3300 TL telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
2 ana güncelleme alıyor kesin zaten.
Note 5 5.0.1 ile geldi 5.1.1, 6.0, 6.0.1 ve 7.0'ı aldı. Note 9 kesinlikle 9'u alacak.

2 güncellemeyi Galaxy S te alıyorda emin değiliz oreo gelirse o modele gelebilir çünkü 3 tane alıyor hemde 2015 te üretilmiş bir cihaz

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Yorumun için teşekkürler. Peki neden xz premium değilde XZ1 tercih ettin biraz bahsedebilir misin? Bende kararlarımi ona göre vereceğim

Tasarımsal olarak daha iyi şık daha gelişmiş Android Oreo ile geliyor

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Yorumun için teşekkürler. Peki neden xz premium değilde XZ1 tercih ettin biraz bahsedebilir misin? Bende kararlarımi ona göre vereceğim
Boyut, tek elle kullanım, 3D oluşturucu özelliği, cam yerine daha dayanıklı ve bence daha klas duran mat alüminyum tasarım(ki parmak izi bırakma sorunu yok premium deli gibi parmak izi tutuyor), Android oreo ile gelmesi ve ekstradan bir güncelleme daha alacak olması.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Boyut, tek elle kullanım, 3D oluşturucu özelliği, cam yerine daha dayanıklı ve bence daha klas duran mat alüminyum tasarım(ki parmak izi bırakma sorunu yok premium deli gibi parmak izi tutuyor), Android oreo ile gelmesi ve ekstradan bir güncelleme daha alacak olması.
3D avatar meselesi XZ Premium'a da geldi.
XZ1, XZ Premium'dan 1 tane daha fazla güncelleme almayacak çünkğ Sony'nin nezdinde şuan amiral gemisi XZ Premium. Ve son olarak XZ Premium oreo aldı.
Bunun yanında Premium'un şarjı daha fazla gidiyor ve Premium'un çalıştığı yerlerde 4K ekranı var.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Daha gelişmiş Android Oreo???
XZ Premium'a Oreo geldi ve XZ1 ile aynı arayüze sahip

Milleti dinleme XZ Premium, XZ1'den daha iyi

Antutudan Xz premium 16800 civarındayken XZ1 17300 civarında puan aldığına göre daha performanslı, diyeceksin pil kapasitesi düşük Sony her modelinde büyük bir gelişme kaydediyor 2700 mAh pil olmasına rağmen optimizasyonu iyileştirilmiştir o yüzden arada ufak farklar olucaktır XZ Premium Android 7 ile çıktığı için Android 9 dan sonra başka güncelleme almayacak xz1 alabilme ihtimalinden dolayı XZ1 kötü bir cihaz değil

M

Murat Burç

SDN Okuru
Antutudan Xz premium 16800 civarındayken XZ1 17300 civarında puan aldığına göre daha performanslı, diyeceksin pil kapasitesi düşük Sony her modelinde büyük bir gelişme kaydediyor 2700 mAh pil olmasına rağmen optimizasyonu iyileştirilmiştir o yüzden arada ufak farklar olucaktır XZ Premium Android 7 ile çıktığı için Android 9 dan sonra başka güncelleme almayacak xz1 alabilme ihtimalinden dolayı XZ1 kötü bir cihaz değil
Alakası bile yok kafanıza göre birşeyler sallamayın.
Antutu puanına bakarak nasıl biri olduğunu belli ediyorsun sen zaten.
XZ Premium şuan amiral gemisi Premium'un almadığı güncellemeyi XZ1 ALMAYACAK. Bu kadar basit.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
3D avatar meselesi XZ Premium'a da geldi.
XZ1, XZ Premium'dan 1 tane daha fazla güncelleme almayacak çünkğ Sony'nin nezdinde şuan amiral gemisi XZ Premium. Ve son olarak XZ Premium oreo aldı.
Bunun yanında Premium'un şarjı daha fazla gidiyor ve Premium'un çalıştığı yerlerde 4K ekranı var.

Neye dayanarak söylüyorsun bunu XZ Android Marshmallow ile geldi Android Oreo aldı XZ1 niye 9 almayacakmış

M

Murat Burç

SDN Okuru
Daha çok yenşkşö

Neye dayanarak söylüyorsun bunu XZ Android Marshmallow ile geldi Android Oreo aldı XZ1 niye 9 almayacakmış
XZ1, XZ Premium'dan 1 tane daha fazla güncelleme almayacak çünkü XZ Premium şuan Sony'nin gözünde XZ1den daha üstün ve Sony'nin amiral gemisi
Anlatabiliyor muyum?

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
XZ1, XZ Premium'dan 1 tane daha fazla güncelleme almayacak çünkü XZ Premium şuan Sony'nin gözünde XZ1den daha üstün ve Sony'nin amiral gemisi
Anlatabiliyor muyum?

