4000 TL Civarı Laptop Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

oguzhanyldzhn01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay içerisinde oyun odaklı laptop almayı düşünüyorum. Masaüstü bilgisayarımdan aktif olarak pubg oynuyorum ve okuduğum ilde yurtta kalıyorum. O yüzden gaming laptop lazım. Piyasayı araştırıyorum ama laptop konusunda baya bir geri kalmışım. Ömrüm toplama pclerde geçti. Şimdi araştırmaya mı üşendim desem, baktıkça kafam mı karışıyor desem bir türlü hangi monsterı almam gerektiğine karar veremedim. SSD farkı var evet, ama benim önceliğim ekran kartı. SSD zannımca büyük eksiklik değil ama karar veremedim. Şunu belirtelim ki bütçem max 4.200. Buraya bir kaç örnek model ekliyorum. Varsa 4.200'e daha iyisi oyun için daha kullanışlısı bana bir yardımcı olun. Kafam felaket karıştı. Öncelikli amacım GTX 1050Ti ama yinede diğer fikirlere de açığım.

Fiyatı 4.000 Lira GTX 1050 ABRA A5 V11.1
Fiyatı 4.000 Lira GTX 1050Ti Abra A5 V9.2.3
Fiyatı 4.000 Lira GTX 1050 Abra A5 V13.1.1
Fiyatı 4.200 Lira GTX 1050Ti Abra A5 V9.2 15.6
Fiyatı tekrardan 4.000 lira GTX 1050Ti Abra A5 V9.3

Yukarıya kendi farkettiğim farkları unutursam dönüp bakmak için yazıyorum.
Siz değerli dostlar bana bir yardımcı olun. Amacım paso oyun oynamak :) Hangisi benim için faydalı olur. Zaten kendisi hayli sıcak olan Adana da yaşamaktayım.
Isınma sorunu yaşayan kullanan felan varsa beni haberdar etsinler.

Ayrıca 16 GB modelin fiyatı 16 mayıs günü 4.200 imiş. Bir arkadaş bu modeli soruyordu. Aldıysa bana bir fikir verebilir mi?
Abra A5 v9.2.2

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay içerisinde oyun odaklı laptop almayı düşünüyorum. Masaüstü bilgisayarımdan aktif olarak pubg oynuyorum ve okuduğum ilde yurtta kalıyorum. O yüzden gaming laptop lazım. Piyasayı araştırıyorum ama laptop konusunda baya bir geri kalmışım. Ömrüm toplama pclerde geçti. Şimdi araştırmaya mı üşendim desem, baktıkça kafam mı karışıyor desem bir türlü hangi monsterı almam gerektiğine karar veremedim. SSD farkı var evet, ama benim önceliğim ekran kartı. SSD zannımca büyük eksiklik değil ama karar veremedim. Şunu belirtelim ki bütçem max 4.200. Buraya bir kaç örnek model ekliyorum. Varsa 4.200'e daha iyisi oyun için daha kullanışlısı bana bir yardımcı olun. Kafam felaket karıştı. Öncelikli amacım GTX 1050Ti ama yinede diğer fikirlere de açığım.

Fiyatı 4.000 Lira GTX 1050 ABRA A5 V11.1
Fiyatı 4.000 Lira GTX 1050Ti Abra A5 V9.2.3
Fiyatı 4.000 Lira GTX 1050 Abra A5 V13.1.1
Fiyatı 4.200 Lira GTX 1050Ti Abra A5 V9.2 15.6
Fiyatı tekrardan 4.000 lira GTX 1050Ti Abra A5 V9.3

Yukarıya kendi farkettiğim farkları unutursam dönüp bakmak için yazıyorum.
Siz değerli dostlar bana bir yardımcı olun. Amacım paso oyun oynamak :) Hangisi benim için faydalı olur. Zaten kendisi hayli sıcak olan Adana da yaşamaktayım.
Isınma sorunu yaşayan kullanan felan varsa beni haberdar etsinler.

Ayrıca 16 GB modelin fiyatı 16 mayıs günü 4.200 imiş. Bir arkadaş bu modeli soruyordu. Aldıysa bana bir fikir verebilir mi?
Abra A5 v9.2.2
Monster abra alma. Soğutması iyi değil. Kasası iyi değil. Tulpar al alıyosan Monster. Dell 7577'ye bak.

oguzhanyldzhn01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiyata bakarsak Dellin ne avantajı var? Mesela casper almak yerine toshiba alırım. Gerekirse ekran kartı düzeyinden fedakarlık ederim. Sağlamdır ömürlük kullanırım. Delli biliyorum ama hiç kullanmadım. Sizin fikrinizce monster malzeme kalitesinden mi kaçıyor?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Fiyata bakarsak Dellin ne avantajı var? Mesela casper almak yerine toshiba alırım. Gerekirse ekran kartı düzeyinden fedakarlık ederim. Sağlamdır ömürlük kullanırım. Delli biliyorum ama hiç kullanmadım. Sizin fikrinizce monster malzeme kalitesinden mi kaçıyor?
Tulpar için değilde Abra için söylemek doğru bunu evet.

Mellinsane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Laptop gördüm geldim.Gençler gözünüzü seveyim 4000 liraya laptop mu olur oyun oynicaksanız gidin OEM bölümüne.Laptop gerçekten büyük sıkıntı...Laptop dediğin 1500 lira falan olur alır işe okula götürürsün google girersin en fazla.Yazılımcıysan ona göre bişey alırsın ama 4k bi laptopa ve-ril-mez.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Laptop gördüm geldim.Gençler gözünüzü seveyim 4000 liraya laptop mu olur oyun oynicaksanız gidin OEM bölümüne.Laptop gerçekten büyük sıkıntı...Laptop dediğin 1500 lira falan olur alır işe okula götürürsün google girersin en fazla.Yazılımcıysan ona göre bişey alırsın ama 4k bi laptopa ve-ril-mez.
O senin fikrin. İnsanlar seyahat ediyo oradan oraya gidiyo oyun oynamak istiyo. Onun imdadına koşuyo işte bu ve-ril-mez'ler.

Mellinsane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O senin fikrin. İnsanlar seyahat ediyo oradan oraya gidiyo oyun oynamak istiyo. Onun imdadına koşuyo işte bu ve-ril-mez'ler.
Herkes kendi bilir.2 sindede uzun yıllar oynadım oynuyorum kişisel tecrübemi söylüyorum. Ama laptop alınıyosada türkiyeden almamalarını tavsiye ederim alcakların.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Herkes kendi bilir.2 sindede uzun yıllar oynadım oynuyorum kişisel tecrübemi söylüyorum. Ama laptop alınıyosada türkiyeden almamalarını tavsiye ederim alcakların.
Yurtdışından alsanda gümrüğe takılıyor vergi ödüyorsun aynı fiyata geliyor.

oguzhanyldzhn01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye'nin şu şartları içerisin de 4.000 lira çok para gelmiyor. Sene içerisinde en az 10 kere yer değiştiriyorum. Zaten kuvvetli bir masaüstüne sahibim. İhtiyacım laptop. İş görür bir laptop en düşük 3.000 malesef :)

LeventProGmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim sen bırak 4000'i şu an efsane olan ve sadece 2000 TL olan Sony marka bilgisayarlar var git gez ama kesinlikle Sony al.

Son mesajlar