6 X Chrome = 1 X Firefox

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
2 browserdada sadece facebook açık.
Sadece resme bakın... ;)

94592345nj0.png

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
yanına bide ie çaksaydın :D

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
ie daha az benim yaptığımda öyle çıktı

мυяαт

Asistan
Reaksiyon puanı
1
acaba sadece bende mi var bu olay ya, 3 tane chrome.exe çalışıo:wassat:

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ram düşmanı ram valla bugün'den itibaren opera kullanacam.Ohhhh

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Opera kullanan arkadaşlar, Opera'nın Bellek Kullanımını paylaşabilirlermi?

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
chrome ılk gun ıcın ıyı peformans acık kaynaktan fyadalanmişlar emınım google bu isin altından cıkıcak her tarayıcının en ıyı ozellıklerı bır arada olcak

AhmetArmA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram kullanımlarını Chrome içinden görmek de mümkün. Aşağıdaki kodu Chrome'un adres çubuğuna yazın.

about:memory

not: Ekran görüntüsünde FF 3.0.1 160MB'ı geçmiş görünüyor ama aldanmayın, en az 20 tane tab açıktı o anda. Ama sekmeleri kapattıktan sonra Chrome'un bellek kullanımı çok iyi derecede azalıyor. Diğer browserlarda sekme kapatınca bellek kullanımı neredeyse aynı seviyede kalıyordu.

ruzigaar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hız testi vardı sitede mozilla, opera, ie ve chrome de 3'er kez yaptım, chrome tabiki çok üstün gözüktü sıralama da
chrome, mozilla, opera ve ie şeklinde oldu ancak ikinci ve üçüncü denemelerimde chrome'un yüksek değeri yüksek oranda azaldı, diğerleri ise az olan değerlerinde daha minimum azaldı ya da azalmadı. bu oranları daha iyi yorumlayacak arkadaşların yorumlarını bilmek isterdim doğrusu

alperdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
firefox ultimate optimizerı kullanın arkadaşlar.Bu sorun ortadan kalkacaktır:):)Firefoxtan vazgeçmeyin.

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
firefox ultimate optimizerı kullanın arkadaşlar.Bu sorun ortadan kalkacaktır:):)Firefoxtan vazgeçmeyin.

Firefox Ultimate Optimizer evet Ram'i rahatlatıyor ancak daha detaylı incelenirse görülecektirki bütün yükü işlemcinin üstüne koyuyor yani sağ cebinden alıp sol cebine koymak gibi bişey işe yaramıyor o =]

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bende de zaten son zamanda tıklıyorum çalışmıyor :D

Panther

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ram ' i zaten sonuna kadar sömürmezseniz hiç bir problem yaratmaz ki ne kadar sömürürse sömürsün.. Bu zekamızın %10 unu kullanmaya benziyor..

inadına firefox :D

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Ram ' i zaten sonuna kadar sömürmezseniz hiç bir problem yaratmaz ki ne kadar sömürürse sömürsün.. Bu zekamızın %10 unu kullanmaya benziyor..

inadına firefox :D

Einstein bile %4'ünü kullanıyordu :D

eF.E

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Firefox un üstüne yok :)

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Firefox'ta sınır yok, aklınıza gelipte şunu yapamadım diyen varmı acaba? Tabi karşıma "Kek pişiremedi, bu nasıl tarayıcı" gibi sorular ile karşıma gelmeyin :)

