Soru 5000 TL bütçeye ikinci el telefon önerisi istiyorum

Yunus_52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
753
Samsung Galaxy A2 felan olur

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,123
Galaxy S9+ bakabilirsiniz.

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
753

Ekli dosyalar

• IMG_8317.png
    IMG_8317.png
    230.4 KB · Görüntüleme: 18

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,123
İkinci el cihaz arıyor pekala A2 olabilir
Konu sahibi 5 bin TL bütçe vermiş. Eski S ve Note serisi alınabilecek bir bütçe. Siz ise 1000 TL civarlarında olan ve Samsung'un en kötü telefonlarından olan bir cihazı öneriyorsunuz. Demek istediğimi anladınız diye tahmin ediyorum.

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
125
A Serisinde bakabilirsiniz. Eski S serilerini almak yerine güncel A serisi almayı tercih ederim.

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
125
Bu düşünceniz tamamen öznel.

Malzeme kalitesi olarak da dağlar kadar fark var.

Modern moderndir, eski eskidir. Örneğin Apple’ın home button tasarımı eskidir. Öznel falan değildir çünkü artık kullanılmıyor. Eskiden kullanıyordu. Öznel ise iPhone SE 2022 gayet modern bir tasarıma sahip. Bunu kabul ediyorsunuz o zaman.

İsimyok08

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,202
A2 sıfırı kaçpara ona bak o zaman
Sıfırının fiyatı ile ikinci el piyasasının alakası nedir? Üretimi durdurulmuş cihazların absürt rakamlarda satılması gayet normal. O kafayla bakarsak iPhone 6'nın sıfırı 8K TL'ye satılıyor. (N11) Arayüzü bile doğru düzgün çalıştırmayan bir cihaz önermek saçma.

Cevap: S10,S10e, S9+ bakabilirsin.

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,123
Modern moderndir, eski eskidir. Örneğin Apple’ın home button tasarımı eskidir. Öznel falan değildir çünkü artık kullanılmıyor. Eskiden kullanıyordu. Öznel ise iPhone SE 2022 gayet modern bir tasarıma sahip. Bunu kabul ediyorsunuz o zaman.
Bu dediğiniz yeninin daha iyi olduğunu göstermiyor. S9, S10 serisinde modern olmayan hiç bir şey göremezsin. Olsa bile başlı başına telefonu almamak için bir sebep olmaz. İstisnalardan ve alakâsız şeylerden örnek verecekseniz benimle tartışmayın.

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
753
Konu sahibi 5 bin TL bütçe vermiş. Eski S ve Note serisi alınabilecek bir bütçe. Siz ise 1000 TL civarlarında olan ve Samsung'un en kötü telefonlarından olan bir cihazı öneriyorsunuz. Demek istediğimi anladınız diye tahmin ediyorum.
Bin TL’ye nereye buluyorsun 10 bin TL sıfırı olan telefonu bin liraya verirler mi ? Dolar 32 TL ise maalesef 5 bin liraya A2’nin ikinci elini beğenmek zorunda kalıyor insanlar

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
125
Hangisi daha modern belli. Modernlik bir telefon almak için etken değilse. iPhone SE 2022 en F/P iPhone. Samsung tasarım dilini değiştirdi çoktan.
Bildiğimiz 3 kameralı tasarımı kullanıyor hep. Üst ve altı kalın çentik olan. Tek kameralı tasarım mı modern?
IMG_1169.jpeg
IMG_1171.jpeg

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
753
Sıfırının fiyatı ile ikinci el piyasasının alakası nedir? Üretimi durdurulmuş cihazların absürt rakamlarda satılması gayet normal. O kafayla bakarsak iPhone 6'nın sıfırı 8K TL'ye satılıyor. (N11) Arayüzü bile doğru düzgün çalıştırmayan bir cihaz önermek saçma.

Cevap: S10,S10e, S9+ bakabilirsin.
Niye sen sıfırı 10 bin lira olan telefona
İkinci elde 15 bin lira mı veriyorsun? (Bunu sıfırının ikinci el piyasasına alakası nedir ? Sorusuna cevap olarak vardim)

Hani ikinci el fiyatı sıfırından ucuz oluyor ya
O açıdan alakası var

Ben istediğim kafadan bakarım hakaret etmediğim sürece sonuç olarak 5 bin liraya kadar parası olan biri
Galaxy A2 alabiliyor mu ? Evet konu kapanmıştır

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,123
Hangisi daha modern belli. Modernlik bir telefon almak için etken değilse. iPhone SE 2022 en F/P iPhone. Samsung tasarım dilini değiştirdi çoktan.
Bildiğimiz 3 kameralı tasarımı kullanıyor hep. Üst ve altı kalın çentik olan. Tek kameralı tasarım mı modern?
Ekli dosyayı görüntüle 192924Ekli dosyayı görüntüle 192925
Evet, gayet modern. Siz üç kameralı tasarım için bu telefonu tercih edebilecek biriyseniz sizinle daha fazla muhattap olmamın anlamı yok.

