4.3 güncellemesi

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Sony'e de Süpürge topuzu atma zamanı geldi artık kaç aydır güncelleme vermedi arkadaşlara. :D

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar Sony güncelleme konusunda çok sıkıntılı. Yazılım tarafı çok iyi değil. Xperia Neo V'de de donanım tarafının da kötü olduğunu gördüm. Tamam cihaz yavaş olsun ama boyası da dökülmesin bir zahmet.

DethcoreBreak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet eski telefonları sorunlu ama yeni tasarımlarında herhangi bir sıkıntı yok güncelleme haricinde.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Evet eski telefonları sorunlu ama yeni tasarımlarında herhangi bir sıkıntı yok güncelleme haricinde.
Yoo güncellemede de bir sorunu yok?
Z serisiyle beraber o sorunu aştı samsung gibi 1 ay önceden sorunlu güncelleme göndermek yerine baştan aşağı test edip hatasız güncelleme gönderiyorlar böyle olması daha iyi değil mi

DethcoreBreak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yoo güncellemede de bir sorunu yok?
Z serisiyle beraber o sorunu aştı samsung gibi 1 ay önceden sorunlu güncelleme göndermek yerine baştan aşağı test edip hatasız güncelleme gönderiyorlar böyle olması daha iyi değil mi

Hatasız mı? Xperia L'ye gelen güncellemeyle kamera modları bozuldu ve daha bir çok sıkıntı yaşadı kullanıcılar. Sony sıkıntısız falan göndermiyor. Samsungla zaten karşılaştırmak istemiyorum at çöpe gitsin de Sony güncelleme diğerlerine göre daha yavaş kalıyor. Tamam yavaş olsun fakat sağlam gelsin diyorsun ama o da yok bak hocam tüm forumlara xperia l kullanıcıları isyanda. Ama umarım düzelirler. Yine de Sony'ciyim böyle klas ve estetik tasarımı bir güncelleme yüzünden plastiklerle değişmem. :thumbup1:

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Hatasız mı? Xperia L'ye gelen güncellemeyle kamera modları bozuldu ve daha bir çok sıkıntı yaşadı kullanıcılar. Sony sıkıntısız falan göndermiyor. Samsungla zaten karşılaştırmak istemiyorum at çöpe gitsin de Sony güncelleme diğerlerine göre daha yavaş kalıyor. Tamam yavaş olsun fakat sağlam gelsin diyorsun ama o da yok bak hocam tüm forumlara xperia l kullanıcıları isyanda. Ama umarım düzelirler. Yine de Sony'ciyim böyle klas ve estetik tasarımı bir güncelleme yüzünden plastiklerle değişmem. :thumbup1:
Sony zaten bir düzeltme güncellemesi göndermek için sertifika aldı xperia l için yani haberleri var şu aralar zaten onun güncellemesi bide 4.3 ün güncellemesiyle uğraşıyorlar :)
http://www.xperiablog.net/2013/12/06/bug-fixing-xperia-l-firmware-update-certified-15-3-a-0-27/
Bu da bak sertifikanın resmi yani Sony kolay kolay yarıyolda bırakmaz hocam :)
Xperia Zde de bu tür sorunlar vardı başta mesela 2 tür panelle üretiliyordu. Sharp ve JDC . Sharpın kullanıldığı ekranlar bariz fark atıyordu. JDC lere güncelleme göndere göndere düzelte düzelte aynı ayara getirdiler ekranı bunun yanında kamerada blurlu çekiyordu hepsi düzeldi arayüzdeki kasmalar vs.
Hatta kamerası Z1 çıktığında Z daha iyi çekiyordu başlarda o kadar güçlendirdilerki :)
Z1 son 2-3 güncelleme ile yavaş yavaş G lensin hakkını vermeye başladı
4.3 - 4.4 ile daha da iyileşmeler olacaktır.
Uzun lafın kısası düzeltirler hocam :) Birde sanırım dil desteği ile alakalı diye biliyorum Xperia L deki sorunlar Türkçe ile 2-3 dil haricinde kamerada bir sorun yok sanırım.
İngilizce yapınca dil ayarını sıkıntı olmyor diye okudum birkaç yerde kendim bakmadım ama .
Sizdeki sorunda sadece kamerada mı ?

