Soru 4 gb rami 8 gb ram ile değiştirsem arada nasıl bir fark olur

Bu konuyu okuyanlar

kaan uzpeder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar öncellikle umarım güzel bir gün geçiriyorsunuzdur benim giriş seviyesi bir laptopum var sadece Minecraft oynuyorum Valorant Csgo tarzı oyunları denedim donma falan yaptı günlük işlerde de 4 gb ram yetmemeye başladı chrome kullanırken bile çok fazla sekmeyi açmayı seviyorum kapatmayı da sevmiyorum lazım oluyor o sekmeler ama ramim az olduğu için o sekmeler bana sıkıntı çıkarıyor birde Minecraft oynarken fps düşüklükleri ve son sürümü oynatmıyor iyi bir sistemim yok bende biliyorum bunu ama kafamda şöyle bir düşünce var 4 gb olan ramimi 8 gb a yükseltsem sizce nasıl olur günlük kullanımda laptop rahatlar mı nasıl bir fark olur bunu yapmama değer mi cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum sistem özelliklerim de şunlar

amd a9-9425 3.10ghz işlemci
radeon 530 2gb ekran kartı
ddr4 4 gb 2133mhz ram

bu rami 8 gb olarak değiştirsem sistem rahatlar mı

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
İşlemciye binen yük %30 azalır. Sistem daha stabil ve rahat çalışır. Oyun vs gibi şeylerde ekran kartı ile alakalı yetersizlik durumunda çözüm olmaz ancak işlemciyi rahatlatacağı için işlemcinin kapasitesini daha iyi kullanmasını sağlar ve işlemciye fazla yük binmeyeceği için ısınma sorununu da bir nebze azaltır. Zira RAM 'lerde ısınma sorunu yoktur ama işlemcide vardır
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatta sen ona bir de SSD takarsan tadından yenmez :)

kaan uzpeder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemciye binen yük %30 azalır. Sistem daha stabil ve rahat çalışır. Oyun vs gibi şeylerde ekran kartı ile alakalı yetersizlik durumunda çözüm olmaz ancak işlemciyi rahatlatacağı için işlemcinin kapasitesini daha iyi kullanmasını sağlar ve işlemciye fazla yük binmeyeceği için ısınma sorununu da bir nebze azaltır. Zira RAM 'lerde ısınma sorunu yoktur ama işlemcide vardır

ssd var zaten içinde çok teşekkür ederim cevabın için

bir şey daha sormak istiyorum 8 gb ram yaptıktan sonra win11 e geçsen bir sorun yaşarmıyım

Son düzenleme:

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Yaşarsın win11 e ben kendi bilgisayarımda bile geçmiyorum birçok sorunu var win10 iyidir