50 Milyon Yıllık Akrep Sineği Fosili

kuyuduzu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
uçan akrep yani? vay be... iyi ki şimdi yok la :D

*-*-*-**-*-*-**-*-*-**-*-*-**-*-*-**-*-*-*

Bence dünyaya bitkiler ve hayvanlar pat diye gelmedi evrim teorisi gerçek.

komple saçma demedik mi. haklı yanları var teorinin. ama sana konuyu pek saptırmadan şöyle diyeyim; insan neyden yaratıldı? toprak? toprağa benziyor muyuz? bu bir çeşit evrim diye kabul edilebilir. ama ateistlerin evrim dedikleri şey başkaaa bu başka. :)

Reaksiyon puanı
16,118
ilginç evrim yok devrim var diyen olmamış birde benim bildiğim evrim iki kişi :
2FFU1699.jpg
Evrim-Solmaz-Adayliktan-Cekildi_1333799740.jpg

diyen çıkmamış.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
@giskur11 sen eger evrime iman etmissen sana sunu soylemek isterim.

benim dedem Hz. ADEM ben bundan baskasini kabul etmem. ve bilim dahi beni destekler. sizi sadece sapik fikirler destekleyecegi icin de o fikirlerin benim katimda kiymeti harbiyesi yok.

ama sen de diyorsan ki yok benim dedem king kong. o da senin bilecegin is. ama sana tavsiyem: evrimi kabul ederken neleri inkar ettigini ve ne hakikatlerden vazgectigini iyice dusun. oyle evrim var deyip gecmekle birakma. etrafini da doldur ki neye inandigini daha iyi anlayabilesin. cunku evrim inanci sadece evrimlesmeden ibaret degil. diger tum bagli oldugu sapik fikirleri de kabul etmelisin. ama once tabi neye inandigini bi daha gozden gecir. yeterince ilim sahibi bi insanin bu sacmaliga inanmayacagini yeteri kadar ilim talep edersen sende ogreneceksin.

Senin deden hzAdem ninen hzHavva onun çocukları nasıl oldu nasıl çoğaldı kendi kardeşleriyle evlenerek değil mi peki şuan dünyaya bak siyahından tut çekik gözlüsüne onlar nasıl oluştu peki hiç mi evrim geçirmemişler demekki.Hem şimdi kendi kardeşinle evlensen çocukların sakat doğar neden o zaman doğmamış peki.

Platon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Senin deden hzAdem ninen hzHavva onun çocukları nasıl oldu nasıl çoğaldı kendi kardeşleriyle evlenerek değil mi peki şuan dünyaya bak siyahından tut çekik gözlüsüne onlar nasıl oluştu peki hiç mi evrim geçirmemişler demekki.Hem şimdi kendi kardeşinle evlensen çocukların sakat doğar neden o zaman doğmamış peki.

Şimdi niye sakat doğuyor ki?

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
@giskur11 sen eger evrime iman etmissen sana sunu soylemek isterim.

benim dedem Hz. ADEM ben bundan baskasini kabul etmem. ve bilim dahi beni destekler. sizi sadece sapik fikirler destekleyecegi icin de o fikirlerin benim katimda kiymeti harbiyesi yok.

ama sen de diyorsan ki yok benim dedem king kong. o da senin bilecegin is. ama sana tavsiyem: evrimi kabul ederken neleri inkar ettigini ve ne hakikatlerden vazgectigini iyice dusun. oyle evrim var deyip gecmekle birakma. etrafini da doldur ki neye inandigini daha iyi anlayabilesin. cunku evrim inanci sadece evrimlesmeden ibaret degil. diger tum bagli oldugu sapik fikirleri de kabul etmelisin. ama once tabi neye inandigini bi daha gozden gecir. yeterince ilim sahibi bi insanin bu sacmaliga inanmayacagini yeteri kadar ilim talep edersen sende ogreneceksin.
Ayrıca görüyoruz şimdiki objektif bilim adamlarını tübitakın kapağını bile basılmadan değiştirdiler korkuyorlar çünkü darwinden.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Şimdi niye sakat doğuyor ki?
genetik bozulma işte bozulabilen kusurlu birşey genetik yoksa insanlar nasıl olacaktı ki en başından.