Bu kesin bir bilgi değil Ayrıca Xa Nasıl Android Oreo alıcak deniliyor söylermisin? geçen senenin sony amiral gemisi XZ değilmiydi

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
XZ Oreo aldı? XA'nın oreo alması ile XZ'nin ne alakası var?

XA geçen senenin amiral gemisi değildi
sen gelmiş diyorsunki bana XZ1 amiral gemisi olmadığından dolayı Android 9 almaz diyorsun amiral gemisi XZ Premium ne alırsa onu alır diyorsun bende diyorum ki XA Değildi mesela o niye alıyor açıklasana

M

Murat Burç

SDN Okuru
XA geçen senenin amiral gemisi değildi
sen gelmiş diyorsunki bana XZ1 amiral gemisi olmadığından dolayı Android 9 almaz diyorsun amiral gemisi XZ Premium ne alırsa onu alır diyorsun bende diyorum ki XA Değildi mesela o niye alıyor açıklasana
Ben sana XZ1 amiral gemisi değil demedim. Sony'nin nezdinde en üst amiral gemisi XZ Premium dedim onun almayacağı güncellemeyi XZ1 almaz dedim sen kalkmışsın orta segment cihazla XA'yı kıyaslıyorsun bir yürü git şurdan

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Çıldıracağım yahu Android Oreo almayan X ve xz modeli yok hatta 2 sürüm alacaklar var XZ1 1 güncelleme alıcak diyor neyse görücez bakalım

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çıldıracağım yahu Android Oreo almayan X ve xz modeli yok hatta 2 sürüm alacaklar var XZ1 1 güncelleme alıcak diyor neyse görücez bakalım
Lafı başka taraflarından anlama
Ben sana XZ1 1 tane güncelleme alacak demedim. XZ Premium'un almadığı güncellemeyi XZ1 almaz dedim.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Lafı başka taraflarından anlama
Ben sana XZ1 1 tane güncelleme alacak demedim. XZ Premium'un almadığı güncellemeyi XZ1 almaz dedim.

XZ serisinden yola çıkarak 2 seri güncelleme almayan X XZ serisi yok sen burda XZ1 almayacak diyorsun XZ Premium amiral gemisi olunca XZ1 orta segment olarak sayılması gerekmiyor mu senin düşüncende he ee diğer orta segmente giren modeller alıyor ayrıca elinde kanıt varmı yok

Haa hatta Kerem Enginaar'dan cevap geldi gelicek dedi geç bu işleri sen artık mantıksız konuşuyorsun

M

Murat Burç

SDN Okuru
XZ serisinden yola çıkarak 2 seri güncelleme almayan X XZ serisi yok sen burda XZ1 almayacak diyorsun XZ Premium amiral gemisi olunca XZ1 orta segment olarak sayılması gerekmiyor mu senin düşüncende he ee diğer orta segmente giren modeller alıyor ayrıca elinde kanıt varmı yok

Haa hatta Kerem Enginaar'dan cevap geldi gelicek dedi geç bu işleri sen artık mantıksız konuşuyorsun
Ben sana Android şu bu gelecek demedim. XZ1, Premium'dan bir tane daha fazla güncelleme almayacak dedim.4
Anlayamıyorsun sana laf anlatmaya gerek yok.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Abartmayalım ben 1 saat alıyorum. Bazen 1.30 saate çıktığı oluyor ama genelde 1 saat.
yav hocam samsung'la,s8'le bir derdim yok.Ben bazı kullanıcıların paylaştığı sürelere göre dedim.Tamam kullanmadan söylemem hata ama s8'in pil ömrü kötü diyen var,hayır bir sorunu yok gayet normal bir pili var diyende var.Hatta s8 alabileceğim telefonlar arasında ve size özelden telefon hakkında soru sormayı bile planlıyordum.Evet samsung düşmanıyım düşmanımı iyi tanımak için 3 model samsung kullandım ve kullanmaya devam ediyorum.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
İyi hadi bakalım görücez

Galipyigitt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben sana XZ1 amiral gemisi değil demedim. Sony'nin nezdinde en üst amiral gemisi XZ Premium dedim onun almayacağı güncellemeyi XZ1 almaz dedim sen kalkmışsın orta segment cihazla XA'yı kıyaslıyorsun bir yürü git şurdan
Yorumunuz için teşekkürler. Tüm yazdıklarınızı okudum bana mantıklı geldi doğrusu dediğinizi yapıp XZ premium alacağım bana bu süreçte karar vermemde yardımcı olduğunuz için herkese teşekkürler.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Bu konu açılalı beri konu başlığı dikkatimi çekti.bir bardak ne anlama geldiğini çözemedim

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
:D birine OnePlus 5T verenin çok olsun demesi acayip bir şekilde garip