5 Yıl Kullanabileceğim Telefon?

Reaksiyon puanı
16,118
Arkadaşlar boş muhabbet yapmyn yardımcı olun ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bide bişey sormak istiyorum diyelim L830 çıktı 1200 tl aldm batryası çıkarılamz garnti bittktn sonra sorun oldu bataryada telefoncular değiştirebilr mi ????

servisi temiz olarak değiştirir ama 1.yıl servise ver bakımdı cart curt belki şarjı az giderse o zaman değişir bataryası garantiden.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=368905]cnts[/MENTION]
NOKIA öldü bedava verselerde alma... uzak dur şeytan görmüş gibi kaç...

cnts

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Garnti bittktn sonra telefoncular değiştirebilr mi

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Bütün telefonlar 5 yıl dayanır. Genelde batarya ömrü tükendiğinden ve eski modeller için orijinal batarya üretilmediğinde, telefonlar kullanılamaz duruma düşerler. aksi halde bir telefonu 10 sene de rahatlıkla kullanabilirsin. Çok ucuz telefonlerın (50 - 99 tl sınıfı) bataryalarıda dandik olduklarından, daha kısa ömürlü oluyorlar. Benim var bir kaç 10 yıllık telefonlarım. Sapasağlamlar ve tüm özellikleri ile de çalışıyorlar. bataryaları bitik bir tek.

cnts

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar bişey sormuştum teli aldım ama bataryası çıkarılamz garnti bittikte sonra telefoncular değiştirebiliyor mu

ambience

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kullanıma göre değişir bu, ilk galaxy note, zamanında çinden aldığım 6 batarya sayesinde 3. senesi bitecek :) ilk günkü gibi sıkıntı yaşamıyorum.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar eylül de nokia nın tel tanıtılack mı ör. L 730 L 830 çıkacak diye biliyom çıkarsa 830 fiyatı nerelerde olur bayramda tel alasım var bütçe en fazla 1300 bide üni gitcm 5 yıl okucam bu sürede kullanmam gerkck tel sağlam uzun ömürlü olması lazım sizce ne gibi tel önerirsizn
maximum 1300 tl ye açıkcası android önermem bide 5 sene gitmez bak s3 2 yıl oldu çıkalı dagıldı iphone 5 5s in 2.ellerine bak derim yada android alacaksan nexus5 al stok androidde sıkıntı çıkmıo

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Hiç bir akıllı cihaz 5 yıl dayanmaz yeni çıkacak iPhone 6 yı alsanız bile. Z1C alın 2 sene kullanırsınız.

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
maximum 1300 tl ye açıkcası android önermem bide 5 sene gitmez bak s3 2 yıl oldu çıkalı dagıldı iphone 5 5s in 2.ellerine bak derim yada android alacaksan nexus5 al stok androidde sıkıntı çıkmıo

Aynen katılıyorum hocam size s3 ilk çıktığında bedava dağıtıyormuş gibi herkes aldı simdi ikinci eli geçtim sıfırını bile kabul etmiyolar. Apple altın gibi degeri dusmuyo yatirimlik telefon. Ilk çıktığında 1400e almıştım 4s 16gb, 3 yıl oldu 8gb olan modeli 1400 un altına yeni düştü. Samsung almak mantık dışı bana göre. Telefonun ömrünü firmanın kendisi bitiriyor. Kendi kendini baltalayan bir firma. Ha derseniz Apple fanboy diye 4s ımin yerine L830 düşünüyorum gayet güzel yapmışlar. Kullananlar artsin deneyimlerine göre bakicam artık;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=368905]cnts[/MENTION]
android ram ve donanım canavarı değil sen kullanamıyorsan suçlusu android değil...

cnts

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Bnm düşüncem L830 nedn mi wp android gbi donanım ram canavarı bir işletim sistemi değil stabil bir işletim sistemi ios gbi örneğin bide bnm korkum şu telefonun bataryası çıkarılamaz olursa 5 yıl nasıl dayanack garntisi bitnce sıkıntı çıkarsa ne yapacm telefoncular değiştirebilr mi böle telefonlarn bataryasını

Sizce L830 fiytı ne kadr olur bnm istklrmi karşılayblr mi bni beş yıl kel kör götürsede olur

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Bnm düşüncem L830 nedn mi wp android gbi donanım ram canavarı bir işletim sistemi değil stabil bir işletim sistemi ios gbi örneğin bide bnm korkum şu telefonun bataryası çıkarılamaz olursa 5 yıl nasıl dayanack garntisi bitnce sıkıntı çıkarsa ne yapacm telefoncular değiştirebilr mi böle telefonlarn bataryasını

Sizce L830 fiytı ne kadr olur bnm istklrmi karşılayblr mi bni beş yıl kel kör götürsede olur

WP yi 5 yıl kullanırsın rahat -ki zaten WP diğer 2 işletim sisteminden de daha hızlı gelişiyor (iOS Android) ve dediğin gibide RAM canavarı değil.Fiyatı 800 civarı olur diye düşünüyorum 900'ü geçmez.

cnts

Asistan
Reaksiyon puanı
18
930 fiytı 1800 tl 830 da 1200 tl civarı olacağnı düşünüyordum

Bide batarya kısmı bni endişelendiriyor çıkarılamz olursa ilerde sıkıntı yaratrmı telefoncular değiştşrebilr mi çıkarılamz bataryayı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı soruyu ne çok sordun arkadaşım! yukarıdaki cevapları okursan görürsün kim nasıl değiştirebilir diye. Elbette telefoncular ve servisler garantiden sonra parasını ödediğin sürece bataryayı, telefonu açarak değiştirebilirler. telefon çıktıktan sonra nasıl söküldüğüne dair videolar da ortaya çıkar. onlara bakarak sen bile açıp yedek pil alarak değiştirebilirsin.

mengola

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ben de senin gibi üniversiteye gideceğim ve uzun ömürlü bir telefon arıyorum.Lumia çok iyi gibi duruyor ama az önce öğrendiğim kadarıyla dns bile değiştirilemiyormuş mesela.Youtube yasaklanırsa giremeyeceğiz yani
:)

Emre Krcgl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5 yıl kullanmak istiyorsan Nokia alıcaksın ama wp degil 300-400 arası klavyeli olanlardan bende Nokia C3 vardı 2.5 yıl kullandım hala çalısıyor eger ınstagram snapchat vs mobilden kullanmak gibi bir istegin yoksa nokia alcan yıllarca kullancan ama şöyle bir durum var ki ben öyle birşey yapmam :D

İstBlt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonu nasıl kullandığına bağlı 5 yılda ger 10 yılda ama hor kullanmazsan

Reaksiyon puanı
16,118
iphone5s'in neyi kötü?
Retina ekran
4 inç (diyagonal) geniş Multi-Touch ekran
326 ppi, 1136x640 piksel çözünürlük
800:1 kontrast oranı (tipik)
500 cd/m2 maks. parlaklık (tipik)
Ön yüzünde, parmak izine dayanıklı yağ tutmayan kaplama
Birden fazla dil ve karakteri aynı anda görüntüleme desteği.

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Kullanma süreni sen belirliyorsun aslında. Kılıfla jelatinle efendi efendi kullanırsan cihazı 5 yıl götürür ama yok sen cihazı hor kullanırsan 2 yıl kullanırsın. Bu sana kalmış bişey.