30 can kaybı...

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
Son Dakika...?

20200322_221456.jpg

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Aslında umredekileri hiç getirmeyeceklerdi ülkeye ne oldu ise onlardan sonra oldu. Rabbim herkesi koruyup bağışlasın. ) =

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Aslında umredekileri hiç getirmeyeceklerdi ülkeye ne oldu ise onlardan sonra oldu. Rabbim herkesi koruyup bağışlasın. ) =
Umrecileri getirmeyeceklerdi demeniz yanlış bir yargı bence onlarda bu ülkenin vatandaşları ve onları mağdur etmek ters olurdu.Ama olan oldu artık gelecekte ne yapılacak ona odaklanılmalı

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Umrecileri getirmeyeceklerdi demeniz yanlış bir yargı bence onlarda bu ülkenin vatandaşları ve onları mağdur etmek ters olurdu.Ama olan oldu artık gelecekte ne yapılacak ona odaklanılmalı
O zaman şöyle söyleyeyim İtalya ve ispanyadan bir farkımız yok bize bir şey olmaz mantığının gittiği yer ne yazık ki hastalık ve ölüm kimse gocunmasın.

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Haftaya ikibin olur demiştim tahminimdende hızlı yayılıyor.

Umreden dönenler ve karantina dan kaçanlar büyük pay sahibi kim ne derse desin umredekileri biz daha almadan onlar çoktan ülkeye girip virüsü yaydıkları bir gerçek

Reaksiyon puanı
16,118
Allah (CC) rahmet eylesinler ölümlerinde kusuru,sorumluluğu olanlar ahirette vericekler hesabini.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850

Umreden dönenler ve karantina dan kaçanlar büyük pay sahibi kim ne derse desin umredekileri biz daha almadan onlar çoktan ülkeye girip virüsü yaydıkları bir gerçek
2000 bir şey değil 20. gün civarında yeterli test yaparlarsa 10.000 kişi bile olabilir bu hızda olursa ve halkın umursamazlığı devam ederse.

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
P
2000 bir şey değil 20. gün civarında yeterli test yaparlarsa 10.000 kişi bile olabilir bu hızda olursa ve halkın umursamazlığı devam ederse.
Halk takmıyor ki, bugün gördüm bi tane yaşlı,caminin önündeydi

Yapılacak en mantıklı hareket, devletin yasak ilan edip, halkın temel ihtiyaçlarını faturalarını kirasını karşılamasıdır yoksa mümkünatı yok eve kapatmassın

Son düzenleme:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Bişiğolmaz bişiğolmaz.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Bunu kaçıncı söyleyişin ?

Halk takmıyor ki, bugün gördüm bu tane yaşlı,caminin önündeydi
Tamam cami önünde bir hacı dayı varsa tüm suçlu bulundu. ( Belki o dayı sağlıklı ve sen taşıyıcısın senin sokakta ne işin var )

Ölenlerin kimlikleri veya nereden geldikleri açıklanmıyor nerden biliyon Umreden gelenler ile alakalı olduğunu ? Umreden gelen sayısı 20-22 bin civarı. Ama yurtdışından normal gelen insan sayısı 200 bin'in üzerinde 10 katı transit gidenlerin haddi hesabı yok. Avrupada gezecem yurtdışı görüp gelecem diyenleri hiç söylemeyip sadece işi dönüp dolaştırıp Hacılara hocalara bağlamaya çalışıyon gene.
Sosyal medya fenomenleri ssevgilileri millet vekilleri zengin insanlar sanatçılar İtalya Avrupa turu yapıp döndüyor 15 gün karantinaya girmiyor hiçbirşey demiyon sıkıntı yok ama dönüp dolaşıp işi umrecilere getirmeye çalışıyon gene.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Bunu kaçıncı söyleyişin ?

Tamam cami önünde bir hacı dayı varsa tüm suçlu bulundu. ( Belki o dayı sağlıklı ve sen taşıyıcısın senin sokakta ne işin var )

Ölenlerin kimlikleri veya nereden geldikleri açıklanmıyor nerden biliyon Umreden gelenler ile alakalı olduğunu ? Umreden gelen sayısı 20-22 bin civarı. Ama yurtdışından normal gelen insan sayısı 200 bin'in üzerinde 10 katı transit gidenlerin haddi hesabı yok. Avrupada gezecem yurtdışı görüp gelecem diyenleri hiç söylemeyip sadece işi dönüp dolaştırıp Hacılara hocalara bağlamaya çalışıyon gene.
Sosyal medya fenomenleri ssevgilileri millet vekilleri zengin insanlar sanatçılar İtalya Avrupa turu yapıp döndüyor 15 gün karantinaya girmiyor hiçbirşey demiyon sıkıntı yok ama dönüp dolaşıp işi umrecilere getirmeye çalışıyon gene.
Yine dini algılıyorsun olayı. Bak ağabey diyorum büyüğümsün çünkü.
Oradakilerin umreye gitmesine lafımız yok yok yok yok yok. Bizde müslümanız. Adam inandığı şeyin yanına gidiyor. Ama gelirken şöyle diyor ne hikmetse. Ben kutsal topraktan geldim bana virüs bulaşmaz. ABİ SEN SÖYLE BÖYLE BİŞEY VARMI YA?

