30 Mart 2014 Yerel Seçimleri'nde oyunuzu hangi partiye vereceksiniz?

Hangi partiye oy vereceksiniz?

• Adalet ve Kalkınma Partisi

Kullanılan: 150 49.0%
  • Cumhuriyet Halk Partisi

Kullanılan: 82 26.8%
  • Milliyetçi Hareket Partisi

Kullanılan: 32 10.5%
  • Barış ve Demokrasi Partisi

Kullanılan: 4 1.3%
  • Alternatif Parti

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bağımsız Türkiye Partisi

Kullanılan: 1 0.3%
  • Büyük Birlik Partisi

Kullanılan: 9 2.9%
  • Demokrat Parti

• Demokratik Sol Parti

• Doğru Yol Partisi

• Emek Partisi

• Genç Parti

• Hak ve Eşitlik Partisi

Kullanılan: 2 0.7%
  • Hak ve Özgürlükler Partisi

• Halkın Kurtuluş Partisi

• Halkın Yükselişi Partisi

• Halkların Demokratik Partisi

• Hür Dava Partisi

Kullanılan: 3 1.0%
  • İşçi Partisi

• Liberal Demokrat Parti

• Millet Partisi

• Muhafazakar Yükseliş Partisi

• Özgürlük ve Dayanışma Partisi

• Saadet Partisi

• Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

• Türkiye Komünist Partisi

• Yurt Partisi

• Oy kullanmayacağım

Kullanılan: 15 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    306
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
AKP diyorum, Melih Gökçek Ankarayı Ankara yapan isimdir.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
oyum saıgüle veriyom :biggrin:

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Onaylaya basacağım diye çalışırken yanlışlıkla oy kullanmayacağıma tıkladım :(

Serhanas35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İzmirde mhp yüzde 10 olduğu için oy boşa gitmesin diye chp .:D. ama mhp yide severim o yüksek olsa ona verirdim .:D.

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
AKP' ye oyum , büyük şehir olsun , küçük şehir olsun , genel seçim olsun oyum budur.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ak parti'ye verilmeyen her oy chp'nin yararına çünkü. Chp'nin gelmesini istemeyenler Ak Parti'ye oy veriyor.

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Akp nin olmasini istedigim icin oy veriyorum , diger partilerin yapabilicek biseyi yok bu ulke icin.

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ayrıca böyle bi konu dan yönetime yönetime teşekkür etmek isterim. Ayrıca mesajların moderatör onaylı olması da çok iyi olmuş. Şimdi sevgi ve saygı çerçevesinde tartışabiliriz.

harkk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tabiki de AKP . Ülkenin her zaman güçlü bir lidere ihtiyacı var bu yüzden Erdoğan.Diğer partilerin ne olduğu geçmişlerinden belli . o koltuğa yeni gelen biri oraya karnı boş midesi boş gelecek bunuda göze alın.

---AK PARTİ---

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Ben Düzce'de yaşıyorum.Kurulduklarından beri hep Ak parti'nin adayı başkan oldu.Bende bir kere Ak partinin adayına oy vermiş biri olarak artık değişim şart diyorum.Bir metre demir yolu yok, depremin izi hala belli okullar prefabrik, alt yapı desen bir sağanak yağışta yollar su içinde kalıyor, ilçeler arası toplu taşıma yok, 7 lira para veriyoruz, otobüs kartı çıkarttılar iyi dedik ama üniversite hastanesine gideceksin merkezde geçen kart dönüşte geçmiyor daha çok vardır da bunlar aklıma gelenler.Hee iyi bir şey yok mu var.Park yaptılar güzel oldu.Daha iyisini bilen varsa Düzce için yazabilir.Büyük ihtimalle oyum Mhp'nin adayına gidecek.

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Ben Ak Partiliyim, Mersin'de yaşıyorum. İlk oyumu istemeyerek de olsa MHP'ye verecektim. Fakat bazı sebeplerden ötürü kazanamayacağını bilsem de Ak Parti'ye veriyorum oyumu.

