6 Plus ekranı birden bire kötü olmaya basladı yardım..

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
köşelere bakarmısınız ekranı açtıgımda böyleydi ve ekran resimini değiştirdim diğerlerindede aynı telefon kafayı yemeye basladı daha 5 aylık 6+ .. ne yapmalıyım garantiye göndersem ne zamana kadar gelir. değişim olurmu sizce? mantıklı olan nedir
https://imageshack.us/i/eybyUMN5j

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/538/byUMN5.jpg
başka bir ekranda oluomu sadece kilit ekranındamı? heryerde böyleyse ekran bozulmuş ama sadece kilitteyse yazılımsal....

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
köşelere bakarmısınız ekranı açtıgımda böyleydi ve ekran resimini değiştirdim diğerlerindede aynı telefon kafayı yemeye basladı daha 5 aylık 6+ .. ne yapmalıyım garantiye göndersem ne zamana kadar gelir. değişim olurmu sizce? mantıklı olan nedir
https://imageshack.us/i/eybyUMN5j

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/538/byUMN5.jpg
İstanbuldaysan Apple ile randevu ayarla oradaki temsilci telefonunu restore edecek düzelmezse yenisini verecektir.

xx_bey_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
başka bir ekranda oluomu sadece kilit ekranındamı? heryerde böyleyse ekran bozulmuş ama sadece kilitteyse yazılımsal....
normal menüde birşey yok ama şöyle bir durum var menüde mesajlardayken yada notlardayken yazıların altında cizgiler varya bu cok net bir şekilde orta tuşa 2 defa tıkladıgımda kayboluyor o cizgiler ve gözle görülüyor yani uygulama kapatma ekranında

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İstanbuldaysan Apple ile randevu ayarla oradaki temsilci telefonunu restore edecek düzelmezse yenisini verecektir.
malesef antlayadayım . normal garantiye göndersem ne olur ? ücret alırlarmı

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Garanti dahili durum bu garanti dışı vuruk kirik ve darbe yok. Ücretsiz değişim yapılacaktır.

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
İstanbul'da yaşıyorsanız apple Store'dan randevu alın sıfır cihaz ile değiştireceklerdir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim de 2 ay önce, telefonum masanın üzerindeyken üzerine 1 bardak su dökülmüştü. Hemen temizledim. 2 aydır hiç birşey yoktu. Ama şimdi benim de bu şekilde ekranında değişmeler meydana gelmeye başladı. Bu kullanıcı hatası mı ? Değişim yaparlar mı ?

HakanCelikdogen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim de 2 ay önce, telefonum masanın üzerindeyken üzerine 1 bardak su dökülmüştü. Hemen temizledim. 2 aydır hiç birşey yoktu. Ama şimdi benim de bu şekilde ekranında değişmeler meydana gelmeye başladı. Bu kullanıcı hatası mı ? Garantiye girer mi ? Değişim yaparlar mı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim de 2 ay önce, telefonum masanın üzerindeyken üzerine 1 bardak su dökülmüştü. Hemen temizledim. 2 aydır hiç birşey yoktu. Ama şimdi benim de bu şekilde ekranında değişmeler meydana gelmeye başladı. Bu kullanıcı hatası mı ? Garantiye girer mi ? Değişim yaparlar mı ?
iÇöp ve klasik sorunları...

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kimsede demiyorki ekranda sorun olan bir cihazdan ss alınırsa
Görüntüdeki sorunun belli olması mümkün değil diye...

Tlfonda sorun kendini gösterdiğinde farklı bir aygıtdan resmini çekip atarmısınız. Birde öyle görelim..

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
normal menüde birşey yok ama şöyle bir durum var menüde mesajlardayken yada notlardayken yazıların altında cizgiler varya bu cok net bir şekilde orta tuşa 2 defa tıkladıgımda kayboluyor o cizgiler ve gözle görülüyor yani uygulama kapatma ekranında

malesef antlayadayım . normal garantiye göndersem ne olur ? ücret alırlarmı
bence servise ver en sağlıklısı....

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6

Tlfonda sorun kendini gösterdiğinde farklı bir aygıtdan resmini çekip atarmısınız. Birde öyle görelim..

ilk resimlerde sorun belli oluyor zaten, sorun ekranda değil de grafik işlemcide gibi sanki.

xx_bey_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

evet bende yükledikten sonra farkettim ama bunlarda yakınlasırsanız belli oluyor ekran cizgileri değişiyor
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/537/480yx8.png

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/538/wJjzwZ.png

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/905/IIlPfG.png

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/633/NpiGZU.png

Ekranda sorun olan cihazın ekranı değişir...
herkez öyle diyor ama sonrada ekranı değişen telefon düzen tutmaz diyorlar bu yüzden yenilenmesi taraftarıyım

Ekli dosyayı görüntüle 10834

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ok şimdi bazı şeyler daha netleşti

Muhtemelen cihazda ekran dışında dınanımsal problemler var

Apple store lardan rezervasyon almayı deneyin

Yada apple.com daki destek kısmındaki yetkili servisler şe görüşüp kargo ile ile gönderin

İncelensin gereği yapılsın.

xx_bey_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ok şimdi bazı şeyler daha netleşti

Muhtemelen cihazda ekran dışında dınanımsal problemler var

Apple store lardan rezervasyon almayı deneyin

Yada apple.com daki destek kısmındaki yetkili servisler şe görüşüp kargo ile ile gönderin

İncelensin gereği yapılsın.
az önce appleden aradılar ve ücretsiz kargo ile istanbul a göndermem için bir adres gönderdiler mailime. adamın söylediği ekran kartında büyük ihtimal sorun dedi anlattıgım kadarıyla onu anladı ve büyük ihtimal değişim yapıcaklardır dedi. akasya avm den randevu alamıyorum kapalı randevu defterleri. istanbulda teli kardeşime göndersem o direk akasya apple ye gitse geri cevirirlermi yardımı olurlarmı acaba hemen orda?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Su teması olduğunu söyleme sıkıntı cikartmazlar büyük ihtimal.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
az önce appleden aradılar ve ücretsiz kargo ile istanbul a göndermem için bir adres gönderdiler mailime. adamın söylediği ekran kartında büyük ihtimal sorun dedi anlattıgım kadarıyla onu anladı ve büyük ihtimal değişim yapıcaklardır dedi. akasya avm den randevu alamıyorum kapalı randevu defterleri. istanbulda teli kardeşime göndersem o direk akasya apple ye gitse geri cevirirlermi yardımı olurlarmı acaba hemen orda?