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Malum şahıs benim sapığım herhalde, hangi konuya girsem hep bir cevap verme alıntılama derdinde

Bu gidişle stalker olacak diye endişeleniyorum

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
İşi gücü olmadığı halde dışarıda dolaşanlara hiç acımıyorum ama evine, işine götürüp ordakileri hasta edecekler haberleri yok. Videolarda görüyorum "corona neymiş amaaan yok öyle birşey" deyip sallamayanlar mı dersin, karantinadan kaçmaya çalışanlar mı. Böyle umursamazlık, duyarsızlık olmaz, olmamalı.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
İşi gücü olmadığı halde dışarıda dolaşanlara hiç acımıyorum ama evine, işine götürüp ordakileri hasta edecekler haberleri yok. Videolarda görüyorum "corona neymiş amaaan yok öyle birşey" deyip sallamayanlar mı dersin, karantinadan kaçmaya çalışanlar mı. Böyle umursamazlık, duyarsızlık olmaz, olmamalı.
KUL HAKKI YİYORLAR KUL HAKKKKIII.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yine dini algılıyorsun olayı. Bak ağabey diyorum büyüğümsün çünkü.
Oradakilerin umreye gitmesine lafımız yok yok yok yok yok. Bizde müslümanız. Adam inandığı şeyin yanına gidiyor. Ama gelirken şöyle diyor ne hikmetse. Ben kutsal topraktan geldim bana virüs bulaşmaz. ABİ SEN SÖYLE BÖYLE BİŞEY VARMI YA?
Ben sana birşey demiyom ki sen neden celalleniyon :)

Durum durup cami önünde 1 yaşlı adam gördüm diyor. Dünyada bir istatistik varmış dünyanın neresinde olursan ol sokağa çıkma yasağıda ilan etsen çıkmayın ölürsünüz desende eğitim durumuna göre toplumun 1/8 ile 1/10 arası genede dışarı çıkarmış. Ne yaparsan yap dövsende sövsende para cezasıda versen o 10 kişiden 1 i veya 2 si çıkacak burada aylarca yazsakta çıkacak. ( Ama bunu sadece Hacılar hocalar çıkıyor cami cemaati çıkıyor algısı yapılmaya çalışılıyor Sardaukar ona kızıyorum ben.) Boğazda sahil boyuna elit semtlere git bütün ihtiyarlar sokaktadır onları görmez cami önündeki adamı görür donüp dolaşıp.

Son düzenleyen moderatör:

Re-Atum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

Katılmamak elde değil...

Şöyle soralım; Umredekiler, Türkiyeye sokulmasaydı, COVID19 bu hızda insanlarımıza bulaşıp, bunca ( belkide 10.000 ler ce ) canın yok olmasına neden olurmuydu ? HAYIR, Olmazdı.

Gerçekleri olduğundan farklı göstermeye çalışarak, ( birbirimizi kırmayacağız, nazik (!) olacağız diye), şu yada bu şekilde ifade ifade edip, birbirimize yaranmaya çalışırsak, birbirimizi nasıl doğru yolda yönlendirip, dayanışma ile bu illetten kurtulacağız ?

Cehenneme Giden Arkadaş Arar ! ( Eski bir azeri atasözüdür. )

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
O zaman şöyle söyleyeyim İtalya ve ispanyadan bir farkımız yok bize bir şey olmaz mantığının gittiği yer ne yazık ki hastalık ve ölüm kimse gocunmasın.
umreni bi kenara koy insanlar sanki kendini salak yerine koymuş habarlere bakıyosun her kes dışarda böyle devletle illaki bu virus kolay bulaşılır dışarı çıkma yasağı veriyosun tüm yaşlılar dışarda her kesin virus çıkınca dışarıya spor yapması geldi

Sfatihmehmed

Asistan
Reaksiyon puanı
321
BURADAN BİR DOKTOR OLARAK SESLENİYORUM!

