Haber 3000'li yıllarda insanlar nasıl görünecek? Teknoloji duruşumuzu değiştirebilir

Bu konuyu okuyanlar

allura

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
73

Uzmanlar, 3000 yılında nasıl görünebileceğimize dair bir fikir veren 'Mindy' adlı bir model oluşturdu. Özel bir şirket için oluşturulan modelin görünüşü uzun süreli teknoloji kullanımının insan vücudunu değiştireceği varsayımına dayanıyor.​

1667808783446.png

Teknoloji günden güne insan hayatında daha fazla yer ediyor. Zaman içerisinde teknolojinin insan hayatını olumsuz etkileyeceğini savunan birçok insan bulunuyor.

Özel bir telekominikasyon şirketi bu alanda bir çalışma gerçekleştirdi. Çalışma kapsamında günümüzden bin yıl sonra insanların nasıl görüneceği hayal edildi. Çalışmayla beraber Mindy adı verilen bir model oluşturuldu.

Oldukça distopik olan bu model teknoloji kullanımının insan bedenini olumsuz etkileyeceği düşüncesini merkezine alıyor. Mindy'nin kambur bir sırtı, geniş bir boynu, pençeli elleri ve ikinci bir göz kapağı bulunuyor.

Kaynak: 3000'li yıllarda insanlar nasıl görünecek? Teknoloji duruşumuzu değiştirebilir

Agony+

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
konuyu çok okuyamadım başlığa istinaden yazıyorum. Bence insanlar teknoloji amacını değiştirmez ise teknoloji kullanımı insanların duruşunu, görünüşünü her türlü değiştirebilir.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Bu tamamen maymunun insana benzeyen son evresi gibi, demek oluyor ki insanlar tekrar maymuna dönüyor gibi birşey.

Dini olarakta yorumum Allah bilir ama dünya 3000 li yılları görmeyecek çok kalmadı en baba 2300 ler diye tahmin ediyorum, kaldı ki hadiste benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek diyor buda 2100 lü yıllar oluyor ki, şuan dünyanın ve insanlığın hali ortada Müslümanı ahlaklı insanı parmakla gösterirsin

VintageAraba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Kamburluk kısmına kesinlikle katılıyorum. Muhtemelen bin yıl sonra insanlar tamamen kambur gezecek :D

Son mesajlar