40 Bin Öğretmen, 20 Bin Polis Alınacak

llavinya

Dekan
Reaksiyon puanı
92
40 Bin Öğretmen, 20 Bin Polis Alınacak

Başbakan Erdoğan'ın haftasonu gündeme getirdiği memur alımı ile ilgili detayları Maliye Bakanı: İlk etapta 40 bin öğretmen, 20 bin polis alınacak.

67a092c6-9128-41d4-bf98-52e38316441e-444x333.jpg

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta sonu gündeme getirdiği kamuya personel alımına ilişkin açıklamalar yaptı. "Bizim önceliğimiz eğitimdir, kayıtdışı ile mücadeledir, sağlıktır, güvenliktir." diyen Şimşek, şimdilik beklenen rakamları açıkladı. Şimşek şöyle dedi:
"Milli Eğitim Bakanlığımızın öğretmen ihtiyacını karşılamak için çalışma yapıldı orada 40 bin kişilik bir çalışma söz konusu, ikinci olarak tabii ki bizim için güvenlik de önemli o nedenle İçişleri Bakanlığımızın personel talebi vardı, 20 bin tane polis alımı konusunda."
Milli Eğitim Bakanlığı’nın talebi üzerine, alınacak öğretmenlerin ağırlıklı olarak kadrolu olacağını da vurgulayan Maliye Bakanı, bu çalışmaların orta vadeli mali programa göre yapıldığının altını çizdi.
Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda istihdam edilecek denetim elemanı alımı ile ilgili de bir çalışma yapılıyor. Şimşek, denetim alımı konusunda personel rejiminin getirdiği kısıtlamaları kaldırdıklarını, denetim elemanları üzerinde bir sınır olmadığını söyledi.
Bu arada doktor ve hemşire ihtiyacının karşılanması ile ilgili de çalışmalar gündemde.

Kaynak

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Öğretmenler yaşadı :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629