EVİNİZDE KALIN! BUNU GÜZELCE ANLATMANIN BİR YOLU YOK ARTIK! SİZİN İÇİN 10 BİNLERCE PERSONEL ÇALIŞMAKTA! 2 GÜNÜN SONUNDA GÖZÜME ANCAK UYKU GİRDİ!
4 GÜNDÜR UYUMAYAN BİLİYORUM! NEDEN Mİ UYUMUYOR? ÇÜNKÜ YAYILMASINDAN KORKUYORLAR! VE EN ÖNEMLİSİ SİZİN İÇİN ENDİŞELİLER! YALAN BİLGİ YAYANLARA İNANMAYIN! SAĞLIK BAKANLIĞINDAN EN ŞEFFAF ŞEKİLDE ÖĞRENİN! YALAN BİLGİ VİRÜS KADAR TEHLİKELİ!
EVİNDE KAL TÜRKİYE

SENİN İÇİN ÇALIŞIYORUZ, SENDE ÜSTÜNE DÜŞENİ YAP!!!!!

KURALLARA UYUN!

İNSANLARI SAKİN TUTUN!!

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421

EVİNİZDE KALIN! BUNU GÜZELCE ANLATMANIN BİR YOLU YOK ARTIK! SİZİN İÇİN 10 BİNLERCE PERSONEL ÇALIŞMAKTA! 2 GÜNÜN SONUNDA GÖZÜME ANCAK UYKU GİRDİ!
4 GÜNDÜR UYUMAYAN BİLİYORUM! NEDEN Mİ UYUMUYOR? ÇÜNKÜ YAYILMASINDAN KORKUYORLAR! VE EN ÖNEMLİSİ SİZİN İÇİN ENDİŞELİLER! YALAN BİLGİ YAYANLARA İNANMAYIN! SAĞLIK BAKANLIĞINDAN EN ŞEFFAF ŞEKİLDE ÖĞRENİN! YALAN BİLGİ VİRÜS KADAR TEHLİKELİ!
EVİNDE KAL TÜRKİYE

aynen can kardeşim insanlara yasak getiriyosun hepsi dışarda virus gelince hepsinin spor yapması geldi

Sfatihmehmed

Asistan
Reaksiyon puanı
321
aynen can kardeşim insanlara yasak getiriyosun hepsi dışarda virus gelince hepsinin spor yapması geldi
Maalesef insanımız çok bilinçsiz. Acile bir sürü insan geliyor. Biz Selena değiliz ki hemen hangisi virüslü anlayalım. Tedbir almak zorundayız. Hastamın yanına maskeyle yaklaştığım için,
Sanki gelip sana bulaşacak, korkma nezük doktor gelip seni öldürmez. dediğini biliyorum.
Nezük çıtkırıldım demekmiş.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Malum şahıs benim sapığım herhalde, hangi konuya girsem hep bir cevap verme alıntılama derdinde

Bu gidişle stalker olacak diye endişeleniyorum
Sen ve Jack'in korkulu rüyasıyım desek daha doğru olacak :) sapık kelime anlamı olarak buraya uymadı.
Yalan yanlış ve algı oluşturmaya çalışan yorumlarınızın belalısıyım...

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Maalesef insanımız çok bilinçsiz. Acile bir sürü insan geliyor. Biz Selena değiliz ki hemen hangisi virüslü anlayalım. Tedbir almak zorundayız. Hastamın yanına maskeyle yaklaştığım için,
Sanki gelip sana bulaşacak, korkma nezük doktor gelip seni öldürmez. dediğini biliyorum.
Nezük çıtkırıldım demekmiş.
buna bilinçsiz demiyelim biraz cahillik diyelim neden diye sorarsan adama sual soruyolar adam diyorki corona nerde? diyorki 1 haftadır evdeyim artık sıkıldım dışarıya çıkacam tm çık ama bakıyosun ne maske var neden hiç bi şey ama onlar kendi zannınca kendilerini güzel koruyorlar adamlar okula bağladılar sen dışarıya çıkmak içinmi bağladılar ne garip insanlar yaw

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757

EVİNDE KAL TÜRKİYE

KURALLARA UYUN!

İNSANLARI SAKİN TUTUN!!
Eşimde sağlık personeli iyi biliyorum Allah kolaylık versin tüm sağlık çalışanlarımıza. Lütfen herkes kurallara ve talimatlara uysun. Devletin koyduğu emirlere uymak hepimizin vazifesi.

Leadtek

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Hangi illerde oluyor bu enfekteler ve ölümler bilgisi olan var mı?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,319
Konu ile alakası olmayan mesajlar kaldırılmıştır.

Hatırlatma : Özel mesaj özelliğimiz forum açılışından itibaren faal olarak çalışmaktadır. Anladınız sanırım.

Son mesajlar