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260

L de sıkıntı oldu doğru ama burdaki asıl mevzu 4.3 güncellemesi. Z kullanıcılarına sor anlarsın ne demek istediğimi ;)

DethcoreBreak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
L de sıkıntı oldu doğru ama burdaki asıl mevzu 4.3 güncellemesi. Z kullanıcılarına sor anlarsın ne demek istediğimi ;)

Yok olay o değil arkadaş sorunsuz demiş de benim L nin düzenlemeye gireceği hakkında bilgim yoktu yoksa Sony zaten candır mesajımda da yeterinde övdüm :lol:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sony zaten bir düzeltme güncellemesi göndermek için sertifika aldı xperia l için yani haberleri var şu aralar zaten onun güncellemesi bide 4.3 ün güncellemesiyle uğraşıyorlar :)
http://www.xperiablog.net/2013/12/06/bug-fixing-xperia-l-firmware-update-certified-15-3-a-0-27/
Bu da bak sertifikanın resmi yani Sony kolay kolay yarıyolda bırakmaz hocam :)
Xperia Zde de bu tür sorunlar vardı başta mesela 2 tür panelle üretiliyordu. Sharp ve JDC . Sharpın kullanıldığı ekranlar bariz fark atıyordu. JDC lere güncelleme göndere göndere düzelte düzelte aynı ayara getirdiler ekranı bunun yanında kamerada blurlu çekiyordu hepsi düzeldi arayüzdeki kasmalar vs.
Hatta kamerası Z1 çıktığında Z daha iyi çekiyordu başlarda o kadar güçlendirdilerki :)
Z1 son 2-3 güncelleme ile yavaş yavaş G lensin hakkını vermeye başladı
4.3 - 4.4 ile daha da iyileşmeler olacaktır.
Uzun lafın kısası düzeltirler hocam :) Birde sanırım dil desteği ile alakalı diye biliyorum Xperia L deki sorunlar Türkçe ile 2-3 dil haricinde kamerada bir sorun yok sanırım.
İngilizce yapınca dil ayarını sıkıntı olmyor diye okudum birkaç yerde kendim bakmadım ama .
Sizdeki sorunda sadece kamerada mı ?

Hocam ben SP kullanıyorum ve 4.3 için deli gibi sabırsızlanmaktayım hala gelmedi Sony doğum günü hediyem olarak 4.3 ü vermeli :D

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Yok olay o değil arkadaş sorunsuz demiş de benim L nin düzenlemeye gireceği hakkında bilgim yoktu yoksa Sony zaten candır mesajımda da yeterinde övdüm :lol:

Hocam ben SP kullanıyorum ve 4.3 için deli gibi sabırsızlanmaktayım hala gelmedi Sony doğum günü hediyem olarak 4.3 ü vermeli :D
İnş bende bekliyorum =)

DethcoreBreak

Asistan
Reaksiyon puanı
0

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Kitkat projesine Sp yi katarak ayrı bir mutluluk verdi zaten sağolsun Sony kardeş :D

bu arada Sp ye uygun güzel wallpaperlar arıyorum ama bir türlü adam akıllı wallpaper bulamadım ben siz ne kullanıyorsunuz örnek olarak?
Z1 in walperer ını kullanıyorum şu mor mavi duman fln olan :D
Sınavlarımız var üniversitede pek daha kurcalayamadım o walperer işlerini hocam bulursam mesajdan gönderirim birkaç tane var aklımda :)

DethcoreBreak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Z1 in walperer ını kullanıyorum şu mor mavi duman fln olan :D
Sınavlarımız var üniversitede pek daha kurcalayamadım o walperer işlerini hocam bulursam mesajdan gönderirim birkaç tane var aklımda :)

Z1inkini nereden buldun da kullanıyorsun yahu :-D

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Biz de 4.4.2 yi aldık :p neyse

jJFYXLNl.png

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Guncelleme konusunda artık Htc bir numara gibi. Hem erken veriyor vermese bile en azından sorunsuz. Daha hiç bi zaman sorun çıktığını dondugunu kastgni görmedim stabil olmakta bi numara

DethcoreBreak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sony boş iş androidi nexusta kullanın

Nexusun tasarımı Benim için türkcell t40dan farksız kendi bölgene git bence sony sevmek başka bir şey sadece güncelleme yada donanım için kullanmıyoruz bu cihazları. Her forumda senden bir tane olmak zorunda mı acaba merak ettim konuyu kirletme.

Guncelleme konusunda artık Htc bir numara gibi. Hem erken veriyor vermese bile en azından sorunsuz. Daha hiç bi zaman sorun çıktığını dondugunu kastgni görmedim stabil olmakta bi numara

Evet haklı olabilirsiniz ama htc one kilidi açarken kaydırdığınızda kısmı takılarak çıkıyor basamak basamak akıcı değil.

Reaksiyon puanı
10,325
"sabret gönül, bir gün olur, bu hasret biter!" demiş, şarkılarımız...
bekliyoruz! :D