50 Milyon Yıllık Akrep Sineği Fosili

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Kanada'da 50 milyon yıllık olduğu belirlenen bir akrep sineği fosili bulundu. Fosilin iklim değişikliği konusunda önemli bilgiler içerdiği düşünülüyor.

130713scorpion_flay.hlarge.jpg

Kanada'da soyu tükenmiş akrep sineği fosili bulundu. British Colombia eyaletinin ABD sınırına yakın Cache Creek bölgesinde bulunan fosilin, 50 milyon yıllık olduğu belirtildi.

British Colombia'daki Simon Fraser Enstitüsünden Bruce Archibald, bölgede yürütmekte oldukları araştırma sonucu, hangi familyaya ait olduğu henüz bilinmeyen akrep sineği fosili bulduklarını bildirdi.

Diğer böceklerin kalıntıları ile beslendikleri için temizlikçi sinekler olarak da bilinen akrep sineklerinin Eosen döneminde yaşadıkları kabul edildiği için Eorpidae olarak da adlandırıldığını kaydeden Archibald, fosilin iklim değişiklikleri konusunda önemli bilgiler içerdiğini düşündüklerini söyledi.

Bruce Archibald, Manitoba Brandon Üniversitesi'nden David Greenwood ve Simon Fraser Enstitüsünden Rolf Mathewes'in ortak bilimsel çalışmalarının detayları, Journal of Paleontology dergisinin son sayısında yayımlandı.

Kaynak

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
@PÖH19 Sakin ol kardeşim....Yıllardır milletleri uyutmaktan başka birşey yapmadılar... boş ver sen

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
50 milyon yıl önce 4 kanatla uçmayı evirebilen tecrübelerini genlerine aktarabilen evrim süreci iş nesili devam ettirmeye gelince sanırım hesaplar tutmamış :)

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
50 milyon yıl önce 4 kanatla uçmayı evirebilen tecrübelerini genlerine aktarabilen evrim süreci iş nesili devam ettirmeye gelince sanırım hesaplar tutmamış :)

Ben türler arası evrime kesinlikle inanmıyorum ama evrim teorisi 400 milyon yıl öncesinden bahseder ve zaten neslini o şekilde devam ettiremeyeceği için evrimleştiği düşünülür :D

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Bence dünyaya bitkiler ve hayvanlar pat diye gelmedi evrim teorisi gerçek.

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evrim vardır. Ama fiziksel olarak değil, düşünce yapısı olarak.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Ben türler arası evrime kesinlikle inanmıyorum ama evrim teorisi 400 milyon yıl öncesinden bahseder ve zaten neslini o şekilde devam ettiremeyeceği için evrimleştiği düşünülür :D

Bende evrim teorisine inanmıyorum senin gibi fakat aklıma bişey takıldı bunlar 400 milyon yıl öncesinden bahsediyolar demişsin..

Ellerinde hangi hayvanın 400 milyon yıllık bişeyi varki..??

Reaksiyon puanı
16,118
evrim darwin'inin yüksek ateşle hasta yatarken rüyasında gördüğü ama gerçek sandığı şeyler.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Kendini Müslüman olduğunu sananlar, ateistleri aşağılamaya çalışıyor. Büyük bir sevap galiba.

Reaksiyon puanı
16,118
[video=youtube_share;D5MrGxubcdE]http://youtu.be/D5MrGxubcdE[/video]
bunda biraz ateist düşünce var.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
:D adnan oktar noktayı koymuş.
[video=youtube;ZagdMZqRQUU]http://www.youtube.com/watch?v=ZagdMZqRQUU[/video]

- - - Mesaj Güncellendi - - -

393104_10151341169637417_1889635898_n.jpg

Reaksiyon puanı
16,118
evrim masalı bir bitmedi bence adam yüksek ateşliyken hayaller görmüş biraz da uydurmuş sonra kendi yalanlarına kendi inanmış...

bu mesaj çift giderse chromium neden oluyor eski sürüm 16.0 buna pardus2011.2 neden.

evrim masalı bir bitmedi bence adam yüksek ateşliyken hayaller görmüş biraz da uydurmuş sonra kendi yalanlarına kendi inanmış...

bu mesaj çift giderse chromium neden oluyor eski sürüm 16.0 buna pardus2011.2 neden.

