32 bit bilgisayara 64 bit linux kurma hakkında soru

iSepuLtura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Arkadaslar merhaba benim bilgisayarim,

Windows 7 32 bit
2 gb da Ram'i var bi ara windows 10 64 Yuklemeyi calismistim hata verdi kurmamisti neyse bende 64 bit desteklemiyor diye dusunmustum. Islemci intel core e5500 galiba ekran kartıda amd radeon 2400 hd pro yanlissa duzeltirim. Destekliyor diyenler olmuştu bileniniz varsa destekliyip desteklemedigini söyleyebilir mi destekliyorsa 2 gb ram sorun cıkartır mı parrot os 64 bit kurmayı dusunuyorum (dual boot olarak)

Mert Şefik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,580
Arkadaslar merhaba benim bilgisayarim,

Windows 7 32 bit
2 gb da Ram'i var bi ara windows 10 64 Yuklemeyi calismistim hata verdi kurmamisti neyse bende 64 bit desteklemiyor diye dusunmustum. Islemci intel core e5500 galiba ekran kartıda amd radeon 2400 hd pro yanlissa duzeltirim. Destekliyor diyenler olmuştu bileniniz varsa destekliyip desteklemedigini söyleyebilir mi destekliyorsa 2 gb ram sorun cıkartır mı parrot os 64 bit kurmayı dusunuyorum (dual boot olarak)
Eğer işlemciniz bu ise Intel® Pentium® E5500 İşlemci (2M Önbellek, 2.80 GHz, 800 MHz FSB) Ürün Teknik Özellikleri destekliyor bu. 2 GB RAM var ve ssd yok ise Windows 10 eziyet olur en iyisi hafif bir GNU/Linux dağıtımı ya da windows 8.1 olur

iSepuLtura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33

iSepuLtura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Parrot OS diğer dağıtımlarda göre daha ağır o nedenle daha hafif dağıtımlarda bakabilirsiniz.
Security ile ilgilencegim icin parrotı seçmiştim suan normalde kali ve win 7 var. Kali de çözunürluk sorunum baya bi araştırdim sonuç yok oyuzden parrot a geçmek istemiştim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Parrot OS diğer dağıtımlarda göre daha ağır o nedenle daha hafif dağıtımlarda bakabilirsiniz.
10 gb yer acip kurmayi deneyeyim mi? eger kasma donma veya hiç kaldirmassa kali de kalırım artık yapcak bir sey yok

Mert Şefik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,580
Security ile ilgilencegim icin parrotı seçmiştim suan normalde kali ve win 7 var. Kali de çözunürluk sorunum baya bi araştırdim sonuç yok oyuzden parrot a geçmek istemiştim.
Parrot deneyebilirsiniz o zaman bir deneyin denemekten zarar gelmez. Eğer performans alamazsanız diğer dağıtımlarda da kalinin araçlarını kurabilirsiniz.