Platon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ayrıca görüyoruz şimdiki objektif bilim adamlarını tübitakın kapağını bile basılmadan değiştirdiler korkuyorlar çünkü darwinden.

genetik bozulma işte bozulabilen kusurlu birşey genetik yoksa insanlar nasıl olacaktı ki en başından.

Genetik nasıl oldu ki?

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
beyler size ne evrim teorisinde. hepinizin ağzına sakız olmuş gidiyor evrim evrim diye. siz biyolog musunuz? sanırım büyük bir çoğunluğunuz değilsiniz. evrim bir bilim dalıdır ve bilim adamlarının uğraş alanıdır. tıpkı moleküler biyoloji , biyokimya , genetik v.s. İki satır bir yerlerden bir şeyler okuyup veya biyoloji ile uzaktan yakından ilgisi olmayan hacıdan hocandan bir şeyler duyup gelip burda ahkam kesiyorsunuz. madem o kadar bilime meraklısınız niye moleküler biyoloji , biyokimya tartışmazsınız sorarım size. bir de evrim inanılacak bir şey değildir yani inanç sisteminin bir parçası yada din değildir. altı üstü bir bilim dalıdır. vay efendim şu evrime inanıyormuş bu inanmıyormuş. nasıl saçmaladığınızın farkındamısınız? ayrıca şu önyargılarınızdan vazgeçin. evrimi her savunan ateist değildir veya evrimi savununca dinden çıkmazsın. evrim bir yaratıcıyı inkar etmez sadece nasıl yeryüzünde var olduğumuzu keşfetmeye çalışır.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
beyler size ne evrim teorisinde. hepinizin ağzına sakız olmuş gidiyor evrim evrim diye. siz biyolog musunuz? sanırım büyük bir çoğunluğunuz değilsiniz. evrim bir bilim dalıdır ve bilim adamlarının uğraş alanıdır. tıpkı moleküler biyoloji , biyokimya , genetik v.s. İki satır bir yerlerden bir şeyler okuyup veya biyoloji ile uzaktan yakından ilgisi olmayan hacıdan hocandan bir şeyler duyup gelip burda ahkam kesiyorsunuz. madem o kadar bilime meraklısınız niye moleküler biyoloji , biyokimya tartışmazsınız sorarım size. bir de evrim inanılacak bir şey değildir yani inanç sisteminin bir parçası yada din değildir. altı üstü bir bilim dalıdır. vay efendim şu evrime inanıyormuş bu inanmıyormuş. nasıl saçmaladığınızın farkındamısınız? ayrıca şu önyargılarınızdan vazgeçin. evrimi her savunan ateist değildir veya evrimi savununca dinden çıkmazsın. evrim bir yaratıcıyı inkar etmez sadece nasıl yeryüzünde var olduğumuzu keşfetmeye çalışır.
Sende İnsanların Maymundan geldiğinemi inanıyorsun?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evrimi tamamen kabul etmeyenler veya tamamen inananlar ancak hiç bir bilgiye sahip olmadan evrimi sadece "olum işte evrimleşiyo ne yani bacak oluşup karaya gidiyo balık" diye basite indirgeyendir. evrim teorisi içinde doğrularıda barındırıyor yanlışlarıda.
ayrıca evrimi illa islamla zıt görüyorlar. birisini kabul edince diğerini etmicen.
yani burda tek tek kuranda da evrimden bahsediyor diye ayet yazmıcam.
çünkü herkes klavuzunu meraktan bir kere açıp okumuştur.
valla araştırın millet. sağdan soldan kulaktan dolma bilgilerle olmaz.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Evrimin var olduğu genetik bilimi ile kanıtlanmış durumda. boş demogoji yapmayalım. neden evrimin yaradılışın bir parçası olabileceği aklınıza gelmiyor ben bunu anlamıyorum

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59

Bizim laflarımız.evrim ile yaratıcıyı inkar edenlere.kendi uydukları bilgisayar çizimleriyle.milleti kandıranlara.