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Firefox'ta sınır yok, aklınıza gelipte şunu yapamadım diyen varmı acaba? Tabi karşıma "Kek pişiremedi, bu nasıl tarayıcı" gibi sorular ile karşıma gelmeyin :)

tarayıcıdan herşeyi bekleyenler düşünsün:excl: ben chrome kullanmaya başladım

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Regedit, zevkler ve renkler tartışılmaz. Herkesin tarayıcısından beklentileri farklıdır. Kimi daha hızlı sayfa görüntülemesini ister, kimisi reklamsız bir sayfa gösterimini, Ancak dediğim gibi Firefox'ta herkes için bir eklenti, bir ayar, bir özellik mevcut. Bu yüzden Sadece internette sayfa gösterim ise amaç Opera iyi bir çözüm ancak, Girdiğin sayfayı hızlı gezmenin yanında, sayfada bulunan herhangi bir Objeyi indirmek, veya bir ftp'ye ihtiyaç duyduğunda sadece 1 eklenti ile anında tarayıcını ftp yapmak ya da kota bilgilerini ve hava durumunu devamlı durum çubuğunda görmek v.s v.s gibi her birşeyini, İsveç çakısı misali tek bir pencere üzerinde halletmek ise amacın Firefox yeter. ;)

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
PcMaSTeR o zaman iphone tam sana göre :D ;) onda da yok yok

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Regedit, iPhone Güzel telefon, ancak ona biçilen fiyat'ın telefonu değil. İphone konusunda da bunu anlatmak istiyorum ancak bazı arkadaşlar iPhone aldığından dokunmuş onlara. iPhone özgür bir telefon değil bana göre, gerek bilgisayar bağlantıları gerekse 3g bağımlılığı. Yazılım konusuna hiç girmiyorum. Bu yüzden tercihim, Firefox gibi tamamen bana özel hale gelebilen ve verdiğim parayı kuruşuna kadar hak eden bir telefon olmalı, alacağım telefon. ;) Zamanında 6630 için verdiğim yüklü meblaya hiç pişman olmadım, Şimdide telefonu değiştireceğim vakit verdiğim parayı hak eden bir telefon istiyorum ;)

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
vistanın sloganı tam bu konuya örnek olur . kullanılmayan ram boşa giden ram dir . böle bişeydi sanırsam..

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63

safari opera firefox google chrome mac için duyurulduğu gün bunlardan vazgeçecem :)ayrıca cpu kullanımlarına dikkat :) firefoxla 3.5 saat nette gezinirken opera ve safari ile 4 - 4.5 saati buluyor firefox pil ömrünüde yiyor :D hey gidi firefox şaşkın linuxcuların şuursuz eylemleriyle bu günlere geldin seni hep abarttılar :D

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ya ram düşmanı olsa ne olur. Bugün herkesin bilgisayarında en az 1GB ram var ve yarıdan fazlası kenarda yastık gibi duruyor ve sizlerde çıkmış bu kadar ram gitti şu kadar ram uçtu diye feryadı figan ediyorsunuz.
Bir kere Chrome ile Firefox aynı kategori browser bile değilller. Chrome çizgi roman gibi hiç bir özelliği olmayan bir browser şu anki haliyle.. Özelleştirn bakalım ne kadar oluyor. Firefox ise şu anki haliyle bir sürü özelliği içinde barındıran bir yapıay büründü ve haliyle ne kadar ekmek o kadar köfte prensibine göre bu ram tüketimi normal.

Reaksiyon puanı
2,146
benim diyeceğimi bazı arkadaşlar demiş :D istediği kadar yesin yarasın koçuma :D

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Ya ram düşmanı olsa ne olur. Bugün herkesin bilgisayarında en az 1GB ram var ve yarıdan fazlası kenarda yastık gibi duruyor ve sizlerde çıkmış bu kadar ram gitti şu kadar ram uçtu diye feryadı figan ediyorsunuz.
Bir kere Chrome ile Firefox aynı kategori browser bile değilller. Chrome çizgi roman gibi hiç bir özelliği olmayan bir browser şu anki haliyle.. Özelleştirn bakalım ne kadar oluyor. Firefox ise şu anki haliyle bir sürü özelliği içinde barındıran bir yapıay büründü ve haliyle ne kadar ekmek o kadar köfte prensibine göre bu ram tüketimi normal.

Bu yazının üstüne ne denilebilirki +1 :D