Yardım 52K'lık Sistem Düşük FPS Sorunu

AzuL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm cümleten iyiakşamlar
geçen günlerde bi sistem almaya karar verdim ve bu sistemi aldım : https://www.hepsiburada.com/go-game...?magaza=Teknosolid&url_src=and-product-detail

fakat ben bu sistemi valorant oynamak için aldım önceki düşük bilgisayarımdada valorant oynuyordum ama valoranta girdiğimde 200 - 250 fps yi geçmiyor ne yaparsam yaparım en düşük ayarda olsa en yüksek ayarda olsa çözünürlükle de oynasam windows 10 - 11 farketmeksizin düşük fps alıyorum ve canımı çok sıkıyor

bu sistemin videolarını izlediğimde 500- 700 arası fps ler alıyorlar lütfen yardımcı olun

Son düzenleyen moderatör:

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,366
Driverları kurdunuz mu tüm her şey güncel mi?
Ekran kartı ayarlarını yaptınız mı?

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,366
herşey güncel format bile attık ekran kartı ayarı derken
Maksimum Minimum ayarları oluyor kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Bir ihtimal bu ayarlar düşükte olabilir game modunda olmayabilir. En basitinden Düşük gecikme modunu ultraya alıp, güç tüketimini de maksimum performansa çekebilirsiniz.

AzuL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Maksimum Minimum ayarları oluyor kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Bir ihtimal bu ayarlar düşükte olabilir game modunda olmayabilir. En basitinden Düşük gecikme modunu ultraya alıp, güç tüketimini de maksimum performansa çekebilirsiniz.
game modunu ve maks min ayarını nerden yapabilirim güç tüketimini değiştirdim

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,123
Öncelikle F/P olarak iyi bir sistem değil. Bu paralara 4070ti sistemler var.

Soruya gelecek olursak: Vsync vb. açık mı? X.M.P açık mı?

AzuL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Öncelikle F/P olarak iyi bir sistem değil. Bu paralara 4070ti sistemler var.

Soruya gelecek olursak: Vsync vb. açık mı? X.M.P açık mı?
vysync oyun içinde açık değil XMP ne oluyor

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,123
vysync oyun içinde açık değil XMP ne oluyor
Basitçe ram frekansını tamamen kullanılmasını sağlıyor. Örnek olarak, bu ayar kapalıyken 3000Mhz Ram, 2133 olarak çalışıyor. Görev yöneticisinden bellek sekmesini ekran görüntüsü alıp atabilir misiniz?

Lord Erenify

Imperial Lord
Reaksiyon puanı
564
Hocam sistem sürücülerinizi güncelleyin, valorant'ın ayarlarını kontrol edin, arka planda çalışan uygulamaları kapatın, sistem sıcaklıklarını kontrol edin, BIOS ve güç yönetimi ayarlarını kontrol edin, valorant'ı yeniden yükleyin veya oyunun destek ekibine başvurun. Bunlarda olmaza yaz.

AzuL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
WhatsApp Image 2024-03-31 at 13.39.09.jpeg

Basitçe ram frekansını tamamen kullanılmasını sağlıyor. Örnek olarak, bu ayar kapalıyken 3000Mhz Ram, 2133 olarak çalışıyor. Görev yöneticisinden bellek sekmesini ekran görüntüsü alıp atabilir misiniz?
buyur reis sanırsam senin dediğin gibi nasıl düzelticez

AzuL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Evet, tahmin ettiğim gibi.

Bu işlemi yap.
evet reis yaptım fakat biraz düzeldi gerçekten çok teşekkür ederim ama aynı sistemle oyun oynuyanlar kadar verim alamıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam sistem sürücülerinizi güncelleyin, valorant'ın ayarlarını kontrol edin, arka planda çalışan uygulamaları kapatın, sistem sıcaklıklarını kontrol edin, BIOS ve güç yönetimi ayarlarını kontrol edin, valorant'ı yeniden yükleyin veya oyunun destek ekibine başvurun. Bunlarda olmaza yaz.
bios sürümü 9. Ay 2023 şu anki bundan kaynaklı olabilirmi

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,123
evet reis yaptım fakat biraz düzeldi gerçekten çok teşekkür ederim ama aynı sistemle oyun oynuyanlar kadar verim alamıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

bios sürümü 9. Ay 2023 şu anki bundan kaynaklı olabilirmi
Bios güncellemesi yapabilirsin. Ama şimdiden uyarayım. Windows Bitlocker açıksa sıkıntı yaşayabilirsin. Geçen günlerde MSI B450 anakarta bios güncellemesi yaptıktan sonra TPM sıfırlandığı için Bitlocker PC'yi kitledi. Mail ile kod almayı denedim ama site bozuk gibi bir şeydi. En azindan o mailde öyleydi. Format atmak zorunda kaldık.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,298
Son düzenleme:

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,123
Ayrıca Ram'in tek kanal galiba. Bu da performansa etki ediyor. Farklı sistemlerle karşılaştırırken bunu da göz önünde tut. Tabi 100 200FPS değil de tahminem 30 40 falan olmalı. Bu Ram ayarından sonra biraz daha kullan.

AzuL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ayrıca Ram'in tek kanal galiba. Bu da performansa etki ediyor. Farklı sistemlerle karşılaştırırken bunu da göz önünde tut. Tabi 100 200FPS değil de tahminem 30 40 falan olmalı. Bu Ram ayarından sonra biraz daha kullan.
çözüm olmuyor reis başka yapacağım bişey varmı