"5 yıl şampiyonuz"

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın büyük iddiası...

817665_detay.jpg

Galatasaray Kulübü Başkanlığına seçildikten sonra Ünal Aysal’a “hayırlı olsun” ziyaretine gitmiştim. Beni Akmerkez’de bulunan ofisinde ağırlamıştı. Hem tanışma, hem de sohbet faslı yaklaşık 2 saat sürmüştü. Görüşmemizde başkanın yanında yönetim kurulu üyeleri Adnan Öztürk ve Sedat Doğan da vardı. 3 Temmuz 2011 süreci devam ediyordu. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım tutuklu idi. O gün Galatasaray Başkanı ile çok şey konuşmuştuk. Son Sneijder ve Drogba transferleri beni biraz geriye, yani başkanla buluşmama götürdü. Çünkü o günkü görüşmede Ünal Aysal çok iddialı konuşmuştu. Zaman geçti, o gün konuştukları yine aklıma geldi. Hepsini değil ama en çarpıcı olanlarını şimdi sizlerle paylaşmak istiyorum. İşte Ünal Aysal’ın Galatasaray ile ilgili düşünceleri ve hedefleri: “Çok yeni bir ekibiz. Bu ekipte zaman zaman çatlak sesler çıkabilir. Ancak son söz benimdir. Ben göreve gelmeden önce teknik direktör konusunda sadece ve sadece Fatih Terim’i düşünmüştüm. İş başına gelince de ilk olarak hocamızla anlaştım. Fatih Terim bir aksilik olmadığı takdirde hep benimle olacaktır. Şu anda çok zor günler geçiriyoruz. Fenerbahçe Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’ın durumuna çok üzülüyorum. Ezeli rakibimizin bu durumundan hiçbir zaman faydalanmayı düşünemem. Fenerbahçe olmadan bu işler keyif vermez. Ben planlı, programlı ve prensip sahibi bir insanım. Geleceğin Galatasaray’ı için düğmeye bastık. Her gün bir yenilik için uğraş veriyoruz. Size şunu rahatlıkla söylüyorum. Müthiş bir takım yaratma hedefimiz var. Bir gün mutlaka Şampiyonlar Ligi Kupası’nı Türkiye’ye getirmek istiyoruz. Türkiye Süper Ligi’nde de iddia ediyorum ki 5 yıl arka arkaya şampiyon oluruz.” Evet, Galatasaray Başkanı aylar önce ilk buluşmamızda bana bunları anlatmıştı. İşin en çarpıcı yanı da Galatasaray’ın 5 yıl arka arkaya şampiyon olacağı iddiasıydı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım 3 yıl şampiyonluk sözü vermiş, bunu takımı başaramamıştı. Ünal Aysal başkanlığındaki Galatasaray ilk yıl şampiyon oldu. Şimdi geriye 4 yıl daha kalıyor. Bakalım Fatih Terim ve Galatasaray başkanlarını haklı çıkartacak mı?

Mourinho komedisi

Galatasaray’ın Drogba’yı transfer etmesinden sonra bir anda gündemimize Jose Mourinho geldi. Acaba Portekizli teknik adam da Türkiye’ye mi gelecekti? Son zamanlarda çok palavra transfer haberi okudum ama bu Mourinho işi tam komedi diyorum. Yok Drogba onu aramış, Galatasaray ile ilgili bilgi almış, yok Sneijder son kararı için onunla görüşmüş haber ve yorumları ancak Türkiye’de yapılır. Bu haber ve yorumu yapanlar öncelikle Fatih Terim’e büyük bir saygısızlık yaptıklarının farkında değiller. Ya Drogba ve Snijder, Mourinho’yu neden arasınlar? Mourinho’nun Galatasaray ile ne alakası var? Bu işler onu neden ilgilendirsin? Sen Drogba ve Sneijder’e parayı verme, değil Mourinho, onun babası bile bu iki oyuncuyu Türkiye’ye getiremez. Neyse meraklıları için bir not düşeyim. Jose Mourinho önümüzdeki aylarda Türkiye’ye gelecek. Gelecek ama, takım çalıştırmak için değil, daha önceden de olduğu gibi bir inşaat firmasının reklam çekimleri için...

