sistemden daha az harcıyorm ama işlevsellik olarak çok kötü safari kişiselliik açısından microsoftun programlarından bile kötü hız olarak bişey diyemem ama safari ve firefox benim gözümde hemen emen eş değere sahipler ancak operanın indirme yöneticisi firefox kadar iyi değil ve eklenti desteğiyle firefox önde ram olarak da emin olun netbookta bile pek sorun çıkarmıyo hiçbiri bu kadar sorun etmek anlamsız şu anda 1gb ramın altında ram kullanan kişi sayısı kaçtır acaba .... şu tarayıcı bundan üstündür demenin de pek bir mantığı yok her tarayıcın birbirinden ayrılan yönleri var:sleep:

taydag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu arada rsmindeki listede 2 tane chrome var. her ne kadar toplamı firefox kadar etmesede..
kendi bilgisayarımda 2 chrome ın toplamı firefox a neredeyse eşit oldu.

metude

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Microsoft'un Görev Yöneticisine verilerine inanmak ne kadar doğru bilinmez?
Sistemin o anki psikolojisine göre aynı sitedeki ram kullımı değişebilir?
Yani bir gün google.com'da 1.000 ram kullanan Opera 1 saat sonra bakarsınız 100.000 ram kullanır. Ya da gmail'de 10.000 ram kullanan chrome ertesi 2.000 ram kullanır.

Görev Yöneticisinden bakıp 6xChrome=1xFF=10xOpera vs gibi değerlendirmeler -bence- tamamen tutarsız ve yanlış. Önemli olan siz kullanırken tarayıcının hızıdır. Görev Yöneticisinde 100.000 gösterip canavar gibiyse "tam yol ileri" demeniz lazım.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Ram i çok kullanması kötü olduğu anlamına gelmez... Firefox forever ;)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Firefox son demlerini yaşıyor!!!

connery32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar neden Firefox u dert ediyorsunuz anlamıyorum.ben firefox optimizer kullanıyorum 600-1000 kb arası kullanıyor ram i.sizde kullansanız cok memnun kalırdınız