32 bit mi yüklesem 64 mü?

Bu konuyu okuyanlar

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Yakın zamanda linux distro değiştireceğim. Şu ana kadar hep 64 bit kullandım. Bilgisayarım: Transformer Book Flip TP200S İncelemesi - ShiftDelete.Net Bu bilgisayarda 2gb ram var. 32 bit yüklersem performans artışı olur mu? Birde .deb dosyalarını 64 bit- 32 bit ayırmaksızın istediğim gibi kurabilir miyim? Ubuntu deposu sorun çıkarır mı? Cinnamon desktop environment ("de" yazınca cümlenin anlamı bozuluyor o yüzden açılımını yazdım.) nasıl çalışır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Mert Şefik @Ram_kafasi

Bruh Moment

Asistan
Reaksiyon puanı
275
Yakın zamanda linux distro değiştireceğim. Şu ana kadar hep 64 bit kullandım. Bilgisayarım: Transformer Book Flip TP200S İncelemesi - ShiftDelete.Net Bu bilgisayarda 2gb ram var. 32 bit yüklersem performans artışı olur mu? Birde .deb dosyalarını 64 bit- 32 bit ayırmaksızın istediğim gibi kurabilir miyim? Ubuntu deposu sorun çıkarır mı? Cinnamon desktop environment ("de" yazınca cümlenin anlamı bozuluyor o yüzden açılımını yazdım.) nasıl çalışır?

@Mert Şefik @Ram_kafasi
Çoğu uygulama yavaş yavaş 32bit desteğini kesmeye başladı, hatta kestiler bile!

İşlemcin 64 bit destekliyor, uygulamalarını hâlâ daha kullanabilmek için 64 bit kullanman lazım. Kesinlikle 64 bit kurun.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

@Mert Şefik @Ram_kafasi
32 Bit destekli uygulama bulabileceğinizi sanmıyorum, günceli varken eskisini kullanmak pek mantıklı değil. 32 Bit'e geçerseniz performansla alakalı çok fazla bir sıçrayış beklemeyin derim ben.

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Belki windows olsa 32 bitde daha az ram ihtiyacı olduğundan dolayı hızlanır ama linux zaten hızlı olduğundan azıcık hızlanır ama aman aman bişey olmaz,64 bit kurun derim

Son mesajlar