40bin 60bin arası tavsiye araç

Bu konuyu okuyanlar

Sezgin68

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
40-60 bin arası araç almak istiyorum tavsiyeleriniz nedir. ve otomaitik tavsiye olunur mu.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
öncelikle o kadar çok araba varki direkt bunu al demek için biraz daha detay vermen gerekiyor.
özellikle aracın boyutu ve donanımı fark yaratıyor. bunlar ne kadar büyürse maliyet de o kadar artıyor.

en basit çözüm sıfır alıp küçük ve nispeten donanımsız bir araç seçmek. çoğu kişi böyle yapıyor. 2 sene sonra satıp daha donanımlısına geçiyor.
bu kapsamda
otomatik alacaksan yeni almanda fayda var. yeni derken maximum 2-3 yıllık.
o fiyat aralığında ise seat ibiza modeli fiyat performans açısından önde.
sıfırını 56 bin tl ye alabiliyorsun 1.0 otomatik.
ikinci elde 1.2 tsi otomatik olarak alabilirsin.

manuel alacak olsa işler değişir tabi.
bu durumda daha donanımlı bir araç seçebilirsin.
benim kişisel favorim renault laguna 3 1.5 dci modelidir.
40 bin civarından başlıyor fiyatları donanım listesi çoğu aracın full donanımından fazladır.
üretimi 2009 da bittiği için piyasası sadece bilenlerden oluşuyor. haliyle daha temiz araçlar

buna ek olarak yeni toyota corolla da şık bir araç
toyota bu araç için özel türkiye paketi tarzı birşey yaptı
1.33 atmosferik benzinli motor ve standart ama biraz dolu donanım paketi hazrladı.
iç tarafta döşeme için 2. rengi seçmek ücretsiz.
bu araç da çok satıyor ve alanlar gayet memnun. 56 bin tl civarında satılıyor bu haliyle .

Sezgin68

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
öncelikle o kadar çok araba varki direkt bunu al demek için biraz daha detay vermen gerekiyor.
özellikle aracın boyutu ve donanımı fark yaratıyor. bunlar ne kadar büyürse maliyet de o kadar artıyor.

en basit çözüm sıfır alıp küçük ve nispeten donanımsız bir araç seçmek. çoğu kişi böyle yapıyor. 2 sene sonra satıp daha donanımlısına geçiyor.
bu kapsamda
otomatik alacaksan yeni almanda fayda var. yeni derken maximum 2-3 yıllık.
o fiyat aralığında ise seat ibiza modeli fiyat performans açısından önde.
sıfırını 56 bin tl ye alabiliyorsun 1.0 otomatik.
ikinci elde 1.2 tsi otomatik olarak alabilirsin.

manuel alacak olsa işler değişir tabi.
bu durumda daha donanımlı bir araç seçebilirsin.
benim kişisel favorim renault laguna 3 1.5 dci modelidir.
40 bin civarından başlıyor fiyatları donanım listesi çoğu aracın full donanımından fazladır.
üretimi 2009 da bittiği için piyasası sadece bilenlerden oluşuyor. haliyle daha temiz araçlar

buna ek olarak yeni toyota corolla da şık bir araç
toyota bu araç için özel türkiye paketi tarzı birşey yaptı
1.33 atmosferik benzinli motor ve standart ama biraz dolu donanım paketi hazrladı.
iç tarafta döşeme için 2. rengi seçmek ücretsiz.
bu araç da çok satıyor ve alanlar gayet memnun. 56 bin tl civarında satılıyor bu haliyle .
Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim ilk aracım 2008 1.4 benzinli ford fiesta idi güç olarak yetersiz geldi uzun yolda yokuşda. şimdi daha güçlü araç düşünüyorum geçen seat toledo kiraladım otomatik start stop yokuş kalkış sürüş keyfi uyandırdı ama megane 3 e göre seat tatmin etmedi güven vermedi nedense. birde 1.0 1.2 önermişsiniz güçsüz kalmaz mı onlar. son 1 şey de dizel araçlar daha mı güçlü torkları benzinliye göre yüksek. saygılarımla

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim ilk aracım 2008 1.4 benzinli ford fiesta idi güç olarak yetersiz geldi uzun yolda yokuşda. şimdi daha güçlü araç düşünüyorum geçen seat toledo kiraladım otomatik start stop yokuş kalkış sürüş keyfi uyandırdı ama megane 3 e göre seat tatmin etmedi güven vermedi nedense. birde 1.0 1.2 önermişsiniz güçsüz kalmaz mı onlar. son 1 şey de dizel araçlar daha mı güçlü torkları benzinliye göre yüksek. saygılarımla
Dizel arabada tork daha yüksektir Ondan daha fazladır benzin dahada performanlıdır ancak modelden modele değişir fazla tartışılır büyük bi polemik başlar :) performans ve macera arıyosan 2005 kasa Bmw 520 i al az yaksın çok kaçsın dersen passat Hb tip bakıyosan golf al

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255

otomobiller için önemli olan turbolu olup olmaması.
aslında hepsi aşağı yukarı aynı gücü üretiyor.
turbo olduğunda güce daha düşük devirde erişebiliyorsun.
buda şehir içinde hızlı hareket etmene olanak sağlıyor.

turbonun da kendine göre kötü yanları var.
en önceliklisi hassas olması. hor kullanmaya yüksek devirlerde zorlamaya gelmiyor.
temiz kullandığında 500 bin km sorunsuz gidebiliyorsun ama hor kullanınca 70 binde bozulan turbolar çok görülüyor.
dolayısıyla 2. elde yüksek km sini alma derler genelde.
bozulduğunda da 3 bin tl den başlayan masraflar söz konusu. rakam markaya göre çok yükseliyor.

bahsettiğim 1.0 ve 1.2 motorlar da turbolu ama benzinli. daha yeni nesil motorlar. aynı güç hissini verirler.
grafiksel olarak karşılaştırmasın da şöyle
1421500d1443665620-vw-polo-tsi-tdi-simulated-comparison-torque-power-wheels-tsi-tdi-speed-vs-power-gears.jpg