300w PSU R7 250 2 GB GDDR3'e Yeter Mi ?

TheMaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ben yetmez demiyorum yeter ama eninde sonunda o psu patlayacak. Konu burda o psu nun ekran kartını götürüp götüremeyeceğiydi.
Eni sonunda nasıl patlayacak ? Sorun çıkaracaksa R7 240 alacağım ?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Eni sonunda nasıl patlayacak ? Sorun çıkaracaksa R7 240 alacağım ?

Aralarında güç tüketimi farkı yok. r7 250 alabilirsiniz. PSU kaliteli bir ürün değil her psu gibi yolun yolcusu olacak olmayada yakın olabilir bunu bilemeyiz. Ama seni bir süre daha idare eder

TheMaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Aralarında güç tüketimi farkı yok. r7 250 alabilirsiniz. PSU kaliteli bir ürün değil her psu gibi yolun yolcusu olacak olmayada yakın olabilir bunu bilemeyiz. Ama seni bir süre daha idare eder
30w fark var ? R7 240 30w harcıyor. Bir süre idare ederde psuya falan anakarta bir zarar gelmez demi ?

TheMaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bu konu hakkında kimse kesin konuşamaz. Söz konusu olan kartınızı yük halinde dahi besler
Tamam ozaman teşekkürler. Kartı hemen alıyorum. İnşallah bir sorun çıkmaz. Çıkarsada satıp r7 240 alacam.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Tamam ozaman teşekkürler. Kartı hemen alıyorum. İnşallah bir sorun çıkmaz. Çıkarsada satıp r7 240 alacam.
Birazda mahallene gelen elektriğe bağlı elektrik dandik geliyorsa kokoreç kokusu alabilirsin abimizin dediği gibi

TheMaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Birazda mahallene gelen elektriğe bağlı elektrik dandik geliyorsa kokoreç kokusu alabilirsin abimizin dediği gibi
Elektrik dandik gelmiyor. Siparişi verdim arkadaşlar hepinize teşekkürler. İnşallah yeter.

TheMaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar r7 250 geldi. taktım ekranda çizgiler oldu saçma sapan çizgiler oldu.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Ekran kartını slota iyice oturt takmadan önce arasında toz felan varsa üfle , 300W power yetmesi lazım

darknessfire

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Çalıştırır fakat sınırda.Buna sadece grafik kartı olarak bakmamak lazım sisteme bağlı olan fanlar hdd ler ve diğer bileşenlerde güç çekiyor.Dolayısı ile 300w psu yük altında epey zorlanıcaktır.Benim tavsiyem sağlıklı çalışabilmesi için 400 w civarı veya daha yüksek bir power subbly kullanmanız.

TheMaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Çalıştırır fakat sınırda.Buna sadece grafik kartı olarak bakmamak lazım sisteme bağlı olan fanlar hdd ler ve diğer bileşenlerde güç çekiyor.Dolayısı ile 300w psu yük altında epey zorlanıcaktır.Benim tavsiyem sağlıklı çalışabilmesi için 400 w civarı veya daha yüksek bir power subbly kullanmanız.
Güç kaynağı falan alamam.
Kullanılmış olmasın nerden almıştın kartı ?
İstanbuldan gönderdiler zannettim. Van'daki vatan bilgisayardan göndermişler.

Sürücüleri yükledin mi?
Yüklemediğimde ekranda 4 tane yukardan aşagı sarı kalın çizgiler var. Yüklendiğimde ise tam bozuluyor. Çizik var birsürü. Kart bozuk. Kartı gönderdim. Yenisini gönderirler mi bilmiyorum. Değişim yaparlar mı ?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Güç kaynağı falan alamam.
İstanbuldan gönderdiler zannettim. Van'daki vatan bilgisayardan göndermişler.

Yüklemediğimde ekranda 4 tane yukardan aşagı sarı kalın çizgiler var. Yüklendiğimde ise tam bozuluyor. Çizik var birsürü. Kart bozuk. Kartı gönderdim. Yenisini gönderirler mi bilmiyorum. Değişim yaparlar mı ?

Kartta arıza tespit ederlerse yaparlar.

Reaksiyon puanı
16,118
kullanılmış iade kartı kakalamışlar keşke geri gönderseydin.

TheMaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Kartta arıza tespit ederlerse yaparlar.
Az önce vatan bilgisayar ile görüştüm. Diyor değişim yapılmayacak. Arıza giderilecek diyor. Sonrada tarafınıza gönderilecektir diyor. İnternetten sipariş verdiğim için değişim yapılmıyormuş.
kullanılmış iade kartı kakalamışlar keşke geri gönderseydin.
Kartı gönderdim zaten. Arızayı düzeltip göndereceklermiş.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Az önce vatan bilgisayar ile görüştüm. Diyor değişim yapılmayacak. Arıza giderilecek diyor. Sonrada tarafınıza gönderilecektir diyor. İnternetten sipariş verdiğim için değişim yapılmıyormuş.

Kartı gönderdim zaten. Arızayı düzeltip göndereceklermiş.

Ben arızalı kart kabul etmiyorum diyeceksin eğer üstelerlerse tüketici mahkemesine şikayet edeceğim de ve hemen şikayet et verdiğin paranın kuruşuna kadar geri alabiliyorsun. Ben 20 liralık kulaklık için cazgırlık yapıp paramı geri aldım. Parasından değil üstüne 2 yıl garanti yazıyorlar kulaklığın teki bozuldu garanti yokmuş meğer bu HP ve vatan çok kurnaz.

TheMaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ben arızalı kart kabul etmiyorum diyeceksin eğer üstelerlerse tüketici mahkemesine şikayet edeceğim de ve hemen şikayet et verdiğin paranın kuruşuna kadar geri alabiliyorsun. Ben 20 liralık kulaklık için cazgırlık yapıp paramı geri aldım. Parasından değil üstüne 2 yıl garanti yazıyorlar kulaklığın teki bozuldu garanti yokmuş meğer bu HP ve vatan çok kurnaz.
Kartı düzeltip göndereceklermiş. Değişim yapılmasını istiyoruz. Diyor internetten sipariş verdiğiniz için değişim yapılmamaktadır.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Kartı düzeltip göndereceklermiş. Değişim yapılmasını istiyoruz. Diyor internetten sipariş verdiğiniz için değişim yapılmamaktadır.

Öyle bişey yok ellerinde yoktur. İlk 7 gün içerisinde mecbur değiştirecekler buna hakkın var. Gidip bağır çağır tüketici mahkemesine gideceğim ve hemen ilgilenmeye başlarlar.

TheMaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Öyle bişey yok ellerinde yoktur. İlk 7 gün içerisinde mecbur değiştirecekler buna hakkın var. Gidip bağır çağır tüketici mahkemesine gideceğim ve hemen ilgilenmeye başlarlar.
Tamam öyle diyeceğim. Ama pek sanmam fikirlerini değiştireceklerini.

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Ayıplı mal dediğimiz bozuk malları ne olursa olsun 7 gün içinde değiştirebilir ve ya paranı geri alabilirsin. İlk başlarda direteceklerdir , sonra hediye çeki ile kandırmaya çalışacaklardır ama sen ısrarla paranı iste. Seni artık ''sorunlu'' kabul edecekler ve istemeyerekte olsa paranı geri iade edeceklerdir :) İsterse bu ürünün değişimi yapılamamaktadır densin bu firmanın iç tüzelidir , tüketici haklarından üstün değildir!

TheMaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ayıplı mal dediğimiz bozuk malları ne olursa olsun 7 gün içinde değiştirebilir ve ya paranı geri alabilirsin. İlk başlarda direteceklerdir , sonra hediye çeki ile kandırmaya çalışacaklardır ama sen ısrarla paranı iste. Seni artık ''sorunlu'' kabul edecekler ve istemeyerekte olsa paranı geri iade edeceklerdir :) İsterse bu ürünün değişimi yapılamamaktadır densin bu firmanın iç tüzelidir , tüketici haklarından üstün değildir!
Neyse artık sorun değil. Yapılsın gönderilsin. Çalışsın yeter.

TheMaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
AMD kartlarını iyi bilirim. NVIDIA daha kaliteli bir çip üreticisi.
Kart çoktan geldi ama bu seferde bu sorun var.

Diyelim elektrik fişini taktım ve direk kasanın düğmesine bastığım da görüntü gelmiyor, ekran kartının fanı da çalışmıyor. Ama bilgisayarı tekrar düğmesinden kapatıp açtığımda görüntü de geliyor, fan da çalışıyor. Kaç gündür görüntü gelmediğinde bilgisayarın düğmesini hep basılı tutmak zorunda kalıyorum. Çözümü nedir bunun?
Sistem özellikleri şöyle:
Core 2 Quad Q8300 2.50 GHz
4 GB RAM DDR2
R7 250 2 GB GDDR3
Asus P5KPL-AM Anakart (En son BIOS sürümü yüklü)