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49

İzlediğimde vagus sinirinin 5 cm gibi kısa yol varken neden aşağıda atardamarları sarıp tekrar yukar ses tellerinin olduğu kısma çıkıp başlangıca döndüğünü onca yolu boşu boşuna ! katettiğini dolayısıyla tasarımcıdan bahsedilemeyeceğinden bahsediyor.Onca yolu boşu boşuna dolaşması kesin olarak kanıtlanmış mı? Bunun hakkında bilimsel bir çalışma var mı? Yoksa kahvedeki hükümet kurup deviren kişilerin yorumları gibi boşu boşuna onca yolu dolaşmış hey Allam ya! demek bana göre bilimsellikten oldukça uzak. Bu videoda onu gördüm.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
İzlediğimde vagus sinirinin 5 cm gibi kısa yol varken neden aşağıda atardamarları sarıp tekrar yukar ses tellerinin olduğu kısma çıkıp başlangıca döndüğünü onca yolu boşu boşuna ! katettiğini dolayısıyla tasarımcıdan bahsedilemeyeceğinden bahsediyor.Onca yolu boşu boşuna dolaşması kesin olarak kanıtlanmış mı? Bunun hakkında bilimsel bir çalışma var mı? Yoksa kahvedeki hükümet kurup deviren kişilerin yorumları gibi boşu boşuna onca yolu dolaşmış hey Allam ya! demek bana göre bilimsellikten oldukça uzak. Bu videoda onu gördüm.
O sinir aslında balıkların ihtiyacı sonucunda var olmuş sonradan nasıl zürafaya kadar gittiğini gösteriyor.

jestercat

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ne işe yaradığını bilmedikleri için boşu boşuna diyorlar cahiller

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
:D adnan oktar noktayı koymuş.
[video=youtube;ZagdMZqRQUU]http://www.youtube.com/watch?v=ZagdMZqRQUU[/video]

393104_10151341169637417_1889635898_n.jpg
göbekli, bodur, kıllı ve kadınlar karşısında utangaç. bildiğin türk erkeğinin prototipi gibi sasnki :D

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Evrim var arkadaşlar. Mesela bakın 30 milyon yıl önce 2 tane balık karşı karşıya geliyor ve tartışıyor.

Kanka bak sular çok kirlendi, kahvedeki arkadaşlar hep evrime uğradılar. Hepsi kaç milyon yıl önce karaya ayak bastı. Ayak falan geliştirdiler. Bizim hanım başımı yiyor. Benimde ayak ve ciğer falan geliştirmem lazım.

Diğeri hemen atlıyor. Doğrusun kardeşim. Mutlaka sudan çıkmamız lazım. Geç bile kaldık. Zamanında kara parçasında dedeme çok büyük arazi vermek istemişler ama dedem oralar çorak diye almamış. Alsaymış şimdi çok zengin olacakmışız.

Daha sonra bu balıklar ayak ve ciğer geliştirip karaya çıkıyorlar. Sonra yine aynı hikaye. Birisinin hanımı neden uçmadık kanat çıkarmadık diye adamın başının etini yiyor ve kuşlar doğuyor.

Anlattıklarım çok mantıklı ve akıllıca. Değil mi?

Yada şöyle bir durum. Dünyanın oksijen seviyesi düşüyor ve bir tane zebra akciğerindeki bir lobu iptal ediyor. Çünkü gerek yok. Ya da 2 kanatlı olan bir yusufçuk daha iyi uçmak için kanat sayısını 4 e çıkartıyor.