bhh2.JPG

evrim_clip_image004.jpg

Evrimin var olduğu genetik bilimi ile kanıtlanmış durumda. boş demogoji yapmayalım. neden evrimin yaradılışın bir parçası olabileceği aklınıza gelmiyor ben bunu anlamıyorum

nerde kanıtlanmış.
Evrimci bilim adamları geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yeni bir sözde ara-fosil tanıttılar: Archicebus achilles
1(49).jpg
Çin’de bulunan sincap büyüklüğündeki 55 milyon yıllık bu tarsiyer fosili günümüzde yaşayan cadı makigiller familyasındandır. 10 yıl boyunca bu fosili inceleyen evrimci bilim adamları fosilin topuk ve ayak kemiklerindeki ufak bir farklılık nedeniyle bu canlıyı, insanlarla primatlar arasındaki sözde ara geçiş formu olarak geçtiğimiz günlerde kamuoyuna tanıttılar. Oysa bu fosil günümüzde Güneydoğu Asya’da yaşayan cadı makigil primatlarıyla aynı özellikleri taşımaktadır. Fosilin kafatası, dişleri, eklemli kemikleri, iskelet yapısı günümüzde yaşayan tarsiyerlerin aynısıdır.
2(33).jpg
55 milyon yıllık bu fosildeki tek farklılık topuk ve ayak kemikleridir. Ayak ve topuk kemikleri de günümüzde yaşayan marmosetlerin yani cüce maymunların aynısıdır.
3(36).jpg
Fosili incelediğimizde kafatasından ayağına kadar mükemmel bir canlı ile karşılaşmaktayız. Nitekim 10 yıl boyunca süren incelemelerde bilim adamları ileri görüntüleme teknikleri kullanarak taş fosilin içinde gömülü iskelet yapısını da detaylı olarak incelediler. İnceleme neticesinde bu canlının her parçasının mükemmel şekilde işlev gördüğü anlaşıldı. Hayvana ait işlevsiz ya da yarı işlevsel herhangi bir parçaya rastlanmadı. Bütünüyle çok iyi olarak korunmuş olan bu fosilin kafatasından ayak kemiklerine kadar her parçası kusursuzdu. Ancak evrimci bilim adamları her zamanki klasik yöntemlerine başvurup, bu fosilin iki farklı canlıya ait özellikler taşımasını evrimleşmeye delil olarak kullandılar. Oysa bu tamamen bir aldatmacadır. Çünkü günümüzde de hem sürüngen hem memeli özellikleri taşıyan Platypus gibi mozaik canlılar yaşamaktadır. Bunlar hiçbir şekilde ara geçiş formu değildir, kendilerine has türlerdir.
4(29).jpg
Resimaltı: Hem sürüngen hem memeli özellikleri taşıyan Platypus bir mozaik canlıdır.
Archicebus Achilles ise bir mozaik canlı değildir çünkü bu fosil baştan aşağıya memeli hayvanlara ait özellikler taşımaktadır. Yani evrimcilerin iddia ettiği gibi sözde ara geçiş formu olmakla hiçbir ilgisi yoktur.Bugüne kadar yeryüzünde yaşamış ancak sonradan soyu tükenmiş milyonlarca canlı vardır. Bilim adamlarının tahminlerine göre yeryüzünde bugüne dek var olan türlerin yüzde 99.9’unun soyu tükenmiştir. Soyu tükenen canlıların oranı neredeyse yüzde yüz iken bilim adamlarının buldukları fosilleri soyu tükenmiş canlılar sınıflandırmasına almayıp sözde ara geçiş formu olarak nitelendirmeleri tamamen bir oyundur.Archicebus Achilles de mükemmel işleyen bir vücut yapısına sahip, geçmişte yaşamış ancak bugün soyu tükenmiş bir canlı türüdür. Fosilleri olan ancak günümüzde yaşayan örneği bulunmayan tüm canlılar, soyu tükenmiş türlere aittir. Örneğin Yeni Zelanda’ya özgü Moa kuşlarının soyu 1400’lü yıllarda tükenmiştir. Ancak evrimciler bu kuşun fosilini bulsalardı şu an buldukları her soyu tükenmiş canlı fosilinde yaptıkları gibi muhtemelen Moa’yı da dinozorlarla kuşlar arası sözde ara geçiş formu olarak adlandırırlardı. Çünkü Moa uçucu kanatları olmayan bir kuştur.
5(25).jpg
Resimaltı Moa kuşu canlandırma
Nitekim evrimciler Coelecanth fosilinde de bu oyunu oynadılar. Coelecanth fosilini bulduklarında yüzgeçlerindeki kemikli yapıdan dolayı balıklarla sürüngenler arasında ara geçiş formu olduğunu iddiasında bulunmuşlardı. Ancak soyu tükendi zannedilen Coelecanth’ın yaşayan örneği Güney Afrika’da bulununca evrimcilerin oyunu bozuldu. Coelecanth ara geçiş formu değildi, her şeyiyle mükemmel tam bir dip balığıydı.
coelacanth.jpg
Her ara geçiş formu iddiasında olduğu gibi evrimciler insanlarla primatlar arasında sözde ara geçiş formu olduğunu iddia ettikleri Archicebus Achilles fosili için de özür dilemeye mecburdurlar.Çünkü birkez daha gördük ki bilimsel bulgular evrimciler tarafından tek yanlı olarak değerlendirilmekte ve halka evrim fikri dayatmayla empoze edilmektedir.CNN Int, The Telegraph ve Los Angeles Times, illüstrasyon resimlerle süsledikleri, tek taraflı, evrimci yayın politikalarını bir kez daha gösterdiler.CNN International: Antik primat, kayıp halka olabilir.İngiliz The Telegraph: Archicebus Achilles insanın ilk primat kuzeni olabilir.
Los Angeles Times: Bilim adamları, görsel fosilin en eski primat kuzenimiz olduğunu söylüyor.
cnn.jpg
the%20telegraph.jpg
latimes.jpg

