Yardım 45.000 TL sistem önerisi

Bu konuyu okuyanlar

AyfonDelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar merhaba bu sistemi özelleştirdim ve sizlerin de görüşlerini merak ediyorum. Anakartı X serisi bir anakart seçtim uzun ömürlü ve sağlam olması açısından. Ram konusunda 6400mhz CL32 bir ram tercih ettim ancak 6000mhz CL36 EXPO Ram da seçebilirdim kararsız kaldım bu konuda biraz. Son olarak sorularımdan biri de işlemci ve ekran kartı yönünde olacak Intel işlemcilere pek hakim değilim tavsiyede bulunabilirsiniz ancak şu anlık ben işlemci olarak 7700x serisini seçtim yine uzun ömürlü bir sistem istediğim için ancak 7600x te performans açısından 7700x i pek aratmayacağını söylüyorlar bu konu da ne yapmalıyım? Ve bütçeyi ekran kartı yönünden kısmak istediğim için Inno3D ichill ekran kartına yöneldim ancak bu ekran kartları nasıldır? Arıza vb. durumunda sorun yaşar mıyım? Inno3d markasının yurt dışında yaygın ve popüler olduğunu biliyorum ama Türkiyedeki şartları beni tedirgin ediyor. Farklı bir sistem tavsiye etmek isterseniz de memnun olurum. Şimdiden teşekkürler :)
Ekran Resmi 2023-05-19 02.49.54.png

Son düzenleyen moderatör:

35paradox35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bana kalırsa bu performansta bir pc ye 1tb ssd az kalır onu 2 yapmanı tavsiye ediyorum çünkü ben de pc topladım 6 ay önce ve 1 tb yerde sadece 170gb yer kaldı

AyfonDelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bana kalırsa bu performansta bir pc ye 1tb ssd az kalır onu 2 yapmanı tavsiye ediyorum çünkü ben de pc topladım 6 ay önce ve 1 tb yerde sadece 170gb yer kaldı
Yorumun için teşekkürler :) Onun ben de farkına vardım fiyatı 45 civarlarında sabit tutmak için şimdilik o şekilde koymuştum. Peki diğer donanımlar konusunda düşüncen nedir? değiştir ya da değiştirme dediğin parçalar var mı? Yoksa bu haliyle alınır mı ?

35paradox35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yorumun için teşekkürler :) Onun ben de farkına vardım fiyatı 45 civarlarında sabit tutmak için şimdilik o şekilde koymuştum. Peki diğer donanımlar konusunda düşüncen nedir? değiştir ya da değiştirme dediğin parçalar var mı? Yoksa bu haliyle alınır mı ?
Biraz geç gördüm kb ama şuanki hali ile gayet güzel