Soru 5000 TL bütçeye ikinci el telefon önerisi istiyorum

İsimyok08

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,205
Niye sen sıfırı 10 bin lira olan telefona
İkinci elde 15 bin lira mı veriyorsun? (Bunu sıfırının ikinci el piyasasına alakası nedir ? Sorusuna cevap olarak vardim)

Hani ikinci el fiyatı sıfırından ucuz oluyor ya
O açıdan alakası var

Ben istediğim kafadan bakarım hakaret etmediğim sürece sonuç olarak 5 bin liraya kadar parası olan biri
Galaxy A2 alabiliyor mu ? Evet konu kapanmıştır
Demek istediğimi ya anlamadınız ya da istediğiniz yönde anlamak istiyorsunuz. Basitçe anlatayım:

Maksimum 600TL edecek bir telefonun sıfırı 10K diye ikinci elden 5K verilmez.

Sıfır ve ikinci el fiyat bandına bakarsan bu telefon ne sıfır olarak ne de ikinci el olarak alınmaz.

Neden sıfırına bakma dedim: Bu telefon üretilmiyor. Üretimi durdurulmuş cihaza değer biçmek için sıfırından ziyade ikinci eline bakılır.

Sizin bakış açınızla baktığımız zaman 5K'ya kadar bütçesi olan adam Nokia 3310'da alabiliyor. Buyursun Nokia 3310 alsın. Sonuçta 5K'ya kadar alabiliyor.

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
755
Demek istediğimi ya anlamadınız ya da istediğiniz yönde anlamak istiyorsunuz. Basitçe anlatayım:

Maksimum 600TL edecek bir telefonun sıfırı 10K diye ikinci elden 5K verilmez.

Sıfır ve ikinci el fiyat bandına bakarsan bu telefon ne sıfır olarak ne de ikinci el olarak alınmaz.

Neden sıfırına bakma dedim: Bu telefon üretilmiyor. Üretimi durdurulmuş cihaza değer biçmek için sıfırından ziyade ikinci eline bakılır.

Sizin bakış açınızla baktığımız zaman 5K'ya kadar bütçesi olan adam Nokia 3310'da alabiliyor. Buyursun Nokia 3310 alsın. Sonuçta 5K'ya kadar alabiliyor.
Kardeşim bu benim bakış açım adam şu marka bu marka yazmamış 5 k’ya kadar telefon önerin demiş bende önerdim

Ticarette hayat edecek - yapacak ile dönmez yada ekonomik hayat bu değildir yaptı - etti ve bitti

Sen vermezsin ama ikinci el fiyatını sıfırı belirler ne yaparsan bu böyledir

Ben üretimi durmuş mu ? Durmamış mı ? Bakmıyorum

Kendi açımdan konu açarım apple o dönemin amiral gemisi neyse görüş alırım

Gider alırım araştırmam bozulursa gider başka amiral alırım

Örnek S22 bozuldu iPhone 14 aldım geçtim

Neden anlattım Yani üretimi durmuş durmamış bunları araştırmıyorum

Bu konuda 5 k bütçem var ikinci el telefon önerisi istiyorum denmiş bende önerdim

Fena halde takıntılıyımdır bu arada birinci dediğimin arkasından giderim

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,139
Kardeşim bu benim bakış açım adam şu marka bu marka yazmamış 5 k’ya kadar telefon önerin demiş bende önerdim

Ticarette hayat edecek - yapacak ile dönmez yada ekonomik hayat bu değildir yaptı - etti ve bitti

Sen vermezsin ama ikinci el fiyatını sıfırı belirler ne yaparsan bu böyledir

Ben üretimi durmuş mu ? Durmamış mı ? Bakmıyorum

Kendi açımdan konu açarım apple o dönemin amiral gemisi neyse görüş alırım

Gider alırım araştırmam bozulursa gider başka amiral alırım

Örnek S22 bozuldu iPhone 14 aldım geçtim

Neden anlattım Yani üretimi durmuş durmamış bunları araştırmıyorum

Bu konuda 5 k bütçem var ikinci el telefon önerisi istiyorum denmiş bende önerdim

Fena halde takıntılıyımdır bu arada birinci dediğimin arkasından giderim
Dediğimiz şey üretimi durmuş diye alınmaz değil. Üretimi durmuş diye yüksek fiyat çekilmiş, gerçek fiyatıyla alakası yok, bu bütçede alâkasız diyoruz. 2 kuruşluk mala 10 kuruş fiyat çekilse siz onu ikinci elde 7 kuruşa alırsınız, doğru mu anladım?

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
755
Dediğimiz şey üretimi durmuş diye alınmaz değil. Üretimi durmuş diye yüksek fiyat çekilmiş, gerçek fiyatıyla alakası yok, bu bütçede alâkasız diyoruz. 2 kuruşluk mala 10 kuruş fiyat çekilse siz onu ikinci elde 7 kuruşa alırsınız, doğru mu anladım?
Ben ikinci el almıyorum ki 😁
Hiç yaşamadığım birşeyi anlatamam.

Ama olaya ekonomist ticari açıdan bakarsam Türkiye’de sıfır fiyatı artarsa ikinci elinde artar

Sen vermeyebilirsin ama genel piyasada bu bu şekilde işliyor.

Yav nerden önerdim ben bu telefonu hay önermez olaydım 😁

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,139
Ben ikinci el almıyorum ki 😁
Hiç yaşamadığım birşeyi anlatamam.

Ama olaya ekonomist ticari açıdan bakarsam Türkiye’de sıfır fiyatı artarsa ikinci elinde artar

Sen vermeyebilirsin ama genel piyasada bu bu şekilde işliyor.

Yav nerden önerdim ben bu telefonu hay önermez olaydım 😁
Bu ikinci el konusu ve yanlış bir öneri verdiniz ennihayetinde. Bu dediğiniz üründen ürüne değişir. Ekonomist gözüyle baktığınızda, tek bir mağazanın çektiği fiyat, bir ürünün fiyatını tek başına belirleyebiliyor mu? Estağfirullah. Tek istediğimiz kimse yanlış yönlendirilmesin. Telefon bu, fiyatına donanımına bakıp geçmek lazım. Hayırlı akşamlar.

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
755
Bu ikinci el konusu ve yanlış bir öneri verdiniz ennihayetinde. Bu dediğiniz üründen ürüne değişir. Ekonomist gözüyle baktığınızda, tek bir mağazanın çektiği fiyat, bir ürünün fiyatını tek başına belirleyebiliyor mu? Estağfirullah. Tek istediğimiz kimse yanlış yönlendirilmesin. Telefon bu, fiyatına donanımına bakıp geçmek lazım. Hayırlı akşamlar.
E konuyu 5 K’ya kadar diye açarsan böyle öneri olur…

Tek mağaza değil ki Türkiye genelinde fiyatlar yüksek kur yüksek kur kriz var ülkede