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Evrimcilerin en büyük özelliği de budur zaten. Kafalarında kendilerine sürekli olarak evrim bilimsel olarak kanıtlandı yıkılmaz diye söyleyip dururlar. Sorduğunuzda ise çürütülmemiş, geçerliliği kabul edilen bir tek bilimsel kanıt bile gösteremeyip donup kalırlar. Sipariş üzerine hazırlanan Miller deneyi ve yine siparişlere göre şekillendirilen sahte fosiller dışında. :)

tekkebey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Seninde söylediğin gibi genetik evrim değil arkadaşim

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Evrimcilerin en büyük özelliği de budur zaten. Kafalarında kendilerine sürekli olarak evrim bilimsel olarak kanıtlandı yıkılmaz diye söyleyip dururlar. Sorduğunuzda ise çürütülmemiş, geçerliliği kabul edilen bir tek bilimsel kanıt bile gösteremeyip donup kalırlar. Sipariş üzerine hazırlanan Miller deneyi ve yine siparişlere göre şekillendirilen sahte fosiller dışında. :)
ne fosili arkadaşım genetikten söz ediyorum... zerre kadar bilimle alakası olmayan insanlar burada oturmuş evrim tartışıyor.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
:D genetiğe girelim.

Genetik Kod Evrimi Yalanlar

Windows XP yazılımının tesadüflerle ortaya çıktığını iddia eden birisine hiç kimse itibar etmez, kendisinin akıl sağlığının yerinde olmadığından şüphe edilir. Genetik kodun kökenine dair evrimci iddialar ise çok daha akıl dışıdır. Çünkü;