Daima Millet, Daima Hizmet!

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
MHP'ye oy verecek arkadalar, eğer bulunduğunuz şehirde MHP 1. ya da 2. sırada ise MHP'ye oy vermenizi anlarım ancak MHP'den önce CHP ve AKP varsa MHP'ye oy vermenizi anlayamıyorum maalesef..

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Oyumu Veremiyorum çünkü daha 8 ayım var. Oy verecek olsam Chp ye veririm. Mustafa Kemal tek idolümdür, onun yolundan devam eden bir yönetime destek çıkıyorum, ona karşı olan değil.

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Birde şöyle bi durum var benim şahsi görüşüm şuan ki chp Atatürk'ü kesinlikle temsil etmiyor, edemiyor. Atatürk'ün çok sevdiğim bi sözü var '' Vatanın en çok seven görevini en iyi yapandır '' Kılıçdaroğlunun SGK olayını hepimiz biliyoruz. O yüzden bana göre güven teşkil etmiyor.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Oy kullanamıyorum daha ama oy verebilecek olsam çalışan adama veririm , buda kesinlikle İzmir'de Aziz Kocaoğlu var iken CHP'ye atmazdım.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Burada kişilerin düşüncelerine herkes saygılı olmak zorundadır.Kimse verdiği oyu insanlara anlatmak zorunda değil.Sen aldığın hizmetten memnunsundur gider oyunu A adayına verirsin ama ben değilimdir gider B adayına oy veririm.Burada genel seçim değil Belediye seçimi yapılıyor.Partizanlığın lüzumu yok.

ohranus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oy vercek yaşta olsaydım kesinlikle CHP ye giderdi oyum zaten ya bu seçimleri yada diğer seçimleri onlar kazanacak

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Burada kişilerin düşüncelerine herkes saygılı olmak zorundadır.Kimse verdiği oyu insanlara anlatmak zorunda değil.Sen aldığın hizmetten memnunsundur gider oyunu A adayına verirsin ama ben değilimdir gider B adayına oy veririm.Burada genel seçim değil Belediye seçimi yapılıyor.Partizanlığın lüzumu yok.

Herkes desteklediği adayı savunabilir bunda bi sakınca yok. Sende kendi adayını savunabilirsin. Tabi iftira atmadan. Belki yazdıklarınla 2-3 kişi ikna olur onlarda senin adayını desteklemeye başlar.

emrebilge

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Büyük ihtimal Akp ye vereceğim memlekete en çok hizmet yapan onlardı ama bu seçim vicdanım da rahat mı bilemem, Saadet adayı iyi olsaydı tercih edebilirdim. Diğer partilere geçmişteki kötü referansları var bende asla vermem. Şahsi görüşümdür. Allah doğru yoldan ayırmasın hangisi hayırlı ise onu nasip etsin başımıza.

Adil Seyman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Geçmişi unutmayalım. Çöp dağlarını, susuzluğu, hava kirliliğini ve... bunları AKP ile aştık. Oyum hiç terettütsüz AKP'ye.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Herkes desteklediği adayı savunabilir bunda bi sakınca yok. Sende kendi adayını savunabilirsin. Tabi iftira atmadan. Belki yazdıklarınla 2-3 kişi ikna olur onlarda senin adayını desteklemeye başlar.
Türkçe yazdım ama anlaşılmamış sanırım.Tabikide herkes kendi desteklediği adayı savunacak.Buna hiç bir itirazım yok.Kimseyi ikna etme gibi bir çabamda yok.İkna olmak isteyen bugüne kadar olmuştur zaten.Ama mesela sen X adayını destekliyorsun diye benim sana "ibretle" bakmaya hakkım yok.Veya sen X adayını destekliyorsun diye benim X adayına oy verenleride anlamıyorum hööö demeye hakkım varmı?Benim ne kadar bunlar yapmaya hakkım yoksa seninde yok, hiç kimsenin yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...