Asıl eskiyi görmen için A13 ve S9+'ın özelliklerini karşılaştırmanı tavsiye ederim. Siz bu bütçede telefon alacağınız zaman leş, plastik ve giriş seviyesi bile olmayan berbat donanımlı bir telefon öneririz size, tıpkı konu sahibine önerdiğiniz gibi, sorun yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Beğenmeme emojisi atmak yerine bana mantıklı argümanlar ile gelin. Bilgi eksikliği varsa lütfen mantıksız önerilerinizi diretmeyin.

Son düzenleme:

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
125
Evet, gayet modern. Siz üç kameralı tasarım için bu telefonu tercih edebilecek biriyseniz sizinle daha fazla muhattap olmamın anlamı yok.

Asıl eskiyi görmen için A13 ve S9+'ın özelliklerini karşılaştırmanı tavsiye ederim. Siz bu bütçede telefon alacağınız zaman leş, plastik ve giriş seviyesi bile olmayan berbat donanımlı bir telefon öneririz size, tıpkı konu sahibine önerdiğiniz gibi, sorun yok.

Beğenmeme emojisi atmak yerine bana mantıklı argümanlar ile gelin. Bilgi eksikliği varsa lütfen mantıksız önerilerinizi diretmeyin.

S9’un güncelleme desteği çoktan bitti. Kardeşimin kullandığı A13 ise Android 14. Sorunsuz bir şekilde kullanıyor. Malzeme kalitesi olarak farklar tabii olacaktır. Biri amiral gemisi olarak çıktı, biri f/p olarak. Donamım olarakta iyi demedimki, S serisi iyi olabilir. Zaten şuan bu telefonları alan adamlar büyük bir beklenti ile almıyor. iPhone SE 3 tasarımı modern olmadığı için satmadı. İnsanlar iPhone 11, 12 tercih etti SE 3 yerine. S9 kaç senelik telefon zaten onun 2. Elini alcağına A serisi sıfır al daha iyi. S9 çoktan ömrünü tamamladı. Bilmediğim cihazı tavsiye etmem zaten.

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,123
S9’un güncelleme desteği çoktan bitti. Kardeşimin kullandığı A13 ise Android 14. Sorunsuz bir şekilde kullanıyor. Malzeme kalitesi olarak farklar tabii olacaktır. Biri amiral gemisi olarak çıktı, biri f/p olarak. Donamım olarakta iyi demedimki, S serisi iyi olabilir. Zaten şuan bu telefonları alan adamlar büyük bir beklenti ile almıyor. iPhone SE 3 tasarımı modern olmadığı için satmadı. İnsanlar iPhone 11, 12 tercih etti SE 3 yerine. S9 kaç senelik telefon zaten onun 2. Elini alcağına A serisi sıfır al daha iyi. S9 çoktan ömrünü tamamladı. Bilmediğim cihazı tavsiye etmem zaten.
Kendin malzeme kalitesi daha iyi, donanımı daha iyi diyorsun. Daha ne kalıyor? Bu forumda, giriş seviyesinin altındaki berbat bir telefonu rezil bir Android 14 deneyimi için alacak kadar bilgiden yoksun kimse yok. İlk okuduğumda ciddi olup olmadığını bile zor çözdüm.

Hâlâ öznel konulardan, alakasız modellerden örnekler veriyorsun. S9+ nerede, SE 2022 nerede.

Tek bildiğin cihaz A13'müş gibi geliyor, zaten onu da tam bilmiyorsun.

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
125
Kendin malzeme kalitesi daha iyi, donanımı daha iyi diyorsun. Daha ne kalıyor? Bu forumda, giriş seviyesinin altındaki berbat bir telefonu rezil bir Android 14 deneyimi için alacak kadar bilgiden yoksun kimse yok. İlk okuduğumda ciddi olup olmadığını bile zor çözdüm.

Hâlâ öznel konulardan, alakasız modellerden örnekler veriyorsun. S9+ nerede, SE 2022 nerede.

Tek bildiğin cihaz A13'müş gibi geliyor, zaten onu da tam bilmiyorsun.

A13’ü kardeşimden önce ben kullandım. Hiçbir sorun yaşamadım. Antutu puanı ise bütçesine göre yeterli. Özellikle A13’ü belirtmedim ki hem. A serisi dedim. Güncellik iyidir sizede tavsiye ederim. Modernlik konusunu daha fazla tartışmayacağım.