Genetik kodun tesadüfi oluşumlar arasından amaçsız bir süreçte seçilmiş olma ihtimali astronomik ölçüde küçüktür.
Önde gelen bilgi teorisyeni ve biyofizikçi Hubert Yockey, en küçük genomda yaşamın mümkün olması için gerekli bilgi içeriğinin miktarını ölçmüş ve bunun rastlantısal olarak ortaya çıkma ihtimalinin 10186,000 ‘ de bir ihtimal olduğunu ortaya koymuştur. Yockey, genetik kodun rastlantısal olarak ortaya çıkması için ise doğal seleksiyonun, evrensel koda ulaşmadan önce, 1.40 x 1070 farklı genetik kod keşfetmesi gerektiğini hesaplamıştır. Gerçekleşme ihtimali 1050 ‘de birden küçük olan olaylar, evrenin neresinde olursa olsunlar imkansız kabul edilirler.4
Buraya kadar anlatılanları özetleyecek olursak, genetik kod 1) Maddeci bir yaklaşımla açıklanamamaktadır, 2) Tesadüfleri kesin olarak reddetmektedir, 3) Bilgisayar teknolojisinden çok daha üstün bir tasarım ortaya koymaktadır.
Genetik kodla ilgili olarak maddeci bir yaklaşımla açıklanması mümkün olmayan bir dördüncü konu vardır ki, evrimcilere tam bir açmaz oluşturmaktadır. DNA, yalnız protein yapısındaki bir takım enzimlerin yardımı ile eşlenebilir. Ama bu enzimlerin sentezi de ancak DNA’daki bilgiler doğrultusunda gerçekleşir. Birbirine bağımlı olduklarından, eşlemenin meydana gelebilmesi için ikisinin de aynı anda var olmaları gerekir.
Hayatın kökeni araştırmalarının tanınmış bir ismi olan John Horgan bu ikilemi şöyle açıklar:

“DNA, yeni DNA üretmek de dahil olmak üzere yaptığı işi, katalitik proteinlerin ve enzimlerin yardımı olmadan yapamaz. Kısacası DNA olmadan proteinler var olmaz, ama DNA da proteinler olmadığı durumda oluşmaz.”

“Bir kodlama sistemi, her zaman için zihinsel bir sürecin ürünüdür. Bir noktaya dikkat edilmelidir; madde bir bilgi kodu üretemez. Bütün deneyimler, bilginin ortaya çıkması için, özgür iradesini, yargısını ve yaratıcılığını kullanan bir aklın var olduğunu göstermektedir… Maddenin bilgi ortaya çıkarabilmesini sağlayacak hiçbir bilinen doğa kanunu, fiziksel süreç ya da maddesel olay yoktur… Bilginin madde içinde kendi kendine ortaya çıkmasını sağlayacak hiçbir doğa kanunu ve fiziksel süreç yoktur.”

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Konu emin adımlarla ortak paydamız olan dine doğru gidiyor... :)

patlıcandomates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evrimin var olduğu ne kadar kesinse,insanların evrimleşmediği de o kadar kesindir.Evrimin doğruluğunu kanıtlayan binlerce fosil bulunmuş,araştırma yapılmıştır.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Hayvanlarında gözleri kulakları burunları var dimi insanlardakiyle aynı sebeplerle kullanıyor o zaman konu kapanmıştır.

http://inciswf.com/turkkizi.swf

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşım ne yazdığımı okumadın galiba. evrim bir inanç sistemi değildir evrim bir bilim dalıdır yazdım. senin ona inanıp inanmaman gibi bir mevzunun söz konusu olması bile saçma yazdım. evrimi sadece insanın maymundan geldiği bir teori olarak algılarsan hataya düşersin. sana kalkar kendine hoca diyen biri anlatır evrimi dersin bu kötü bir şey bu inançsızların işi dersin. çünkü o mevzuyu bilmez oturma organından uydurduklarıyla daha da körükler. ben islamiyete inanan birisiyim sana evrimi bir de ben anlatırım dersin ki hiç anlattıkları gibi değilmiş bu mevzu.

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ne fosili arkadaşım genetikten söz ediyorum... zerre kadar bilimle alakası olmayan insanlar burada oturmuş evrim tartışıyor.

Çok klasik ama bu ya. İnanın sizden önce evrime kanıt göstermesi istenen kişilerin düştüğü hataya belki bir kaç milyarıncı kez düşüyorsunuz. Hep aynı döngü içinde birbirini tekrarlayan cevaplar. Bundan sonra vereceğiniz cevaplarıda ben yazayımda yorulmayın. "Şimdi anlatsam da anlamazsın" veya "O kadar kanıt var görmüyorsan benim suçum mu" veya "Genetik ve biyoloji bilimiyle uğraşanların o kadar çalışmaları var okumuyorsan ben ne yapayım" gibi şeyler. Siz ve sizin gibi düşünenler neye evrim dediğinizi bilmiyor , lise müfredatı tarafından kafanıza resmen kazınan bu yalanı sorgulamaya cesaret edemiyorsunuz. Sorgulayanlarıda cehaletle suçluyorsunuz. Şimdi bunları okuyunca da bana işte klasik dinci, hocaları ne öğrettiyse onu söylüyor diyeceksiniz. Ama ne biliyorsunuz? Belki ben Panspermia Teoremi'ne inanıyorum? Niye sizin dediğinizi baz alırsak ortada bu kadar kanıt varken bir tanesini bile göstermekten acizsiniz?

