Soru 30k parayı öylece tutmak mı yoksa 13 256 gb almak mı?

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Arkadaşlar, üniversite arkadaşın 30k parası var bu parayı tutuyor döviz altın düşünmüyor benim aklıma şu geldi kendisi iphone kullanıyor diyorum ki 13 256 GB alsın ister jelatini açmadan bekletip satsın net 5-10 belki daha fazla karı olur ileriye dönük, yada açar bir müddet kullanır temiz bakarsa ki bakıyor yine 33-34 bine satar diye düşünüyorum, sizce ne yapmalı arkadaş bu konuyu okutacam bilginiz olsun.

Eğer alsın derseniz hangi renk hangi hafızayı almalı kolay kayıpsız elden çıkarma açısından?

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
İyi düşünsün ve ihtiyacı varsa alsın yoksa TL dışında değer kazanacak bir birimde biriktirsin; Altın, Dolar, Euro gibi vs.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
İyi düşünsün ve ihtiyacı varsa alsın yoksa TL dışında değer kazanacak bir birimde biriktirsin; Altın, Dolar, Euro gibi vs.
İhtiyacım yok diyor ama parası değer kaybetmesin diye dedim, dolar euro altın almayı düşünmüyor o yüzden bunu alsın hem kullanır sonra zam geldiğinde 1 tık fazlasına satar parası kaybolmaz diye düşündüm

Edit: telefonu iphone 6 16gb

Son düzenleme:

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
İhtiyacım yok diyor ama parası değer kaybetmesin diye dedim, dolar euro altın almayı düşünmüyor o yüzden bunu alsın hem kullanır sonra zam geldiğinde 1 tık fazlasına satar parası kaybolmaz diye düşündüm

Edit: telefonu iphone 6 16gb
Sterlin'e çevirsin. Sterlin'in düşme ihtimali hiç yok.