4-4,5k Civarı Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Evet arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi hem aşağıda yazdığım ihtiyaçlarımı karşılayacak hem de cebimi çok yakmayacak bir telefon önerisi istiyorum. IOS ya da Android ekosisteminde telefonlar olabilir. Şu anda Galaxy S4 kullandığım için zaten tüm telefonlar çok daha iyi gelecektir ama yine de şunlar benim için önemli olacaktır:
-Youtube'da video izlemek için kaliteli bir ekran ve pil ömrü
-Instagram ve Whats'App uygulamalarında gezinmek
-Dslr taşımaya imkanım olmadığı için çok iyi işler çıkarabilecek bir kamera
Benim düşündüğüm telefonlar aşağıdaki gibi aralarından birini ya da başka bir telefonu önerebilirsiniz:
-Samsung Note 8
-Xiaomi Mi 8
-Iphone 8 Plus
-Samsung Galaxy S9 Plus

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
S pen önemliyse note 8
Değilse s9+

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Note 8 le s9 plus ın arasında fazla fark yok s9+ kamera hoparlör ve 1tık işlemci olarak üstün note 8 den
İzlediğim bir Speedtest'te ikisi de exynos işlemcili modeliydi ve note8 çok az farklarla öndeydi hocam ve s9+ ın kamerasının olduğundan daha canlı çektiğini söylüyorlar?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Galaxy S9 Plus almak çok mantıklı bir seçenek olur fakat 2 ay daha beklerseniz Galaxy Note 9 satışa çıkacak. :)

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Galaxy S9 Plus almak çok mantıklı bir seçenek olur fakat 2 ay daha beklerseniz Galaxy Note 9 satışa çıkacak. :)
Dediğim gibi şu anda S4 kullanıyorum ve günü 2 şarjla zor geçiriyorum hocam o yüzden değiştirmek istiyorum ama S9+ ın da fiyatı düşer mi onu merak ediyorum note 9 çıkınca

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Dediğim gibi şu anda S4 kullanıyorum ve günü 2 şarjla zor geçiriyorum hocam o yüzden değiştirmek istiyorum ama S9+ ın da fiyatı düşer mi onu merak ediyorum note 9 çıkınca
4000TL'ye iniş yaşanabilir ciddi bir düşüş söz konusu olmaz.

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
tek sıkıntım ciddi anlamda yukarıda yazdığım ihtiyaçlarımı karşılayabilir mi sonuçta 4300 tl yi kimse çöpe atmak istemez

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
tek sıkıntım şu anda ciddi anlamda yukarıda yazdığım ihtiyaçlarımı karşılayabilir mi sonuçta 4300 tl yi kimse çöpe atmak istemez
Niye karşılamasın ki?
Yepyeni harika bir amiral gemisi.
En üst düzey donanım, kamera yetenekleri performansı, Bluetooth 5.0, Ip68 sertifikası, Sd kart desteği ve 3.5mm jak girişinin halada var olması büyük bir avantaj.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
2 şarjlamı? iyi vallaha ben günde en az 4 kez takıyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

Niye karşılamasın ki?
En üst düzey donanım, kamera yetenekleri performansı, Bluetooth 5.0, Ip68 sertifikası, Sd kart desteği ve 3.5mm jak girişinin halada var olması büyük bir avantaj.
Bencede s9+ hada yeni bir cihaz

Son düzenleme:

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
2 şarjlamı? iyi vallaha ben günde en az 4 kez takıyorum
Şarj aletiyle gezer oldum hocam :) siz hangi telefonu kullanıyorsunuz ki

Niye karşılamasın ki?
Haklısınız hocam aynı şeylerin note8 de de olması , spen + büyük ekran kafamı karıştırıyor ama tablet gibi telefonla da gezmek istemiyorum

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Şarj aletiyle gezer oldum hocam :) siz hangi telefonu kullanıyorsunuz ki