Modifiye suç değil yaşam tarzıdır arkadaşlar. Evrim geçirenlere kızmayın :)

hadi_be

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evrim yok ya aramızda everim geçirmemiş arkadaşlar var

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Konu gerçekte evrimin gerçekten var olup olmaması değil. Ateizmin kendine bir argüman arama ihtiyacı. Bu gün adı evrim olur yarın başka birşey.
Bildikleri bazı isimler var videosu olan dawkins bunlardan en popüleri ne diyorsa doğru kabul ederler. Adamlar fosilden,biyolojiden.arkeolojiden bahseder hemen atlarlar bak işte bilimsel veri diye. Sanki hepsi,biyolog,arkeolog.
Yaptıkları şeyin iman etmekten farkı olmadığını görmezler.
Hiç birşey yoktu sonra bir şey oldu kainat oluştu. Peki o zaman Fen bilimlerinin temel kuralı "hiçbirşey yoktan var olmaz,vardan yok olmaz,sadece dönüşüm vardır." a ne oldu?

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Milyonlarca yıllık evrimin sonucu.
Yaşayan ve yaşamış olan hatta yaşayacak olan tüm insanların parmak izlerinin, göz retinasının, avuç içindeki damar yapılarının farklı olması da tesadüf. Hatta ikizlerde bile. Tüm bunların hepsi zaten kendiliğinden oldu. :)

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=290975]giskur11[/MENTION] milyonlarca veriyle tasarim harikasi kusuruz yaradilisi gormezden gelip anlayamadiginiz ve hikmetini bilemediginiz bir veriyle karsilasinca mi iste bu gercek diyorsunuz. yani sizin icin sadece isinize geldigi gibi yorumladiginiz bir veri diger belki milyarca aksi veriden daha mi gercekci ve bilimsel. bu kadar gelismis bir teknoliji varken ben bilim insanlarinin ateist olmalarina kendi kibirlerinden baska bir bahane bulamam. takipcilerinin de tek dayanagi cehaletleridir. musluman olup olmamak onemli degil bu radde de. onemli olan inancsizligi en dogru inanc gibi kabullenip buna iman edecek kadar hastalikli fikirleriniz

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
[MENTION=185315]Snipertr[/MENTION] [MENTION=23566]netfaruk[/MENTION] hiçbirşey kusursuz değildir evrim önceden insanın yanında yer alırken şimdi bizi şişmanlığa doğru evrimleşmeye zorluyor kilolu bir insanın çocuğuda kilolu oluyor yada zayıf bir ailenin şişman doğan çocukları olabiliyor hem o kadar genetikle aktarılan hastalık var ki bunlarda evrimleşmenin sonucu.

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=290975]giskur11[/MENTION] sen eger evrime iman etmissen sana sunu soylemek isterim.

benim dedem Hz. ADEM ben bundan baskasini kabul etmem. ve bilim dahi beni destekler. sizi sadece sapik fikirler destekleyecegi icin de o fikirlerin benim katimda kiymeti harbiyesi yok.

ama sen de diyorsan ki yok benim dedem king kong. o da senin bilecegin is. ama sana tavsiyem: evrimi kabul ederken neleri inkar ettigini ve ne hakikatlerden vazgectigini iyice dusun. oyle evrim var deyip gecmekle birakma. etrafini da doldur ki neye inandigini daha iyi anlayabilesin. cunku evrim inanci sadece evrimlesmeden ibaret degil. diger tum bagli oldugu sapik fikirleri de kabul etmelisin. ama once tabi neye inandigini bi daha gozden gecir. yeterince ilim sahibi bi insanin bu sacmaliga inanmayacagini yeteri kadar ilim talep edersen sende ogreneceksin.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evrim teorisine inanın ya da inanmayın, insanların hayatlarını adadığı şeylere bilgisayar başından oturup aklınızca bir şeyler sallıyorsunuz. Savunmaya çalıştığınız düşünceleri paylaşan insanlar sizlerle aynı düşünceye sahip olmaktan utanıyor sonra.