4000 TL Bütçe İle Bilgisayar Toplama (Yardım)

Bu konuyu okuyanlar

OnuncuTorun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Şu anda elimde özellikleri hiçte kötü sayılmayacak bir laptop var fakat ciddi anlamda kasma sorunları yaşıyorum oyun falan hiç oynatmıyor zaten. Öncelikle şunu belirteyim webmaster olduğum için günümün çok fazla bir kısmı bilgisayarda geçiyor bu sebeple ciddi anlamda hiç kasma sorunu yaşamayacağım oyun oynamak istediğimde de en yüksek grafiklerde yine hiç kasma olmadan oynayacağım bir bilgisayar toplamak istiyorum. Bütçem başlıkta da belirttiğim gibi 4000 TL özel durumlarda 4500'e kadar çıkabilirim.

Az çok ilgili olduğum için işlemci, ram vb. hakkında bilgim var fakat yinede buradakilerin benden daha iyisini bildiklerine eminim. Sorularımı aşağıda yazdım.

1.) Sizce bilgisayar mı toplayayım yoksa hazır mı alayım? Kimi hazır olduğunda markalar parçaları toptan aldığından daha ucuza gelir diyor kimi toplama daha ucuz diyor kararsız kaldım.
2.) Vatan bilgisayar vb. yerler ciddi anlamda kazık en basitinden Logitech G30 almak istedim vatan'da 700 TL olan bu kulaklığı amazondan 260 TL'ye alabildim. Bu sebepten parçaları ucuz temin edebileceğim başka yerler var mıdır?
3.) Ekran kartı, ana kart vb. hiç ilgim olmayan şeyler, nasıl bir ana kart ve ekran kartı almalıyım öneride bulunur musunuz?
4.) Aşağı yukarı istediğim özellikleri yazdım buna benzer bir özellik listesi çıkarabilirseniz sevinirim.

i7 serisi işlemci (4770 - 4790 arası olabilir diye düşünüyorum)
16 GB Ram (4x4)
240 GB SSD + 1 TB HDD
Ekran kartı hakkında bir fikrim yok ama en iyi oyunları bile yüksek performansta oynatabilecek iyi bir ekran kartı arıyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

OnuncuTorun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Hocam sistem güzel gibi fakat ekran kartı sizce nvidia olsa daha iyi olmaz mıydı? Verdiğiniz ekran kartı iyi mi? Birde bu şekilde bir sistem için nasıl bir soğutma sistemi gerekir?

GTX780 R9 290 göre daha pahalı, R9 290 çoğu oyunda GTX780'den daha iyi performans veriyor. GTX780 alacak kadar bütçeniz varsa R9 290X tercih edin, Çok daha performanslı.

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=103131

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx7...ia-geforce-dx111-ekran-karti.html#genel-bakis

GTX780'nin bu modelini kullanıyorum, Piyasadaki en iyi GTX780'lardan biri. Aldığım dönemde R9 290 yoktu olsaydı fiyat performans açısından tercihim R9 290 olurdu.

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx7...-384bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti.html

OnuncuTorun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlar için teşekkürler. 4790 işlemci yeterli olur mu yoksa daha iyi bir modele yönelmem gerekli mi? Yüksek bir tutara toplayacağım bu bilgisayarı uzun süre kullanmak istiyorum.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Yorumlar için teşekkürler. 4790 işlemci yeterli olur mu yoksa daha iyi bir modele yönelmem gerekli mi? Yüksek bir tutara toplayacağım bu bilgisayarı uzun süre kullanmak istiyorum.

4790 oyunlar ve diğer uygulamalar için fazlası ile yeterli. Önerdiğim sistem ile oyunları 2 yıl ultra ayarlar da rahatlıkla oynarsınız. 5 yıl rahat götürür.

OnuncuTorun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=407515]OnuncuTorun[/MENTION] stok soğutucu ile 4790k kullanmayın hatta stok soğutucu ile hiç bir işlemciyi kullanmayın hava soğutma olarak cooler master tpc 812 v2 yeterli olacaktır ama benim görüşüm 4690k alıp ekran kartını daha iyi almanız

OnuncuTorun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S

SDN Okuru

SDN Okuru
ne yapıp edip gtx 980 almaya bakın işlemciden kısın ama gtx 980 alın

Hocam o ekran kartı bana fazla gibi. Yani çotka oyun müptelası değilim ara sıra oynuyorum. Hem nvidia önermedi çoğu tanıdığım söylediğiniz ekran kartı nvidia.

OnuncuTorun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne yapıp edip gtx 980 almaya bakın işlemciden kısın ama gtx 980 alın
Hocam o ekran kartı bana fazla gibi. Yani çotka oyun müptelası değilim ara sıra oynuyorum. Hem nvidia önermedi çoğu tanıdığım söylediğiniz ekran kartı nvidia.

OnuncuTorun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
290x almaya karar verdim. Bir tanıdıktan uygun fiyata ayarlayacağım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

290x almaya karar verdim. Bir tanıdıktan uygun fiyata ayarlayacağım.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47

OnuncuTorun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu donanım iyi midir? Yarın almaya başlayacağım.

huseyinberkozel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doğrudur oyun konusunda biraz sıkıntısı var ama suan bir cok firma artık mac oyunlari cıkartmaya basladi macin ekran kartı olan modellerinden alip içine windowsla beraber kullanabilirsin

OnuncuTorun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerek yok hocam ben söylediğim şekilde bilgisayar toplamak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

KirmiziDomates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.Hocam hazır sistem düşünürseniz eğer bir göz atın derim.Cihazların hepsi sıvı soğutma,gainward ekran kartları,fractal design kasalar ve psu ları var.Yeni bir firma seçenek olabilir sizede http://phoenix.com.tr/

Unconscionable

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum bence 4000 TL tek seferde vermek yerine 2-2,5 civari birseyler topla zamanla upgrade yaparak(500 lirayi gecmez senede bir felan) daha guncel,yeni teknolojiye uygun bir bilgisayarin olur diye dusunuyorum.