3500 Liralık Laptop Önerisi

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Ssd bilgisayar hızlı açilmasını kapanmasını ona yüklediğin oyunların hızlı açılmasını filan sağlıyo. Ama hızlı derken çok hızlı düğmeye basıyosun şak açılmış çok hoş bişey.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Ssd bilgisayar hızlı açilmasını kapanmasını ona yüklediğin oyunların hızlı açılmasını filan sağlıyo. Ama hızlı derken çok hızlı düğmeye basıyosun şak açılmış çok hoş bişey.
Ama sadece bu deyil işlemleride hızlandırıyor benim bilgisayarıma en az 4 kat etki etti:)

ozinho20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama sadece bu deyil işlemleride hızlandırıyor benim bilgisayarıma en az 4 kat etki etti:)
Hocam MSI nin PE60 6QE 407 xtr de panel çin malıymış sarı ekran gözüküyomuş karanlıktayken biraz araştırdımda keyfim kaçtı

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Hocam o zaman bide delli inceleyin ama o dell bilgisayar 5400RPM yani bu demek ki ssd şart...

egemen0807

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar tecrübeli arkadaşların yorumları ve tavsiyeleri çok önemli;

Öncelikle yeni almayı düşündüğüm 2 modeli paylaşayım sizinle,

1. LENOVO IDEAPAD 510 CORE İ7 7500U 2.7GHZ-12GB RAM -1TB HDD-15.6"- 4GB-NVİDİA GT940Mx EKRAN KARTI 1920X1080 İPS EKRAN 3500 TL

2. ASUS K556UQ-DM555T i7-7500U/ 12 GB DDR4 RAM / 1 TB/ 15.6"- 2 GB NVIDIA® GeForce® 940MX 1920x1080 TN EKRAN 3.100 TL

-Arkadaşlar forumu baştan sona okudum , önceliğim hep Lenovo markadan yanaydı ama anladığım kadarıyla bazı sıkıntılar var, ekran ışık sızması , kasa ince olduğu için ısıyı çok hissettirmesi ve tuş takımının kalitesiz olması ve fanın hiç durmadan çalışması, öğrenmek istediğim bu şikayetler acaba bütün bu model Lenovolarda mevcut mudur? Bu laptopu alsam pişman olurmuyum bu fiyata bu modelden daha iyisi kalitelisi varmıdır? Son zamanlarda Lenovo kaliteyi bozdu eskisi gibi iyi değil deniliyor doğrumudur? Yani forumdaki herkes mi şikayetçi olur anlamadım bu kadar şikayet olunca gerçekten düşündürüyor beni bu model.

-Lenova modelde İPS FHD ekran , Asus modelde TN FHD ekran var , araştırdım eksileri ve artıları var ama IPS daha mantıklı geldi bana TN çok kullanışlı değil gibi ( laptop ta hiç oyun oynanmayacak ayrıca ekran kartı kaç GB olması hiç önemli değil)
bu ekran teknolojileri hakkında ne düşünüyorsunuz , forumdaki Lenovo şikayetlerden sonra aklım Asus modele kaydı fakat TN ekran olması düşündürüyor beni şuan ? Asus olup bu özelliklerde İPS FHD ekranlı modelde bulamadım .Lenovo almazsam 2. önceiğim Asus marka olacak ama TN ekran sıkıntı oldu , Asus laptoplar hakkındaki yorumlarınız önemli ve başka model tavsiyesi var mı?

-Söylediğim gibi oyun oynanmayacak sadece internette gezinme , film izleme amaçlı evde kullanılacak, bazı arkadaşlar bu kadar performanslı işlemciye gerek yok diyeceklerdir ama ben 7. nesil i7 işlemcili olmasını tercih ediyorum.Forumlardaki araştırmalarımdan kafam çok karıştı gerçekten sizin başka model önerileriniz var mıdır ?

İstenen özellikler;

-minimum 8GB RAM , 12 olsa daha iyi olur DDR4 olacak
-7. nesil i7 7500u işlemci ,i5 7200u işlemcide düşünülebilir
-1920x1080 Full HD ekran olacak mutlaka
-15.6" ekran olacak
-Freedos olmayacak ,win 10 yüklü gelecek
-Ekran kartı markası nvidia olacak (oyun oynanmayacak)
-Bütçe 3.750 TL ye kadar çıkabilirim
-Ekran da İPS öncelikli olacak TN ekran düşündürmeye başladı beni

Evet arkadaşlar , bu 2 model hakkındaki yorumlarını ve başka marka model tavsiyelerinizi ( CASPER HARİÇ) bekliyorum, şimdiden herkese teşekkür ederim .