Haklısınız hocam aynı şeylerin note8 de de olması , spen + büyük ekran kafamı karıştırıyor ama tablet gibi telefonla da gezmek istemiyorum
Lg k10 adında bir tarihi eser kullanıyorum

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ben note 8 alırdım s9 plus iyi güzelde note serisi daha tutarlı çalışıyo zaten s9 plusla note 8 arasında işlemci ve dolby atmos hoparlör haricinde gözle görülür bi fark yok note 8 in kamerasıda harika işler çıkartıyor s pen ide verimli bi şekilde kullanabilirsen tadından yenmez

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Bence burada düşünmeye bile gerek yok. S9+ alınıp geçilmeli ha kamera için biraz daha farklı bir şeyler isterseniz p20 pro da olabilir ancak p20 pronun işlemcisi s9+tan daha kötü onu da unutmamak gerek.

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Bence burada düşünmeye bile gerek yok. S9+ alınıp geçilmeli ha kamera için biraz daha farklı bir şeyler isterseniz p20 pro da olabilir ancak p20 pronun işlemcisi s9+tan daha kötü onu da unutmamak gerek.
Peki hocam yaklaşık 3 4 yıl güncel kalacak bir telefon istiyorum S9+ güncelleme desteği ne zaman kesilir ve neden note serisini önermediniz?

Ben note 8 alırdım s9 plus iyi güzelde note serisi daha tutarlı çalışıyo zaten s9 plusla note 8 arasında işlemci ve dolby atmos hoparlör haricinde gözle görülür bi fark yok note 8 in kamerasıda harika işler çıkartıyor s pen ide verimli bi şekilde kullanabilirsen tadından yenmez
Note 9 çıkınca ciddi bir değer kaybı yaşar mıyım diye düşünüyorum hocam

Son düzenleme:

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
S9+ 2 android guncellemesi alir. Bence note 9u bekleyin.

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
S9+ 2 android guncellemesi alir. Bence note 9u bekleyin.
Şimdi note 8 4.5k iken note 9 bütçemi aşabilir diye düşünüyorum

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
paran bütün telefonlara yetiyor ki hangisi hoşuna gidiyorsa yada bütçenle maksimum en iyi ne alınabiliyorsa onu alacaksın..

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
paran bütün telefonlara yetiyor ki hangisi hoşuna gidiyorsa yada bütçenle maksimum en iyi ne alınabiliyorsa onu alacaksın..
Hocam işte ben de bütçemle en iyi neyi alabilirim diye tavsiye istemiştim

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Peki hocam yaklaşık 3 4 yıl güncel kalacak bir telefon istiyorum S9+ güncelleme desteği ne zaman kesilir ve neden note serisini önermediniz?

Note 9 çıkınca ciddi bir değer kaybı yaşar mıyım diye düşünüyorum hocam
Yok hocam note 8 piyasada sağlam sükse yaptı şuan s7 edge çıkalı 2 yıl olmasına rağmen hala alıp kullananlar var ki şuanda note 8 biraz pahalı satılıyor note 9 çıkınca ciddi yüksek bi fiyatla piyasaya girecek eğer note 8 inde fiyatları düşerse çoğu note 8 e yönelecek

Tugay27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Tasarimi hangisi daha cok hoşuna gidiyorsa onu alabilirsin.Listendeki telefonlar cok iyi telefonlar, işlemcileri olsun kameraları olsun hepsi tatmin eder seni.Bu telefonlar seni rahat 2-3 sene götürür.S9+ derim.

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
S9+ ile note 9 arasında kalem dışında bir fark olmayacak bence. Ayrıca ikisinin güncellemesi de aynı zamanda kesilir 2 android güncellemesi alırlar ve bu da 4 yıl rahat götürür. Ayrıca S9+ Note 8den açıkça her konuda daha iyi. Kalem olayını abartmamak gerekiyor.

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
İlk başta kararım note 8 in tasarımının yanındandı ama note 9 un çıkacak olması beni tereddütte bıraktı ve sanırım s9+ düşüneceğim