3D MKV SBS Film İle İlgili Bir Sorun

FaTaL33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar Sony Bravia KDL-NX710 FULL HD 3D LED LCD TV'ye sahibim. 3.55 CFW'li ps3'le izlemeye çalışıyorum ve ps3'ün harddiskine MKV 1080P 3D SBS film(yan yana 3D) kopyalıyorum. Showtime Media Player ile izlemeye çalışıyorum. Tv modunu Yan Yana 3D Mod'una alıyorum. ancak orijinal sony 3D gözlüğüyle izlerken görüntü bana bayağı ağır geliyor sadece bana değil 4-5 kişide daha denedik. Ayrıca yine azcık çift görüyorum. bunun bi sorun olduğunu düşünüyorum ve nasıl bu sorunu aşacağımla ilgili yardımlarınızı bekliyorum. PS3 3D ayarları ve TV 3D ayarları tam. ancak nerde hata var anlayamıyorum...

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Görüntülerin yerini değiştirmeyi denedin mi? İki ürününde Sony. Öncelikle Sony'den destek almanı tavsiye ederim.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Sağ ve Sol göze gelen görüntülerin yerini değiştirmekten bahsediyorum. Sonuçta 3D video iki ayrı 2D videodan oluşuyor.
Seçeneklerde Swap (right-left) Değiştir (sağ-sol) gibi bir şey olabilir.

Mantığın nasıl olduğunu görmek için aşağıdaki uygula.

Aşağıdaki videoyu youtube üzerinden aç. Video 10. saniyeye geldiğinde NEW FACE yazısında videoyu durdur. Yazıda kırmızı ve yeşil ayrımı belirgin şekilde gözükecek. Videonun altındaki 3D butonuna bas ve oradan Swap (right-left) seçeneğini seç. Kırmızı ve yeşillerin yer değiştirdiğini göreceksin.
http://www.youtube.com/watch?v=oqIi7MnuI9s

Video senin TV için uygun olmayabilir. Bir de bu var.

Umarım yararlı olur.

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
3D sbs modun'da tv üzerinden yan yana görüntüyü birleştirdiğinizde görüntünün gözlerinizi yorması normaldir bu filmden filme değişiklik gösterir tabi çift görme olayı da televizyonun 3d derinlik ayarı ile ilgili olabilir filmden'de kaynaklana bilir ama birden fazla 3d half sbs film deneyin bide ps3 üzerinden half sbs film izleye bilirsiniz full sbsler için blu ray player gerekmektedir.

minTOKS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop veya bilgisayarı Tv ye bağlayabilirseniz, 3d oynatıcılarla izleme imkanınız olabilir.