Kimse kimseyi çevirmez

Zorlu center dan da deneyin

Yoğunluktan alamıyorsunuzdur
gece 12.00 12.05 arasında deneyin.
Kardeşiniz götürsün

Apple store larda kargo gönderimi olmaz.
Yetkili servisilere gönderebilirsiniz kargo ile
Önce tlfon ile görüşün sonra gönderim yapın
Yetkili servislerde gerekeni yapar...

xx_bey_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saat 05:58 randevu alamayanlar için söylüyorum tesadüfen bakayım dedim gece denemiştim randevu almayı yatıcaktım tekrar bakmak istedim birde ne göreyim önümüzdeki haftanın 2 günü boş gözüküyor hemen aldım randevumu zorlu center dan :D

arkadaslar son birşey öğrenmek istiyorum kafama takıldı bu cihaz değişim olursa verdikleri cihaz kutuda yeni cihaz değilmiş sanırım benim gibi teli götürüp değişime ugrayanların telini içini yenileyip yada sorunlarını düzeltip veriyorlarmıs yani swap mı ne diyorlar böyle yaptıkları doğrumu ?
dogruysa bu ne kadar iyi oluyor bu cihaz tekrardan agrıza cıkarmı?

stompdowncan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saat 05:58 randevu alamayanlar için söylüyorum tesadüfen bakayım dedim gece denemiştim randevu almayı yatıcaktım tekrar bakmak istedim birde ne göreyim önümüzdeki haftanın 2 günü boş gözüküyor hemen aldım randevumu zorlu center dan :D

arkadaslar son birşey öğrenmek istiyorum kafama takıldı bu cihaz değişim olursa verdikleri cihaz kutuda yeni cihaz değilmiş sanırım benim gibi teli götürüp değişime ugrayanların telini içini yenileyip yada sorunlarını düzeltip veriyorlarmıs yani swap mı ne diyorlar böyle yaptıkları doğrumu ?
dogruysa bu ne kadar iyi oluyor bu cihaz tekrardan agrıza cıkarmı?
Adamlar refurb ürün veriyorsa sorun çıkmaz sen zarar vermedikçe. O telefonlar düzeltildikten sonra kontrolden geçiyor sonra satışa sunuluyor. Ingiltere de refurb ürün vermiyorlar. Değişime verdiğin telefon karşılığında 0 alıyorsun ve refurb olarak telefonun satışa çıkıyor.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sıfır satın aldıgın cihaz nasılsa değişen cihazda aynı
Sıfır cihazda ne kadar hatalı çıkma ihtimali varsa
Değişen cihaz da aynı.
Fark yok.
Ayrıca türkiye yasalarında refurb ürün satmak yasaktır.

xx_bey_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekür ederim yorumlarınız için hafta içi randevudan sonra neler oldugunu paylasacagım :)

xx_bey_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar tam bir rezillikti bu ekran neden böyleymiş biliyormusunuz 6 ve 6 pluslarda bagzı resimlerde yapıyormuş açık renkli .. ve bu normal birşeymiş dalgamı geciyorsunuz (sinir cok fazla) dediğimde pc den yapmıs oldugu testten sonra teli alıp içeri götürdü ve ekranın sol üst köşesinde kararma oldugu anlasıldı ekranın değişmesi gerektiğini söyledi (sadece ekran) benim baskım olmasa adam beni telefonda birşey yok diye geri gönderecekti .. telefonun ekranı değişti..Ekli dosyayı görüntüle 11031

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
arkadaslar tam bir rezillikti bu ekran neden böyleymiş biliyormusunuz 6 ve 6 pluslarda bagzı resimlerde yapıyormuş açık renkli .. ve bu normal birşeymiş dalgamı geciyorsunuz (sinir cok fazla) dediğimde pc den yapmıs oldugu testten sonra teli alıp içeri götürdü ve ekranın sol üst köşesinde kararma oldugu anlasıldı ekranın değişmesi gerektiğini söyledi (sadece ekran) benim baskım olmasa adam beni telefonda birşey yok diye geri gönderecekti .. telefonun ekranı değişti..Ekli dosyayı görüntüle 11031
Apple sadece ekran mi değiştirdi :/

xx_bey_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Apple sadece ekran mi değiştirdi :/
valla usta sorma ekranı gösteriyorum pişkin pişkin bunda birşey yok aynısı benim ablamada oldu diyince kan beynime sıçradı dalgamı gecion sen dedim ya test etmeden bsy etmeden yollayacaktı kızdım tefferuata girmiyorum.. yaptıkları işlem bu

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
valla usta sorma ekranı gösteriyorum pişkin pişkin bunda birşey yok aynısı benim ablamada oldu diyince kan beynime sıçradı dalgamı gecion sen dedim ya test etmeden bsy etmeden yollayacaktı kızdım tefferuata girmiyorum.. yaptıkları işlem bu
Sen hangi servise gittin Apple Centere mi gittin başarı KVK genpa bunlara mi gittin ?