Ziegler’i kim transfer etti

Fenerbahçe geçtiğimiz sezon gönderdiği Reto Ziegler’i geri çağırdı. İsviçreli oyuncunun kapasitesini hepimiz biliyoruz. Bir takım için faydalı bir oyuncu. Ziegler’in adı, Fenerbahçe’den önce Beşiktaş’la anılmıştı. Konuyu Beşiktaşlı bir yöneticiyle konuştum. Ziegler’i yabancı kontenjanları dolmasın dile almadıklarını söyledi. Ziegler ile birlikte bu sayı 9’a çıkıyor. Bu, şu demek. Kocaman her hafta 18 kişilik kamp kadrosuyla, sahaya çıkaracağı 11 de zorlanacak ve aklı karışacak. Hasan Ali Kaldırım ve Caner varken, ben Ziegler’i almazdım. Bu oyuncuyu kim istedi çok merak ediyorum. Bakalım zaman kimi haklı çıkartacak?

Aman Tümer dikkat!

Futbolu bıraktıktan sonra yorumcular kervanına katılanlardan biri de Tümer Metin. Samsunspor’dan sonra Beşiktaş ve Fenerbahçe formalarını giyen Tümer, şu sıralarda Lig TV’de yorumculuk yapıyor. Geçen gün “Maraton” programında onu dinlerken ağzım açık kaldı. “Fenerbahçe- Sivasspor maçı ne olur?” sorusuna bakın sevgili Tümer nasıl bir yorum getirdi: “Fenerbahçe, Kadıköy’de bu maçı rahat kazanır. Hatta en azından 3-4 gol atar. İnşallah da atar” deyince, sevgili Şansal Büyüka dayanamayıp, “Aman Tümer dikkat, Sivaslılar bu yoruma alınıp, kızabilirler” dedi. Şimdi sevgili Tümer’e sormak lazım. Bizim ligimizde büyükler dahil, hangi takım birbirini rahat hem de farklı yeniyor? Yorum yaptığın yer Lig TV. Onun için ağzından çıkanlara dikkat et. Böyle yorum yapacaksan da adresin FB TV olur haberin olsun. Benden sana bir ağabey tavsiyesi. İster dikkate alırsın, ister almazsın. Onu da senin paşa gönlün bilir...

Bombayı bıraktı gitti

Trabzonspor eski teknik direktörü dün yaptığı basın toplantısında çok önemli açıklamalar yaptı. Ancak bana göre Güneş’in yaptığı açıklamaların en önemli bölümlerini transferlerle ilgili. Onun anlattıklarından çıkan sonuç şu. Şenol Güneş’in ne gidenlerle, ne de gelenlerle ilgili fikri pek önemsenmemiş. Burak, Umut, Engin, Egemen ve Selçuk’u takımda tutamayan yönetim. Güneş’e göre gelen birçok oyuncuda ya pahalı, ya da kendi isteği dışında alınmış. Bu açıklamalardan sonra Trabzon Yönetimin işi daha da zorlaştı. Hoca bombayı bıraktı gitti...

Kaynak

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Haberturk, Faik Çetiner, boş haber...

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Bizim başkan bunları söylemez zaten. Tv'de duysam inanmam.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
EĞer gerçekten söylemişse Aziz Yıldırım gibi rezil oluşunu mutlaka görürüz...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
başkan böyle vaatler vermez. direk icraat yapar. :)

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
"onun babası bile bu iki oyuncuyu Türkiye’ye getiremez..." bu cümleden sonra yalan olduğunu iyice anladım :)

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
galatasaray haberlerinide fenerbahçeliler girmeye basladı artık :D hayırlısı.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bu sene olursa 2 kalar 3 adam haklı bi yerde şınayder ve drogba takıma oturursa olur ama biz bjk olarak bu sene ki performansı takım olmayı seneye taşırsak iyi oyuncularla takviye yaparsak gsnin bu hayali hep hayal olur

godofnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şınayder ve drogba geldi diye gs 5 yıl şampiyon mu olacak? Ona bakarsanız milan ve chelsea gibi takımlar ve şınayder ve drogba gibi oyunculara sahip diğer takımlar neden 5 yıl şampiyon olmuyor? Rüyalarında bile göremezler.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Bu Habertürk bu aralar Galatasaray'a takmış durumda.