3d gozluk hakkında?

bortu2

Asistan
Reaksiyon puanı
7
S.a beyler benim bi sorum olacak aranızda hiç 3d sinema veya video izleyen oldumu farkı ne nasıl bişey bunun gozluklerini aldıgımızda yeterlimi yoksa 3d monitorde almamız gerekirmi en ucuz 3d gozlugu nerde bulabilirim(red cyan) goruslerinizi paylasin :)

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Sadece 3D yayın yapan bişey izlesen yeter, 3 boyutlu dvd olabilir, kanal olabilir. Uyduda şuan 3D Tv var test yayınında ona bakailirsin. Kısaca sadece 3 boyutlu gözlük gerek. Gözlüğüde teknoloji marketlerinden temin etmen olası. Fiyatıda taş çatlasın 10 liradır.

bortu2

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Sadece 3D yayın yapan bişey izlesen yeter, 3 boyutlu dvd olabilir, kanal olabilir. Uyduda şuan 3D Tv var test yayınında ona bakailirsin. Kısaca sadece 3 boyutlu gözlük gerek. Gözlüğüde teknoloji marketlerinden temin etmen olası. Fiyatıda taş çatlasın 10 liradır.

teşekkürler son bi sorum daha olcak goruntu nasıl oluyor aynı 3d tanıtım resimlerindeki gibi sanki ekrandan fırlıyomus gibimi oluyo? :D bulursam bi gozluk hemen deniycem nasıl diye cok merak ediyorm

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Ya sinemada izlersen öyle fırlıyormuş gibi olur. Ama bende gözlük seti var red-cyan magenta-green bir tanede oyunlar için var. Normal monitörde taktım eğer ortamda ışık varsa tam o hissi alamıyorsun ama mesela karanlıkta son durak 4 ü izlerken birkaç sahnesinde kafamı geri çektiğim olmuştur. Onun dışında nesneler filan 3d gözüküyor. Olay bu yani...

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
13 yaşından küçüklere tavsiye olunmaz. gerçekle sanalı ayıt edemezler. travmaya neden olabilir.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Çokda fark etmiyor. Sinemada izledim. Yapanlara göre değişiyor. Mesela Shrek çok iyidi ama Titanların savaşı pekde 3D yapamamışlardı. İzlediğine bağlı. He sen yinede ekrandan fırlıcakmış gibi hiç bekleme şuan için.

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Çokda fark etmiyor. Sinemada izledim. Yapanlara göre değişiyor. Mesela Shrek çok iyidi ama Titanların savaşı pekde 3D yapamamışlardı. İzlediğine bağlı. He sen yinede ekrandan fırlıcakmış gibi hiç bekleme şuan için.

Titanların savaşına bende gitmiştim. shrekinde reklamından gördüm güzeldi..
Reklamda yapılan 3d'ler Titanların savaşı' filminden daha güzeldi :)