Genetik bilimi demişsiniz. DNA yapısını en ufak bilen biri bu kadar kompleks bir kodun tesadüfler ve rastgele birleşimlerle ortaya çıkamayacağını anlar. Mutasyonları işin içine katmanızı önermem çünkü önceden mühendislik çalışması yapılan ve sonucu belli olanlar dışında yani evrimcilerin söylediği üzere ilkel Dünya ortamında, dış müdahele olmadan gerçekleşebilecek hiç bir mutasyon genetik koda pozitif bir katkı yapamaz, yaptığına dair tek bir örnek bile yoktur.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Madem evrimi savunuyorsun sana tek bir sorum olacak. Birçok hayvan hatta insan için ilkel denilen canlılardan evrimleşerek günümüzde ki gelişmiş haline ulaştığı söyleniyor. Ama hep ilk canlı ve son canlı gösteriliyor, gösterilmeye çalışılıyor. Madem evrim var. Bir canlı eğer ilkelden-gelişmişe doğru yol almış ise neden evrim zincirinde ki ara halkalara dair buluntu yok? Hani karaya çıkan deniz canlılarının mesela resimleri vardır ya. Ayaklı balıklar gibi. Neden bu tarz kalıntıları bulamıyorlar?

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Sizin bilimle alakanız var mı?

Bilim adı altında din düşmanlığı yapan bir kavram evrim teorisi.

Çok klasik ama bu ya. İnanın sizden önce evrime kanıt göstermesi istenen kişilerin düştüğü hataya belki bir kaç milyarıncı kez düşüyorsunuz. Hep aynı döngü içinde birbirini tekrarlayan cevaplar. Bundan sonra vereceğiniz cevaplarıda ben yazayımda yorulmayın. "Şimdi anlatsam da anlamazsın" veya "O kadar kanıt var görmüyorsan benim suçum mu" veya "Genetik ve biyoloji bilimiyle uğraşanların o kadar çalışmaları var okumuyorsan ben ne yapayım" gibi şeyler. Siz ve sizin gibi düşünenler neye evrim dediğinizi bilmiyor , lise müfredatı tarafından kafanıza resmen kazınan bu yalanı sorgulamaya cesaret edemiyorsunuz. Sorgulayanlarıda cehaletle suçluyorsunuz. Şimdi bunları okuyunca da bana işte klasik dinci, hocaları ne öğrettiyse onu söylüyor diyeceksiniz. Ama ne biliyorsunuz? Belki ben Panspermia Teoremi'ne inanıyorum? Niye sizin dediğinizi baz alırsak ortada bu kadar kanıt varken bir tanesini bile göstermekten acizsiniz?

Genetik bilimi demişsiniz. DNA yapısını en ufak bilen biri bu kadar kompleks bir kodun tesadüfler ve rastgele birleşimlerle ortaya çıkamayacağını anlar. Mutasyonları işin içine katmanızı önermem çünkü önceden mühendislik çalışması yapılan ve sonucu belli olanlar dışında yani evrimcilerin söylediği üzere ilkel Dünya ortamında, dış müdahele olmadan gerçekleşebilecek hiç bir mutasyon genetik koda pozitif bir katkı yapamaz, yaptığına dair tek bir örnek bile yoktur.
arkadaşım neden evrimi savunanları dinsizmiş gibi düşünüyorsunuz. zaten ben evrimin tesadüfler ile olabileceğine inanmıyorum bu mümkün değil. mutlaka yaratıcı müdahalesi ile genetik evrimler mümkündür. ben bir bilim insanıyım ve bilim evrimi ispatlamış, ama sizin de dediğiniz gibi tesadüflerle olacak şey değil bütün bunlar. ben açıkçası evrimi yaradılışın bir parçası olarak görüyorum.