311 numaralı odanın esrarı!

Jengar

Profesör

Güney Afrika’nın Cape Town şehrindeki bir hastanede devamlı esrarengiz ölümler oluyordu. Hemşireler haftalardır üst üste her cuma günü 311 numaralı yoğun bakım odasına yatırılan hastaları ölü bulmaktaydılar. Bu sırlı ölümlere uzun süre açıklama getirilemedi. Herkes meselenin çözülmesi için seferber olmuştu.

Uzmanlar odanın havasını bakteriyolojik bakımdan kontrol ettiler. Güney Afrika’nın önde gelen bilim adamları ölenlerin aileleriyle üç hafta boyunca görüşmeler yaptılar. Hatta işin içine polis girdi ve akla gelen her ihtimali tek tek değerlendirdi,ancak onların araştırmaları da sonuçsuz kaldı. Tabi bu arada 311 numaralı odadaki hastalar sebepsiz ölmeye devam ediyorlardı. Son çare olarak oda devamlı olarak gözetim altına alındı ve ölümlerin sebebi ortaya çıktı.

Sonuç çok trajikomikti. Cuma sabahı saat 6’da odaları temizleyen temizlikçi kadının, hastanın bağlı olduğu solunum cihazının fişini çekerek kendi elektrik süpürgesinin fişini taktığı ve işini bitirdikten sonra cihazın fişini tekrar yerine takıp gittiği görüldü.

gülermisin ağlarmısın :I
 

gorko

Asistan
o_O olaya bak bea... insan bir bilinçi birisini alır ama rastgele sokaktan birini getirip koyarsan hastaneye böyle olur işte
 

Kriptograf

Profesör
Valla gülsem mi ağlasam mı bilemedim ama yorumsuz kalmak iyi gibi şimdilik.

Asıl sorumluluk hastanede,temizlikçileri bile belli sağlık kurallarını bilmeli ve yeterince bilinçli olmalıydu...
 

eminoasit

Asistan
311 no yoğun bakım odasında ölümlerin olduğunu bile bile neden hastaları yatırıyorlamış onuda anlayan yok sanırım :)
 

emubaltaci

Rektör
Onursal Üye
işin garip yani adamların havayı falan kontrol etmeleri, araştırmalar yapmları... demekki teknoloji demej hersey demek degil... ;)
 
Üst