4 Gb ddr3 1333 Mhz Ram Uyumlu mudur?

Bu konuyu okuyanlar

Recepkasım

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben yeni ram almak istiyorum. Öncelikli sorum cpu-z programında 667 mhz yazıyor, araştırdığım kadarıyla bunu ikiyle çarpıyoruz, yani 1333 mhz ediyor. Bu bilgi doğru mu? İkinci sorum, yine 4 gb ddr3 1333 mhz ram alsam herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım. Yani uyar mı? Bu ram'i düşünüyorum. Hi-Level 4GB 1333MHz DDR3 Soğutuculu Ram (HLV-PC10600D3/4G) Fiyatı

Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz?
BDPWMv.png

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Hocam aynı konuyu bende açtım bu konudan anlayan pek yok ve evet o sayıyı ikiye katlıyorlar RAM konusunda hi level yerine kingston araştırın.

kiminnesi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar ben yeni ram almak istiyorum. Öncelikli sorum cpu-z programında 667 mhz yazıyor, araştırdığım kadarıyla bunu ikiyle çarpıyoruz, yani 1333 mhz ediyor. Bu bilgi doğru mu? İkinci sorum, yine 4 gb ddr3 1333 mhz ram alsam herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım. Yani uyar mı? Bu ram'i düşünüyorum. Hi-Level 4GB 1333MHz DDR3 Soğutuculu Ram (HLV-PC10600D3/4G) Fiyatı

Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz?
BDPWMv.png
Evet doğru ve uyumlu. Eğer bütçeni biraz daha arttırabilirsen önerim budur: http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-4gb-hyperx-savage-red-ddr3-1600mhz-cl9-pc-ram.html

Recepkasım

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam verdiğin link 1600 mhz bende ki ram 1333 mhz, ikisi uyum sağlayacak mı?

kiminnesi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hocam verdiğin link 1600 mhz bende ki ram 1333 mhz, ikisi uyum sağlayacak mı?
Uyum sağlayacaktır. O anakartınla alakalı bi durum. Anakartın 1333 mhz ise 1600 mhz'lik ram'i 1333 mhz frekansına düşürecektir. Bişey farketmeyecek yani.

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Merhabalar bilgisayar teknisyeniyim ve sizlerden rica ediyorum lütfen bilgisizce yanlış yönlendirmelerde bulunmayalım.

Evet Recepkasım cihazınızda bulunan ram 1333Mhz DDR3 CL10 4GB. Tam olarak istediğiniz nedir.Söylerseniz eğer yardımcı olabilirim.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Merhabalar bilgisayar teknisyeniyim ve sizlerden rica ediyorum lütfen bilgisizce yanlış yönlendirmelerde bulunmayalım.

Evet Recepkasım cihazınızda bulunan ram 1333Mhz DDR3 CL10 4GB. Tam olarak istediğiniz nedir.Söylerseniz eğer yardımcı olabilirim.
Burada nerede var yanliş yonlendirme açıkçası ben göremedim ?

kiminnesi

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Herhangi bir yanlış yönlendirmede bulunmuyorum. Ayrıca arkadaşa 1600 mhz'lik ram önermemin nedeni soğutuculu olmasıdır. Kingston markasının 4gb 1333 mhz'lik sogutuculu ram'i bulunmamakta. Böyle davranarak bilgisiz olan sen oluyorsun.

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Evet doğru ve uyumlu. Eğer bütçeni biraz daha arttırabilirsen önerim budur: Kingston 4GB Hyperx Savage RED DDR3 1600MHz CL9 PC Ram - Vatan Bilgisayar

Öncelik olarak verdiğiniz ram notebook değil.Diğer bir husus notebooklarda ram soğutucu gerekmiyor.
Ben sizleri azarlayıp dalga geçme niyetiyle bir söylemde bulunmadım.Lakin sizler şu yaptığınız ile muhatap alınacak insanlar olmadığınızı göstermişsiniz.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Burada nerede var yanliş yonlendirme açıkçası ben göremedim ?

Sizde gördünüz mü yanlış yönlendirmeyi kardeşim.

Burada amacımız yardımcı olmak, her biraz bilgi sahibi olan arkadaşlar akıllarında olanı söyler ise kimse kimseye yardımcı olamaz.

Recepkasım

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam yeni bir ram alacağım, çok çeşit ram bulunmakta siz hangisini önerirsiniz? Şuan kullandığım ram bilgilerimi yukarı da verdim. Hangi tür ram uyumluluk sağlar?

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Öncelik olarak verdiğiniz ram notebook değil.Diğer bir husus notebooklarda ram soğutucu gerekmiyor.
Ben sizleri azarlayıp dalga geçme niyetiyle bir söylemde bulunmadım.Lakin sizler şu yaptığınız ile muhatap alınacak insanlar olmadığınızı göstermişsiniz.

Burada amacımız yardımcı olmak, her biraz bilgi sahibi olan arkadaşlar akıllarında olanı söyler ise kimse kimseye yardımcı olamaz.
Konuyu açan kişi Laptop kullandığını belirtmemiş. Siz nasıl oluyor da öneri yapan kişilere böyle tavır sergileyip azarlayabiliyorsunuz?

kiminnesi

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Hocam cihazın notebook olduğunu nerden anladın ? Eğer sadece cpu-z'ye bakarak anlayabiliyosak ögrenmek isterim.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam cihazın notebook olduğunu nerden anladın ? Eğer sadece cpu-z'ye bakarak anlayabiliyosak ögrenmek isterim.
Kullanılan ram kodunu google amacyaa gir o ram'in laptop ramı olduğu ortaya çıkar.

kiminnesi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaş bol bol konu açtığından diğer konusunda bulabilirsin.
Bu konudan başka konuya bakmadım. Sırf kodun yazdığı veya notebook olduğunu belirttiği konuya bakmak zorunda değilim sanırım. Buraya yazsaydı konuyu açan arkadaş başından beri uğraşmazdık

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Her neyse arkadaşlar tartışma çıkması için yazmadım ben, konuyu amacından saptırmayalım lütfen, niyetimiz ihtiyacı olanlara yardımcı olabilmek.

Not:Ben sizlere gelip direkt olarak laf etmedim, siz beni zan altında bıraktığınız için kendimi savunmak maksadı ile yazdım.Kimseyi teknisyen olduğuma inandırmak zorunda değilim, niyetim arkadaşlara yardımcı olmaktı.Sizlere iyi günler dilerim.