5 Milyarlık pc dondu

sertan1o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamun aleyküm arkadaşlar gta v kurdum 50 fps alıyorum ama daha oyunun başında biraz ilerledim bi baktım oyun dondu görüntü var ama ne fare işlem görüyor ne klavye resmen kitlendi yani daha öncede taşınabilir hard diskten oyun kopyalanırken firefoxtan bilardo oyununu açınca da ekran yine kitleniyor sistem özellikler amd fx 9590 işlemci..asus v croshair formula z anakart..saphire readon r9 290 tri-x 4 gb ekran kartı... seagate 1 tb 7200 rpm 64 mb sabit disk... cooler master 550 watt +80 gold plus power supply

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sertan1o, GTA V 50 FPS'i 4k'da mı alıyorsun? Yoksa Full HD'de mi? Çünkü R9 290 var yani.
Bizimde bir arkadaş R9 280X aldı GTA V oynuyorum diyordu ama kendi kendine takılmalar falan başlamış servise gönderdi ekran kartını.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hımm doğru Crossfire lazım. Yalnız bu takılma sıkıntıları hep AMD'de oluyor bu sonuca vardım.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
"firefoxtan bilardo oyununu açınca da ekran yine kitleniyor" Böyle bir sorun varsa AMD ile alakasi oldugunu sanmiyorum.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bir dakika bilardo'da falan kitleniyor yazmışsınız da o işlemciyi iyi soğutan bir fan gerekir o olabilir mi yada 550 W PSU 80+ olsa da FX 9590 750-1000 W arası PSU gerektiriyormuş.

sertan1o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"firefoxtan bilardo oyununu açınca da ekran yine kitleniyor" Böyle bir sorun varsa AMD ile alakasi oldugunu sanmiyorum.
kardeş amd fx9590 ı vatandan ladım onun kendi sıvı soğtucusu var

- - - Mesaj Güncellendi - - -

usta yetmezmi o güç kaynağı başka forumdaki arkadaşlar yeterli diyor +80 gold diye

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ya yok da hani ne olursa olsun ekran kartı ile işlemci birleşince zorlanabilir PSU.

sertan1o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun ramdan olabilirmi peki pc toplayan arkadaş pc yi topladıktan sonra biostan test edince bana 1600 mhz lik ramin 1333 gördüğünü söylemişti pc ilk toplattığımda buda sistemim

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Abi Vatan bilgisayarın Fx 9590 yorumlarını da okudum PSU yetmedi falan diye şikayetler gördüm o yüzden diyorum.

edox sen ne diyorsun arkadaşımızın bu konusuna?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
PSU yetmese bile bilardo gibi bir oyunda kitlenmesi normal bir durum degil. Baska ram takip deneyeblir misin? Hangi frekansta calistigi önemli degil, takilmamasi lazim.

ekran kartı oyun açık değilken 40 derece bu normalmi sizce

Normal, dert edilecek bir durum yok. Bosta 40-50 civari oluyor ekran kartlari.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
bende R9 280 saphire ekran kartı var ve Gta5'i 4k 119 ekran televizyonumda 4k ayarlarda gayet akıcı oynayabiliyorum. şuana kadar herhangi bir donma falan da yaşamadım.

sertan1o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle hiç üşenmeden yardım ettiğiniz için allah razı olsun hepinizden. az evvel oyun açıkken tekrar yeniledim 50 dereceydi ekran kartı ama zaten sorun onda değil eminim çünkü taşınabilir diskten sabit diske oyun kopyalarken normal ama birde faceden oyun açınca bile pc kitleniyor yani. şuanda ram yok yanımda ama yarın arkadaşın ramini getirip deniyeceğim

bende R9 280 saphire ekran kartı var ve Gta5'i 4k 119 ekran televizyonumda 4k ayarlarda gayet akıcı oynayabiliyorum. şuana kadar herhangi bir donma falan da yaşamadım.
kardeşim bendeki kasma değil bi kereden donuyor klavye fare işlem görmüyor tek çare reset atmak kalıyor yani

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Hangi ayarlarda hocam? Cözünürlük haricinde diger ayarlar nasil?

normal ayarlarda 4k da oynuyorum. 1920x1080 çözünürlükte very high ayarlarda elde ettiğim görüntüden çok daha kaliteli görüntü alıyorum 4k ve normal ayarlarda.

sertan1o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ram i memtest86 ile test edeceğm birazdan

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
hocam işletim sisteminden olamaz mı? windows 8 mi kullanıyorsunuz?

bence temiz bir format ve windows 7 kurarak yazılımsal bir sorun olup olmadığını test edin önce. ben win7 kullanıyorum şuan.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION]

O zaman sorun olmaz. Cözünürlük haricinde ayarlari yükselttimi 4 GB yetersiz kaliyor, onu demek istedim.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
işletim sistemi windows ise her an herşey olabilir :D
kullandığın yazılımlar da bu donmaya sebep olabilir veya yüklediğin bir driver.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Tek kanal ramden kaynaklandigini söylemis bazilari amd sitesinde.

2*4 GB takip deneme imkanin var mi?

sertan1o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işletim sistemi windows ise her an herşey olabilir :D
kullandığın yazılımlar da bu donmaya sebep olabilir veya yüklediğin bir driver.
sorun işletim sisteminde değil çünkü ilk önce win 8.1 kurmuştum onda aynı hatayı alınca win 7 kurdum.şu anda win 7 kurulu zaten

Tek kanal ramden kaynaklandigini söylemis bazilari amd sitesinde.

2*4 GB takip deneme imkanin var mi?
şu anda öyle bi şansım yok ama yarın kasayı vatan bilgisayara götürüp sizin de söylediklerinizi ileteceğim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendeede buna benzer bi sorun vardı 2gb 256 bit ekran kartım da inceledim deli oldum ramlar sağlam işlemci sağlam hdd sağlam ssd sağlam kafayı yicektim biosu güncelldim hic bi sorunum kalmadı sanada tavsiye ederim bios güncelle bi istersen

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
5 milyarlık bir PC şu an için dünya üzerinde bulunmuyor bayım.

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
PSU yetmese bile bilardo gibi bir oyunda kitlenmesi normal bir durum degil. Baska ram takip deneyeblir misin? Hangi frekansta calistigi önemli degil, takilmamasi lazim.

Normal, dert edilecek bir durum yok. Bosta 40-50 civari oluyor ekran kartlari.
Ne alaka boşta 40-50 oluyor ekran kartları =)
GTX760 boşta bu derecelerde , yükte ise 55 i geçmiyor !!!

pg8R9o.jpg

Barisseneker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım Sorun Ram'de bende mortal kombat x oynadığımda sendeki sorun çıkmıştı pc en az 10 kere format attım çözemedim en son ram değiştirdim düzeldi sorun 100% ram'den kaynaklanıyor

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Sorunu uzay montajda ve deneme yanılma yöntemiyle çözebilirsin. Powersupply harddisk ram anakart gibi bileşenlerde sorun olması muhtemel. O sisteme zaten 550w powersupply yetmez.