Rivyalı Demki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, 5000TL bütçe de sahibinden de araştırırken linkini verdiğim tarza telefonlar gördüm. https://www.sahibinden.com/ilan/iki...am-50mp-kmra-67w-sarj-kutulu-1186454831/detay
Bunlar tabii ki yurt dışı telefon farkındayım ama fiyat uygun geldi, bir sıkıntı çıkar mı? Bu konuda bir problem yoksa yurt dışı telefona da açığım. Teşekkür ederim. Bütçeyi 5300e kadar aşabilirim.
Attığın Cihaz güzel sıkıntı çıkarmaz onu gönül rahatlığıyla alabilirsin

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,123
A13’ü kardeşimden önce ben kullandım. Hiçbir sorun yaşamadım. Antutu puanı ise bütçesine göre yeterli. Özellikle A13’ü belirtmedim ki hem. A serisi dedim. Güncellik iyidir sizede tavsiye ederim. Modernlik konusunu daha fazla tartışmayacağım.
Bu bütçede belirttiğim cihaza rakip olabilecek bir A serisi cihaz yok zaten. Teşekkürler, ben eskilerden kopalı çok oldu ama sanırım güncellik anlayışımız aynı değil. Zira, benim gibi eski olduğunu bilerek değil, güncelliğini savunarak önerdiğiniz telefon 2.5 senelik ve bu yıl son Android güncellemesini aldı.

Bin TL’ye nereye buluyorsun 10 bin TL sıfırı olan telefonu bin liraya verirler mi ? Dolar 32 TL ise maalesef 5 bin liraya A2’nin ikinci elini beğenmek zorunda kalıyor insanlar
Size bir yukarıda verilen cevabı okursanız, demek istediğimi anlarsınız.

Sarı siteyi açıp bakmak bu kadar zor olmamalı.

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
125
Bu bütçede belirttiğim cihaza rakip olabilecek bir A serisi cihaz yok zaten. Teşekkürler, ben eskilerden kopalı çok oldu ama sanırım güncellik anlayışımız aynı değil. Zira, benim gibi eski olduğunu bilerek değil, güncelliğini savunarak önerdiğiniz telefon 2.5 senelik ve bu yıl son Android güncellemesini aldı.

S9, 2022’de güncelleme desteğini çoktan kaybetti. Konu Sahibi sarı siteden S9 alabilir, değişmiş yan sanayi parçaları ile iyi bir deneyim sunacağı aşikar.

Şaka bir yana, Redmi’de tercih edilebilir.

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,123
S9, 2022’de güncelleme desteğini çoktan kaybetti. Konu Sahibi sarı siteden S9 alabilir, değişmiş yan sanayi parçaları ile iyi bir deneyim sunacağı aşikar.

Şaka bir yana, Redmi’de tercih edilebilir.
Biliyorum. O yüzden benim eski olduğunu bilerek önerdiğimi, sizin ise güncelliğini savunarak önerdiğinizi yazdım.

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
753

Sarı sitenin ticari üyesiyim zaten devamlı bakıyorum

Şahıs olarak satıcılardan bahsetmiyorum ki ben git bir dükkanda bin liraya telefonu bırak çorba bin lira artık

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,123
Sarı sitenin ticari üyesiyim zaten devamlı bakıyorum

Şahıs olarak satıcılardan bahsetmiyorum ki ben git bir dükkanda bin liraya telefonu bırak çorba bin lira artık
Şahıs veya bayi, bahsettiğiniz telefonun fiyatı bu, ks'nin bütçesinde önerilecek bir cihaz değil.

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
753
Şahıs veya bayi, bahsettiğiniz telefonun fiyatı bu, ks'nin bütçesinde önerilecek bir cihaz değil.
Bayide bu fiyatlara telefon bulmak imkansız
Ticari olarak düşünüyorum adam 50 - 100 bin lira kira veriyor İstanbul’da…

Tabi şunu diyim ben ikinci el hiçbirşeyin fiyatını bilmiyorum almıyorum çünkü

eşime 1 kez sıfır A2 almak zorunda kaldım bedeni benim üçüz çocuklarım oldu yemek yerken telefondan çizgi film izliyorlardı

Telefonu çorbaya atıyorlardı bende eşime A2 almıştım uygun fiyatlı diye

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,123
Bayide bu fiyatlara telefon bulmak imkansız
Ticari olarak düşünüyorum adam 50 - 100 bin lira kira veriyor İstanbul’da…

Tabi şunu diyim ben ikinci el hiçbirşeyin fiyatını bilmiyorum almıyorum çünkü

eşime 1 kez sıfır A2 almak zorunda kaldım bedeni benim üçüz çocuklarım oldu yemek yerken telefondan çizgi film izliyorlardı

Telefonu çorbaya atıyorlardı bende eşime A2 almıştım uygun fiyatlı diye
Bu tarz telefonlar bulunuyor. 2. el konusu bu, sıfır fiyatları hakkında konuşmanın anlamı yok.